Jump to content

Szerokość rolety bagażnika

kespis

Recommended Posts

Niedawno swoim forkiem miałem małą przygodę - pani jadąca za mną volvo nie zauważyła, że ja się zatrzymałem i efektem tego był bliski kontakt :x Na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie będzie strasznie - gorzej było po otwarciu bagażnika - i nie chodzi tylko o to, że nie chciał się zamknąć ;) on po prostu urósł :P Niestety wszystko się trochę poprzestawiało (na szczęście zarówno po kolizji, jak i po naprawie forek jeździ bardzo dobrze - naruszona była chyba tylko karoseria i wzmocnienia, zawieszenie nie). W związku z tym, że samochodem jeszcze się nie nacieszyłem (kupiłem go miesiąc przed kolizją) i chcę nim jeszcze parę lat pojeździć, zleciłem naprawę w najlepszym (jak mi się wydawało ;) ) warsztacie - Subaru Koper. Kosztowała ponad 20 tys. zł i zajęła miesiąc, ale w zeszłym tygodniu odebrałem wreszcie swego forka (a teraz walczę z PZU, ale to inna historia). Niestety nie jestem do końca zadowolony. Ktoś lakierując prawy błotnik zapomniał o wlewie paliwa i ma on inny kolor. Do tego drzwi wystają poza błotnik (są przesunięte). Te dwie rzeczy zamierzam zgłosić i chciałbym, aby je poprawiono. Mam też wątpliwość odnośnie trzeciej rzeczy - mianowicie rolety w bagażniku. Tu chciałbym Was prosić o pomoc.

Czy moglibyście mi powiedzieć czy ta roleta powinna być włożona "na styk" czy powinna być przestrzeń pomiędzy ścianą bagażnika i listwą (jeśli tak, to ile ta przestrzeń powinna wynosić - nie musi być mierzone suwmiarką, linijka wystarczy ;) ). Podczas jazdy ta roleta wydaje straszne dźwięki (nawet, kiedy jest złożona) - wcześniej tak nie było.

Z góry dziękuję za pomoc!

Powinna być na styk. U mnie wygląda tak jak na Twoim zdjęciu po naprawie. Moje auto jest bezwypadkowe.

Co do stukania rolety to jest o tym specjalny wątek. Ktoś pewnie pomoże i wklei.

kespis zasadniczo roleta wchodzi na styk, oczywiscie minimalny luz musi byc zeby nie trzeba było jej na sile wciskac. na zdjęciu po naprawie wygląda OK. natomiast co do "strasznych dzwięków" to na pewno trzeba coś poprawić, w foresterach jakie miałem / mam nie ma żadnych hałasów. Zwróc tez uwage, ze roleta złożona bardziej hałasuje niz rozciągnięta (ty zdaje się rozumujesz odwrotnie)

Dzięki za odpowiedzi.

Wydawało mi się, że przed kolizją te luzy były mniejsze, ale może mi się tylko wydawało :D

A może pomogłaby wymiana tych blaszek w rolecie, które to wszystko trzymają. Da się to gdzieś dokupić?

Obawiam się, że nie.

Czy jesteś pewien, że to roleta hałasuje? W Foresterach przed III rolety były bardzo dopracowane, a ze zdjęć wynika, że rolecie nic się nie stało, a nawet nie miało jak się coś stać.

No właśnie o tę odległość mi chodzi - bo wydaje mi się, że po naprawie jest nadal za szeroko. Czy ktoś z forumowiczów mógłby zmierzyć tę odległość? Niestety roleta po maksymalnym dociśnięciu (tzn. bez odstępu) do lewej, po prawej "zapada się" poniżej linii ścianki (roleta po lewej oparta jest wyżej niż po prawej).

Jeszcze wyjaśnienie - zdjęcia zatytułowane "przed naprawą" pokazują auto przez naprawą, ale po kolizji (tzn. forka w stanie uszkodzonym ;) a nie po prostu kiedyś tam :P

To w takim razie naprawili zle, w Foresterach 03-07 tak dzialo sie po uderzniach w tyl .jest sposob zeby rolete poszerzyc,przykrecajac jej konce o pare mm do zewnatrz ,jest z tym troche zabawy ale to jedyny sposob ,bo samochodu raczej Ci nie poprawia

No właśnie o tę odległość mi chodzi - bo wydaje mi się, że po naprawie jest nadal za szeroko. Czy ktoś z forumowiczów mógłby zmierzyć tę odległość? Niestety roleta po maksymalnym dociśnięciu (tzn. bez odstępu) do lewej, po prawej "zapada się" poniżej linii ścianki (roleta po lewej oparta jest wyżej niż po prawej).

Jeszcze wyjaśnienie - zdjęcia zatytułowane "przed naprawą" pokazują auto przez naprawą, ale po kolizji (tzn. forka w stanie uszkodzonym ;) a nie po prostu kiedyś tam :P

Na oko wygląda OK... Niemniej po solidnym dzwonie z tyłu trudno chyba wszystko ustawić z powrotem do milimetra, wystarczy że trochę się plastiki w środku w bagażniku odkształciły i już może być minimalna różnica pomimo że buda na zewnątrz spasowana. najlepiej coś pokombinować, może jakąs podkladke pod rolete zrobić sobie?

• 2 years later...

Błagam pomocy!

Odgrzebuje temat gdyż niedawno zakupiłem forka, podobno lekko stukniętego z tyłu, sprawdzony w aso cała geometria i rama ok. Brak było rolety bagażnika, zakupiłem takową na allegro. Podobno 03-08. Mam forestera 06 czy ktoś może mi podać/zmierzyć długość rolety w tym roczniku. Nie wiem czy jest to wina niewłaściwie zakupionego przedmiotu czy jakegoś montażu plastików w bagażniku np. Gdy ją zakładam roleta jest jakby 2 cm za krótka :/

Błagam pomocy!

Odgrzebuje temat gdyż niedawno zakupiłem forka, podobno lekko stukniętego z tyłu, sprawdzony w aso cała geometria i rama ok. Brak było rolety bagażnika, zakupiłem takową na allegro. Podobno 03-08. Mam forestera 06 czy ktoś może mi podać/zmierzyć długość rolety w tym roczniku. Nie wiem czy jest to wina niewłaściwie zakupionego przedmiotu czy jakegoś montażu plastików w bagażniku np. Gdy ją zakładam roleta jest jakby 2 cm za krótka :/

Ja tez kupiłem jedna i była nie do tego modelu ,chyba koles z katowic ma takie na alegro ,może kupiles te sama

Ale pasuje to co napisał pijak ta którą kupiłem ma 138 w najdłuższym i 135 w najkrótszym miejscu. Roleta jest z klapką w uchwycie nie wiem czy byłą różnica między długością rolet w Foresterze II czy plastiki w moim samochodzie są źle spasowane:/ Podjadę może do Aso to ccoś powiedzą mi więcej w tej kwestii. Generalnie nie jestem zachwycony.