Skocz do zawartości

Wales Rally GB


jarmaj

Rekomendowane odpowiedzi

No i taka cisza?

Nikt nie wspomina, że właśnie w dalekiej Walii zaczęli znowu po lasach się uganiać? :roll:

No może dlatego, że na razie bez niespodzianek Sebek na czele, Piotrek drugi, ale na każdym odcinku traci coraz więcej.....

A Colin dalej na trasie! Moniqa, jak tam zakłady? Ja już przegrałem, dach miał być najpóźniej na trzecim, a tu czwarty i dalej jedzie! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zwierzęta leśne cieszą :wink:

Te to mają dobrze..... I jakoś tamtejszym, przepraszam za wyrażenie, ekologom, to nie przeszkadza.....

Colin jedzie, ale czasy........ Po pięciu OS'ach, jest pietnasty i tylko o 5 sekund przed swoim podopiecznym, który też przesiadł się z cytryny do wurca, oczywiście......... Subaru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tragicznej śmierci Michaela Parka, Peugeot Sport natychmiast wycofał z Wales Rally GB swoją drugą załogę, Marcus Grönholm/Timo Rautiainen. Mistrzem świata zostałby w ten sposób Sebastien Loeb, jednak kierowca Citroena postanowił inaczej - spóźnił się na końcowy PKC, otrzymał 2 minuty kary i spadł na trzecią lokatę w rajdzie.

 

Na Millennium Stadium uczczono minutą ciszy pamięć jednego z najwyżej cenionych pilotów w mistrzostwach. Nie okazywano radości prysznicem z szampana, odwołano także konferencję prasową FIA.

 

(')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróciłem w niedzielę wieczorem do domu i rzuciłem się do kompa, żeby wyniki sprawdzić, to....... to był szok.......... Takie pancerne samochody i jednak śmierć jest czasem sprytniejsza........

I zaraz potem stanął mi znowu przed oczami wypadek Kuzaja z Elmotu...... Podobna, bardzo podobna sytuacja, przecież gdyby tam uderzenie było o pół metra bardziej w tył....... strach myśleć..... Taka cienka jest granica......

Szacunek dla tych, co ryzykują w imię swojej pasji, świeczka dla tych, którzy już nie będą mieli okazji........

 

[']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Loeb zachował się na miarę prawdziwego sportowca...

 

Hmmm... Chcialbym w to wierzyc. Nie chce podwazac Twojej wiary ludzi i w romantyzm w sporcie, ale czy nie sadzisz, ze Loeb po prostu nie chcial sobie spieprzyc swietowania zdobycia tytulu mistrzowskiego*? W koncu caly sezon walczyl o to mistrzostwo i ma pelne prawo do tego, by cieszyc sie nim pelna geba i strzelac korkami od szampana. A tak, to ani by mu nie wypadalo, ani by mu sie pewnie nawet nie chcialo szerzej usmiechnac...

 

 

* gdyby wygral GB, bylby mistrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mowiac juz o tym, ze Loeb wycofujac sie z powodow uszanowania dla pamieci M. Parka, stawialby w bardzo trudnej sytuacji tego kierowce, ktory by wygral. A ktos przeciez wygrac musial... W tym scenariuszu, o ktorym kowalzki piszesz, Solberg wyszedlby na ostatnia swinie. Bo "nie uszanowal pamieci i wygral. Jak on mogl to zrobic w takiej chwili" :roll: .

 

Malo tego - mozna byloby dojsc do kuriozum: wszyscy kierowcy robiliby "dziwne" akcje, zeby tylko nie wygrac rajdu napietnowanego smiercia...

 

beben_wrc - w pelni sie zgadzam. Za 2 tygodnie swiat zapomnie o tej tragedii, a citroen bedzie mogl zebrac swoja dzialke zainteresowania medialnego i w ten sposob zrekompensowac koszty uczestnictwa w cyklu WRC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, o tym samym pomyślałem jak usłyszałem o geście Loeba. Pocieszające, że nie tylko ja tak myślę. Loeb Oddał zwycięstwo wiedząc, że w następnym rajdzie to sobie odbije i jeszcze zrobił wszystko co mógł, żeby tak się stało. Przepuścił tylko Solberga i Duvala (specjalnie czy przez przypadek?), a mógł przecież wycofać się z całego rajdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... prysły moje ideały :cry:

 

To nie pozwól na to, żeby prysły.

 

Po prostu panowie, Witek, Przemeq i beben_wrc trochę przekombinowują i jak zwykle po naszemu (po polsku) we wszystkim doszukują się jakichś podtekstów.

 

Loeb mógł sobie pozwolić na taki gest i tak uczynił. Wyraźnie powiedział, że nie chce w takich warunkach zapewniać sobie tytułu. To wszytko....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu panowie, Witek, Przemeq i beben_wrc trochę przekombinowują i jak zwykle po naszemu (po polsku) we wszystkim doszukują się jakichś podtekstów.

 

Podtekstow? Ja po prostu probuje sobie wyobrazic, jak ja bym sie zachowal. Otoz wyobrazmy sobie, ze caly rok zapieprzam na cos. Ciezko, z narazeniem zycia. Dopinam swego, wychodze na ostatnia proste, widze napis "meta", nikt mnie tak naprawde nie goni i nagle z jakiegos powodu staje przed wyborem: zaczekac z dobiegnieciem do mety, ale potem cieszyc sie pelna geba, albo dobiec juz teraz, i pic gorzale za zwyciestwo polewajac z butelki schowanej za pazucha... Zdecydowanie wybralbym to pierwsze. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie, jak w pysk strzelił :mrgreen:

 

Pomijajac to owocku, ze analogia zupelnie nie trafiona, bo moja wypowiedz nie obraza innych i jako taka nie kwalifikuje sie na ostrzezenie :wink: :twisted: , to nawet bym chcial miec ostrzezenie. Bo tak sobie mysle, ze Forumowicz bez ostrzezenia, to jak ryba bez... roweru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...