Jump to content

Wydech do Forestera S-turbo

Zelazny

Recommended Posts

Poszukuję wydechu do Forestera S-turbo MY01 (pierwszy, kwadratowy po faceliftingu), ponieważ seryjny właśnie zakończył swoje życie. Szukam nie za głośny, ponieważ autem na co dzień jeździ moja mama. :) Powinien być głośniejszy od serii, ale nie za bardzo. Trochę cichszy od Prodrivea. :wink:

Moje pytanie więc, jaki tłumik polecacie? Czy podejdzie z GT, WRXa, estiaja 2 litrowych? A z 2,5 l turbo też? Czy trzeba bardzo kombinować?

Dzięki 8)

Zelazny,

w Forku S-turbo MY99 mam centerpipe i backbox Fujitsubo. Brzmi przepięknie (wcześniej miałem 2,5 calowy pełny przelot, custom ale łeb urywało i nie dawało się wytrzymać). Polecam z pełną odpowiedzialnością ten wydech :idea:

Pozdrawiam

Grzegorz

Zelazny,

w Forku S-turbo MY99 mam centerpipe i backbox Fujitsubo. Brzmi przepięknie (wcześniej miałem 2,5 calowy pełny przelot, custom ale łeb urywało i nie dawało się wytrzymać). Polecam z pełną odpowiedzialnością ten wydech :idea:

Pozdrawiam

Grzegorz

Grześ, a gdzie to można i za ile? (jakby co to PW :wink: )

BartZ,

ja kupiłem od beben (w Sti Bebnowym brzmiał, zdaniem Arka, za cicho) w bardzo dobrej cenie, o ile dobrze pamiętam zestaw centerpipe i backobox za 1200 PLN (coś mi mówi jednocześnie, że wiszą Mu jeszcze 200 PLN :oops: ). Downpipe 2,5' zostawiłem "stary", czyli taka wydumka customowa.

Wydech polecam, naprawdę jest rewelacyjny - trza rozpuścić wici, że poszukujesz takiego ustroistwa i prędzej czy później się znajdzie. Nówki nie kupuj, ponieważ jest baaaaaardzo droga.

Pozdrawiam

Grzegorz

PS. A bym zapomniał - wydech jest na sportowych katalizatorach, spokój przy przeglądach technicznych. Oczywiście te katy można wyciąć ale wtedy robi się znacznie głośniej. Jako, że do mojej mapy te sportowe katalizatory nie powodują wzrostu EGT to je z wielką chęcią zostawiłem.

• Upvote 1

BartZ,

Eltek jest bardzo w porządku a że się zaczęli cenić, no cóż to było do przewidzenia ;-)

Pozdrawiam

Grzegorz

Damn it... spóźniłem się z lekka :mrgreen: :wink:

Dzięki jeszcze raz Grześ :D

Zelazny,

to ja bardzo dziękuję za pomuka :wink:

Zapytam się dziś w takiej jednej knujni i Ci odpowiem (apropos wydech STi 03 do Forka S-Turbo MY01). W ciemno zaś mogę powiedzieć, że tak, co najwyżej kilka drobnych przeróbek i będzie git.

Pozdrawiam

Grzegorz