Jump to content

Przerobienie seryjnego wydechu STi 2006

Dartmoor

Recommended Posts

Siemanko. Jest sens przerobienia seryjnego wydechu aby lepiej było mnie słychać? ;) Nie chodzi mi o poprawę osiągów tylko o efekt dzwiękowy. np. przeróbka typu wywalić puszke katalizatora i wstawić tam kwasówkę. W którym miejscu jest katalizator? Bo w wydechu są 3 bardzo podobre do siebie "puszki" i czy po przeróbce tego typu nie będzie problemu z sondą lambda?

Pzdr.

TO gdzie mogę kupić taką końcówkę? Bo raczej taka na 50zł z allegro pasować nie będzie. Zwłaszcza że tak końcówka jest razem z kawałkiem kolanka. :/

Kolega Harvester miał na myśli całą puszkę (backbox po naszemu) a nie ozdobną końcówkę.

To tak dla jasności.

to gwizdek sobie zamontuj.... :D

Najlepiej taki co będzie udawał blowoff'a, prawie jak turbo :lol:

chcesz tylko żeby pierdziało? po to masz auto, i to do tego Subaru? ? ? wstyd.....ile masz latek? :)

Miałem w WRX'ie Supersprint'a i wróciłem do serii, może dlatego że mało pierdział, a seria w serii jest ładna bo taka sama jak STI tylko że bez loga :twisted:

efekt dzwiękowy

to gwizdek sobie zamontuj.... :D

chcesz tylko żeby pierdziało? po to masz auto, i to do tego Subaru? ? ? wstyd.....ile masz latek? :)

Nie chce żeby pierdziało. Chcę aby był głośniejszy, nie tak żeby było mnie słychać z 2km ale żebym ja w środku słyszał lepiej boksera :D Nie mówcie mi że jestem jedyną osobą na forum która chce coś zrobić z seryjnym wydechem :P Jeżeli już nie ma wstawionego 3calowego przelotu :P

Dartmoor, ... mało kto długo wytrzymuje z seryjnym wydechem .... wszyscy coś kombinujemy prędzej czy później. :wink:

Jak już Ci pisali wcześniej, największy wpływ na dźwięk ma końcowy tłumik (tzw. backbox), jak chcesz tylko trochę głośniej - Supersprint albo Prodrive, głośno i fajnie H&S, bardzo głośno (i bardzo fajnie) Blitz .... i jeszcze wiele innych ... Możesz tez zrobić "na zamówienie" jest kilka firm, co potrafią to zrobić ...

Był kiedyś cały wątek o wydechach ... poszukaj.

-- 24 lis 2010, o 15:51 --

Zaglądałem ostatnio pod spód, ale nie mogę sobie przypomnieć.

Czy w STI new age jest tylko jeden tłumik?

Z obrazka lukciosti wynika, że reszta to trzy katalizatory i jakiś śmieszny rezonator.

dwa katalizatory :wink:

prekatalizator, ale on jest tytlko w wrx'ach (bug-eye), u Ciebie w STI go nie ma .... :wink:

chyba tak. W WRXie wywaliłem, głośność się bardzo nie zmieniła, ale zaczął ogniem zionąć :P

Harvester, nie strasz tym ogniem ... :D .. bo ja właśnie będę go (tego uppipe) wymieniał :wink: