Jump to content

Antena plastikowa na dachu


Jakcio

Recommended Posts

Witam.

 

W moim nowym nabytku (MY08) znajduje się z przodu dachu, nie duża, plastikowa antena. Ktoś ma wiedzę, do czego służy? Sądziłem, że do kompasu w zegarku. Dzisiaj uruchomiłem zegarek, ale ani widu ani słuchy po kompasie... Przy okazji, jakie funkcje posiada zegarek w Foresterze? Do zegarka dochodzi mnóstwo kabelków, nie mam pojęcia po co... Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Korzę się pokornie :D Jakieś magiczne dla mnie słowo "węglowa". Antenka ma około 20 cm wysokości, jest gumowa, albo plastikowa, czarna. Znajduje się na środku dachu (orientacja lewa-prawa) , z przodu przed szyberdachem.

Link to comment
Share on other sites

Może być normalna węglowa antena . Jest elastyczna i tyle . W tamtych rocznikach nie montowali jeszcze anteny w szybie ale były automatyczne w błotniku . Mogło coś się zepsuć i ktoś wstawił taki wynalazek . Chyba ople miały takie fabryczne ?

Link to comment
Share on other sites

W tamtych rocznikach nie montowali jeszcze anteny w szybie ale były automatyczne w błotniku .

w moim ex-s-turbo my99 była w szybie. Może poprzedni właściciel miał zestaw głośnomówiący o do niego ta antena? To jeszcze te czasy, gdy tel. kom wymagały dodatkowej anteny na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

w moim ex-s-turbo my99 była w szybie.

 

Ale tu mowa o MY 98 lub 97 :idea:

Ja miałem MY 97 i antena była na lewym przednim błotniku automatyczna .

Link to comment
Share on other sites

No Niedzwiedziu, ten pomysł z zestawem głośnomówiącym jest całkiem mądry. :) Na tunelu od strony pasażera zauważyłem otwory. Myślałem że po CB, ale chyba faktycznie po głośnomówiącym. Tylko po co tyle tych kabli do zegarka dochodzi? Po odpięciu jednej dużej kości, dalej działał, więc ni od zasilania było. Czy Wasze zegarki mają jakąś inną funkcję oprócz wyświetlania godziny?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...