Skocz do zawartości

objawy padania uszczelki pod głowicą


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

przy okazji - ten "szlachetny uszczelniacz" to na żywca wlać do układu, czy tylko przy wymianie płynu, czy może jeszcze go płukanką poprzedzić?

wg SOA: dolać do obecnego a następnie stosować przy każdej wymianie płynu.

 

-- 4 kwi 2011, o 09:17 --

 

Mogę radośnie odgrzać temat - buteleczki dotarły w końcu i jest kilka wolnych więc jeśli ktokolwiek nadal chętny to proszę na PW. Koszt całkowity 1 szt. z wysyłką pocztą priorytetem w bąbelkach: 15zł. Preferuję jeden wypad na pocztę więc do końca tygodnia czekam na info - chyba, że wszystkie rezejdą się wcześniej to wyślę jeszcze w tym tygodniu.

 

wlyszkow PW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

 

pozwole sie podpiac bo kilka dni temu mialem przykra dosc sytuacje a mechanika dobrego nie mam pod reka.

mam forka 2,5xt at 06 z lpg. po przelaczeniu na lpg i kilku dasow ze strony instalacji pojechalem dalej ale dziwnie po przejechaniu ok.5-10km zaczol dziwnie za autem pojawiac sie wiekszy dym niz zwykle i to taki bialy po ok.kolejnych 5 zauwazyem jak wskazowka od temp. poszybowala w gore. zatrzymalem sie i podnioslem maske... wszystko jasne pod maska zarzygane plynem i o dziwo peknieta gorna rura od chlodnicy na tym gornym kolanku. poczekalem az troche ostygnie do domu ok.5km zostalo. owinolem waz tasma dolalem plynu ok.2l do zbiorniczka czrnego i ruszylem temp. przez ok. 2km b. powolutku rosla powyzej standartu. zatrzymalem sie (oczywiscie tasma puscila) zawinolem tasma dolalem znow plynu do czarnego zbiorniczka i turlalem sie dalej temp. po ok.2km znowu rosla...doturlaem sie.

zamowilem nowa rure/gumowy waz i po zamontowaniu zalalem nowym plynem odpowietrzylem temp. jest juz na poziomie i wszystko skonczyloby sie tylko strachem gdyby nie to iz silnik minimalnie ale nierowno pracuje na niskich obrotach wskazowka nie podskakuje ale czuc/slychac dziwnie jakby nierowna prace. szczeglnie slychac to rano na zimnym silniku. podjezdzajac pod prace juz trudno sie dopatrzec ale przeczulony wiem iz inaczej powinien brzmiec.

...musze jezdzic do pracy podjade do zbyszka do wwy ale dopiero za ok.2tyg.

...co moglo byc przyczyna (ja obstawiam iz lpg dostalo sie do ukladu chlodzenia i rozsadzilo rurke, ale po wymianie wszelkich uszczelek i membran w parowniku nie wykrylem dziur ani pekniec).

POMOZECIE ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji - ten "szlachetny uszczelniacz" to na żywca wlać do układu, czy tylko przy wymianie płynu, czy może jeszcze go płukanką poprzedzić?

wg SOA: dolać do obecnego a następnie stosować przy każdej wymianie płynu.

 

-- 4 kwi 2011, o 09:17 --

 

Mogę radośnie odgrzać temat - buteleczki dotarły w końcu i jest kilka wolnych więc jeśli ktokolwiek nadal chętny to proszę na PW. Koszt całkowity 1 szt. z wysyłką pocztą priorytetem w bąbelkach: 15zł. Preferuję jeden wypad na pocztę więc do końca tygodnia czekam na info - chyba, że wszystkie rezejdą się wcześniej to wyślę jeszcze w tym tygodniu.

 

Wlyszkow, Pw :arrow:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

 

olej to VALVOLINE VR1 5W50, stan jak po 15 000km zmieniam lada chwila bo dolewki juz robilem 5w40 platinum bo wolalem dolac niz czekac na wysylke i jazde na za niskim stanie...

... z kniecznosci nadal jezdze samochodem, ale staram sie jezdzic jak dziadek emeryt do 120km/h.

za ok.tydzien podjade do wwy do zbyszka i zobaczymy co w silniku nie halo ?

 

tomasz

 

-- Wt kwi 05, 2011 10:52 am --

 

BartZ,

 

...obawiam sie ze u mnie tez zaczol poodrobinie wypluwac plyn chlodzacy przez wydech bo nie jezdze juz na lpg, a z rury wylatuja wigotne spaliny. moze byc jakas inna przyczyna niz uszczelka ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waka,

 

...zbyszek okrzyknol jednak padajaca uszczelke, zabronil jezdzic by nie powiekszac szczeliny

...kurde mol wlasnie wsadzilem kilka tys w hamulunek i w zawieszenie, nie dam rady teraz wywalic a trzeba kolejnych kilka na uszczelke chyba musze oddac organy by wyremontowac silnik :oops:

 

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane - buteleczki wyszły. Teraz wypad na pocztę po bąbelki i wysyłka (kto nie podał adresu - proszę dosłać na PW pilnie). Mam nadzieję, że uchroni UPG jak w US piszą.

 

tadaoando, przykra sprawa :cry: - ode mnie tę flaszeczkę masz symbolicznie gratis - na szczęście, będzie czekała u Zbyszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

 

...to naprawde mily gest, moze moglbym sie jakos zrewanzowac. proponuje zatem swoja wiedze i uslugi, jestem skromnym architektem. gdybym mogl sluzyc konsultacjami czy pomyslem dzwon postaram sie pomoc.

 

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadaoando, nie ma sprawy :wink: ale dzięki za ofertę :D

 

-- 6 kwi 2011, o 21:49 --

 

Flaszeczki nadane pocztą priorytetem w bąbelkach jak obiecałem - bez polecenia, potw. odbioru itp więc mogą wylądować w skrzynkach na listy (jeśli się zmieszczą) i mam nadzieję, że kształt małpeczki nie będzie nadmiernie nikogo kusił :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że się wypowiem na temat uszczelki pod głowicą.Kiedyś w moim passacie b3 przy ciepłym silniku z rury wydechowej wydobywała się para i zaczęło ubywać płynu w zbiorniczku.z początku myślałem że to od tego że na lpg jeżdżę bo to zaraz po zakupie się stało.Byłem raz u brata i pytam go czy to normalne a on mówi żebym otwożył maskę ,zapalił silnik i zostawił na wolnch obrotach.Patrzyłem co robi a on ścisną mocno węża który idzie górą do chłodnicy i mówi że uszczelka pada.Pytam jak to rozpoznajesz a on że uszczelka często pada pomiądzy cylindrem a kanałem wodnym i kompresja wtłacza ciśnienie do układu chłodzenia i kiedy mocno ściśniesz węża na ciepłym to czujesz jakby pulsowanie.To pulsowanie to wdmuchnięcie spalin przez tłok na którym właśnie uszczelka puszcza.wiem że kilka samochodów już naprawiał i taka diagnoza była trafna. w moim passacie również.Może ta sugestia komuś pomoże zdiagnozować problem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pulsowanie to wdmuchnięcie spalin przez tłok na którym właśnie uszczelka puszcza.wiem że kilka samochodów już naprawiał i taka diagnoza była trafna. w moim passacie również.Może ta sugestia komuś pomoże zdiagnozować problem. pozdrawiam

Gdy kupowalem swojego STI'ka to zastanawialem sie dlaczego Olly z RCM sprawdza mi weza od chlodnicy. Pomyslalem, ze ot tak przypadkowo akurat za niego zlapal. Tymbardziej, ze po chwili dodal abym zamienil sobie na silikonowego.

Do teraz bylem pewny, ze chodzilo o jakosc owego weza. Dzis mnie jednak oswieciles i nauczylem sie czegos nowego.Dzieki :idea:

 

Ps.To nie byl przypadek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waka,

 

...zbyszek okrzyknol jednak padajaca uszczelke, zabronil jezdzic by nie powiekszac szczeliny

...kurde mol wlasnie wsadzilem kilka tys w hamulunek i w zawieszenie, nie dam rady teraz wywalic a trzeba kolejnych kilka na uszczelke chyba musze oddac organy by wyremontowac silnik :oops:

 

 

tomasz

silnik 2,5turbo i LPG to mieszanina dosc ryzykowna - nie dziwie sie ze uszczelka padla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF,

 

...moj forek pochodzi z Belgii od pierwszych dni jezdzil na LPG i nic sie nie dzialo owszem po zakupie przy 60tys nadal nic sie niedzialo i JAKO poprawil tylko ustawienie mieszanki, ale juz przy 85tys robione byly (standart) zawory regulacja. teraz jest 115tys i dopiero wali sie uszczelka to boli bo nie katuje go, a raczej nieznacznie(+50) przekraczam dozwolone predkosci. jednak to juz calkiem duzy przebieg i tylko chwila jest nie najlepsza bo wlasnie porobilem zawieszenie na nowe i hamulunek tez wiec cienko z pieniazkami. po naprawie uszczelki i tak zamierzam jezdzic PB+LPG bo to dobry uklad.

no i pro ekologiczny :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow- wielkie dzięki. Flaszka dotarła cała i zdrowa. Tak siedzę i myślę, że jestem Ci winien dużą przysługę (pomocna dłoń nie tylko przy zakupie płynu). Mam nadzieję, że będę miał okazję rewanżu.

 

 

P.

 

Fajnie, że jeszcze można spotkać ludzi, którzy nie golą Cię z kasy na każdym kroku :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

 

oraz inni koledzy co wchodzi wsklad porzadnie naprawianej uszczelki.

 

1. planowanie glowicy

2.planowanie bloku jesli to konieczne...

3.wymiana uszczelki pod glowica

4.mozna ustawic odrazu luzy zaworowe, a przynajmniej sprawwdzic

5.uszczelniacze walu

6.uszczelniacze zaworow

7.uszczelka pod klawiatura

8. co...

 

musze omowic to dokladnie z servisem by wiedziec co i za ile dadza rade zrobic.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow- wielkie dzięki. Flaszka dotarła cała i zdrowa. Tak siedzę i myślę, że jestem Ci winien dużą przysługę (pomocna dłoń nie tylko przy zakupie płynu). Mam nadzieję, że będę miał okazję rewanżu.

 

 

P.

 

Fajnie, że jeszcze można spotkać ludzi, którzy nie golą Cię z kasy na każdym kroku :!: :!:

 

Witam,

podpisuję się pod tym ręcami i nogamy i zarazem wielkie dzięki za przesyłeczkę->dosłownie :) Malutka ta buteleczka :)

 

A teraz nadchodzi czas zalać to placebo :)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka ta buteleczka

no każdy zaraz by chciał pół litra :roll: :twisted:

 

Wszystkim owocnego placebowania życzę - tj. bezawaryjnego :wink:

 

tadaoando, ze Zbyszkiem pogadaj co i jak najlepiej + co można przy okazji :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

 

...kiedy ja wlasnie z nim ale chcialbym wiedziec wczesniej o czym mowimy bo nie jestem za bardzo w tych zagadnieniach. co mozna przy okazji wymienic za grosze anie potem sie martwic. kaski malo to i chce sie za nie jaknajwiecej uzyskac.

...a i jeszcze szpileczki ARP bo rozumiem iz cosworth sa drozsze ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

 

oraz inni koledzy co wchodzi wsklad porzadnie naprawianej uszczelki.

 

1. planowanie glowicy

2.planowanie bloku jesli to konieczne...

3.wymiana uszczelki pod glowica

4.mozna ustawic odrazu luzy zaworowe, a przynajmniej sprawwdzic

5.uszczelniacze walu

6.uszczelniacze zaworow

7.uszczelka pod klawiatura

8. co...

 

musze omowic to dokladnie z servisem by wiedziec co i za ile dadza rade zrobic.

 

tomasz

 

8 pierścienie

9 panewki

10 uszczelka

11 szpilki do głoiwc

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istreed,

 

a panewki i pierscionki to wiele kosztuja ?

 

 

tomasz

przypadkiem nie wymieniaj panewek!! to glupota zakladac nowe na uzywany wal :!:

chyba ze robisz caly remont (szliw walu albo nowy) to polecane sa panewki ACL, tak samo z pierscieniami lepiej ich nie ruszaj, jak chcesz to niech mechanik pomierzy blok i jak jest ok to wsadzi kute tloki (mahle omega), a jak sa oznaki zuzycia tuleji to zrob pierwszy szlif i tloki 1wszy nadwymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...