Skocz do zawartości

objawy padania uszczelki pod głowicą


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie mycia to chyba raczej pustą chłodnicę możesz wypłukać (nie wiem czy nie strach płukać cały system ze względu na UPG :idea: :roll: ) i tu pewnie warto bo kiedyś poprosiłem o umycie chłodnicy ATFu (tej podstawowej a nie dodatkowej, która była całkiem nowa jeszcze wtedy) przy jego wymianie (bez płukanki AT wtedy) - patrzyli na mnie jak na idiotę bo miała Beka zrobione może 20k mil ale stałem nad serwisantami i tupałem nogą :mrgreen: więc nie mieli wyjścia - efekt był zadziwiający - cała micha czarnego syfu :shock: a przecież to było po przynajmniej 2-3 wymianach ATFu od nowości :idea: :shock:

 

Fakt, że coolant może tak nie syfi bo to nie olej czy ATF (choć w ATFie jest sporo dodatków piorących :idea: ) ale czystej chłodnicy bym się nie spodziewał.

 

Tu ciekawa procedurka:

http://www.ehow.com/how_4494287_clean-c ... ystem.html

Są i do płukania całego systemu specyfiki:

http://www.fleetguard.com/html/en/produ ... aners.html

http://oxicore.com/ http://lubegard.com/SearchByCategory.as ... tor+Flush#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Spokojnie :mrgreen: - dam znać jak się uda zaimportować - w tym wątku, jeśli można :roll: - jeśli mnie zaraz mody nie opaskują za handel, marketing i że niby na Bentleya zbieram itp itd :twisted:

Witam,

jak tam sytuacja z tym dodatkiem, wyklarowała się jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyłem, się bo od 2 tygodni czasem u mnie delikatnie czuć płynem, myślałem, że to jakiś wyciek, ale nic nigdzie nie widzę pod komorą silnika (od góry).

Co mogę sprawdzić by znaleźć przyczynę (mam nadziej, że nie uszczelka)?

- sprawdzić nagrzewnicę

- ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyłem, się bo od 2 tygodni czasem u mnie delikatnie czuć płynem, myślałem, że to jakiś wyciek, ale nic nigdzie nie widzę pod komorą silnika (od góry).

Co mogę sprawdzić by znaleźć przyczynę (mam nadziej, że nie uszczelka)?

 

po 1. sprawdzić przede wszystkim od dołu

po 2. ile płynu ubywa na np. 100 km jazdy, lub jak często i ile uzupełniasz płyn

po 3. masz gaz, więc może węże z płynem do parownika lub z parownika

po 4. warsztaty które naprawiają chłodnice, mogą ci wlać barwnik do systemu chłodzenia, który w przypadku wycieku

pozostawi gdzieś wyraźne ślady

po 5. jak nic nie wykryjesz to test CO2, który nie jest według mnie miarodajny, no chyba ze bąbelki w zbiorniczku

wyrównawczym wyskakują że aż miło

 

i życzę powodzenia w szybkim ustaleniu wycieku, i oby był najmniej kosztowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arosiak jak pada uszczelka to najczęściej właśnie nie czuc płynu, z tego co widziałem to najczęściej popuszczają już stare wężyki i słabe opaski na nich, gumowa uszczelko w korku na zbiorniczku. Więc raczej bym stawiał na wężyki koło pompy wody albo korek. Ja miałem korek do wymiany o czym nie wiedziałem jeszcze i czuc było czasem płyn w kabinie. Nic nie było widac aż do momenty gdy zaczął przeciekac :twisted: . Tak jak u mnie czujesz opary płynu, a wycieku nie zobaczysz. Co do uszczelki to nie powinna miec żadnych nawet delikatnych przedmuchów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę chyba spanikowałem.

Czuć czasem płyn od 2 tygodni, bo właśnie wtedy dolałem płynu do zbiorniczka i chyba za dużo....

Przedobrzyłem, od roku nie dolewałem ani kropli płynu, widziałem, że lustro jest na samym dole zbiorniczka, więc trochę dolałem i pewnie za dużo.

Płynu mi nic nie ubywa.

 

Dziś wymieniam olej to zerknę od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze nie zacząłem śmigać i nie wiem jak silnik się sprawuje a już chcę zapobiegać :evil: Jak będzie coś wiadomo na temat tego "magicznego specyfiku" to i ja się piszę. Jakiś komitet kolejkowy już istnieje??

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedobrzyłem, od roku nie dolewałem ani kropli płynu, widziałem, że lustro jest na samym dole zbiorniczka, więc trochę dolałem i pewnie za dużo.

Płynu mi nic nie ubywa.

 

to i dobrze, pewnie się przelało górą, bo pogrzany płyn zwiększa objętość i przy jeździe spadło kilka kropelek na kolektor wydechowy i stad zapach w kabinie, ale sprawdzić należny, ważne że nie ubywa i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu większości postów nt objawów ww problemu zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego zdaniem wielu forumowiczów badanie

na zawartość CO2 w płynie chłodzącym nie jest wiarygodnym potwierdzeniem problemu? Kumpel po takim badaniu w swoim forku

skończył na planowaniu głowicy...Any comments :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu większości postów nt objawów ww problemu zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego zdaniem wielu forumowiczów badanie

na zawartość CO2 w płynie chłodzącym nie jest wiarygodnym potwierdzeniem problemu? Kumpel po takim badaniu w swoim forku

skończył na planowaniu głowicy...Any comments :?:

 

Dlatego:

raz - między cylindrami, objawia się to zanikiem sprężania na dwóch sąsiednich cylindrach,

dwa - między cylindrem a kanałem wodnym - sprężanie dmucha w układ chłodzenia - wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia

trzy - między cylindrem a kanałem olejowym - oznaką jest nadmierne dymienia z układu wydechowego

 

Tylko pkt 2 daje pozytywny wynik CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy ktoś coś wie na temat czym właściwie jest ww. „uszlachetniacz”?

Jest tani, więc czemu tylko jest ekstra dodatkiem…nie powinien być po prostu składnikiem każdego płynu do chłodnic?

Tak sobie myślę …może Subaru to poleca, bo chodzi o pewne szczególne „cechy” silników Subaru :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy ktoś coś wie na temat czym właściwie jest ww. „uszlachetniacz”?

Jest tani, więc czemu tylko jest ekstra dodatkiem…nie powinien być po prostu składnikiem każdego płynu do chłodnic?

Tak sobie myślę …może Subaru to poleca, bo chodzi o pewne szczególne „cechy” silników Subaru :?

generanie raczej uszczelniacz specyficzny dla Subaru i UPG, gdzieś przewinęło mi się również info o działaniu antykorozyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
przy okazji - ten "szlachetny uszczelniacz" to na żywca wlać do układu, czy tylko przy wymianie płynu, czy może jeszcze go płukanką poprzedzić?

wg SOA: dolać do obecnego a następnie stosować przy każdej wymianie płynu.

 

-- 4 kwi 2011, o 09:17 --

 

Mogę radośnie odgrzać temat - buteleczki dotarły w końcu i jest kilka wolnych więc jeśli ktokolwiek nadal chętny to proszę na PW. Koszt całkowity 1 szt. z wysyłką pocztą priorytetem w bąbelkach: 15zł. Preferuję jeden wypad na pocztę więc do końca tygodnia czekam na info - chyba, że wszystkie rezejdą się wcześniej to wyślę jeszcze w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...