Jump to content

pomoc przy kompie ustawienie połączenia sieciowego

akow

Recommended Posts

a więc - mam podłączone kilka kamer do urządzenia rejestrującego RC 8300H - plan jest taki żeby obraz nie był widoczny na podłączonym monitorze lecz żeby był przekazywany do komputera i tam ewentualnie Pani z recepcji miała by podgląd co się dzieje na obiekcie - wg instrukcji urządzenie z kompem mogę podłączyć bezpośrednio bez użycia routera ale przy pomocy przewodu skrosowanego - komp wykrywa połaczenie sieciowe jednak wyświetla się komunikat o pobieraniu adresu sieciowego i....następnie komunikat brak łaczoności lub ograniczenie łączności - i tyle - szperałem w necie nic nie znalazłem - może jest tu nudzący się ktoś ogarniający temat - byłbym baaaaaaaardzo wdzięczny na każdą podpowiedz jak to dziadostwo podpiąć :) - jeżeli to za dużo pisania to można live na GG mnie złapać nr 1549727

pozdrawiam

A

Wejdz w ustawienia polaczenia sieciowego (a tam w konfiguracje TCP/IP lub TCP/IP ver. 4) i recznie ustaw adres IP. W chwilii obecnej pobiera Ci adres z serwera DHCP, ktorego w tej "sieci" nie masz

dzięki - z tym się uporałem - już są podłączone IP numer nadany - teraz przy łączeniu się z tym urządzeniem muszę podać adres IP - z tym nie ma problemu ale muszę wypełnić pozycję pt. Port No - z automatu jest tu wpisane 5445 jednak wyświetla komunikat failed to connect - i znowu dupa...podejrzewam że coś z tym numerem portu jest nie tak - bo połączenie sieciowe wyświetla się oki bez błedów - jak znaleźć właściwe oznaczenie portu???

pzdr

A.

Musisz skonfigurować także rejestrator. Z jego menu ustawić IP, maskę, GW, DNSy, itp... jak również włączyć dostęp przez LAN i podać numer portu. 5445 jest domyślny dla tego urządzenia.

Jeśli już masz to połączone crosslinkiem, manualnie nadane adresy dla kompa i dla rejestratora to musi się dać spingować rejestrator z kompa. Da się?

Jeśli tak to pani na recepcji zainstaluj dedykowanego klienta - powinieneś mieć płytkę w zestawie z rejestratorem, one jest prekonfigurowany.