Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mówi się o silniku 1.6 tym co w Clio. Gdzieś pojawiły się informacje o 1.8 całkowicie nowym. Poczekamy zobaczymy. Jednak na różnych forach miłośników RS'a nastroje są raczej takie że spierniczą to auto tak jak obecne Clio.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z nowym clio? Silnik w porownaniu do 2.0 200KM nie daje rady, czy reszta (w tym chyba obowiazkowy automat)?

Automat, jakieś takie miękki, bez charakteru - dźwięk silnika z głośników itd. Miałem kiedyś do testów na jeden dzień, takie szybsze auto do miasta, chociaż w zakręcie się całkiem fajnie prowadziło! Ale do starszego Clio nie ma porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z nowym clio? Silnik w porownaniu do 2.0 200KM nie daje rady, czy reszta (w tym chyba obowiazkowy automat)?

Zrezygnowali z czterotłoczka brembo na rzecz jednotłoczka z pływającym zaciskiem. Z perfohub i aluminiowych wahaczy poprzecznych na rzecz zwyklego macphersona. Z kubłów recaro sportster na rzecz zwykłych stołków. Z poszerzonej o kilka cm budy. Z zawiasu przez który czuć jak przejeżdżasz ziarenko piasku na rzecz komfortu. Z głośnej hacząco-zgrzytajacej skrzyni na rzecz niedopracowanej dwusprzeglowki, która gubi sie nawet przy miejskiej jeździe.

 

Clio straciło charakter - z samochodu bliższego pucharowej wyścigówce niż cywilowi, stało sie kolejnym warm hatchem w typie polo gti czy fabii RS. Z clio 3 rs cup po całym dniu upalania na torze wysiadasz z bolącym kręgosłupem i krwią cieknącą z uszu, ale z bananem na twarzy. Z 4 RS wysiadasz po 3 okrążeniach, bo przegrzały sie hamulce i skrzynia biegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazje siedzie i w Focusie RS i w type R.Powiem tak z wyglądu bardziej podoba mnie sie RS ale nie wiem czemu mimo kublow Recaro siedzi sie w nim tak potwornie wysoko.

Z Kolei w środku fajniejszy jest Type R.Siedzi sie nisko kukły sa super prawie na granicy praktyczności przy wsiadaniu a praca skrzyni biegów to istna poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga do RSa zaraz potem widziałem poprzednia generacje I powiem tak.Ja bym dopłacił te 10czy 20 K za to zeby nowy RS miał nadmuchanych blotniki bo jest po prostu za grzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga do RSa zaraz potem widziałem poprzednia generacje I powiem tak.Ja bym dopłacił te 10czy 20 K za to zeby nowy RS miał nadmuchanych blotniki bo jest po prostu za grzeczny.

 

O to to... Gdzies widzialem zdjecie nowego chyba czarnego RS'a od tylu obciete zaraz ponizej zderzaka, tak, ze nie bylo widac dyfuzora - wygladalo identycznie jak sluzbowka mojej dziewczyny...

 

 

mam:

7TWUaQe.jpg

Edytowane przez wredny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dają radę

i kierowca i samochód ;)

Skubaniec widac zna tor jak własną kieszeń. Nie podoba mi się tylko, że trzyma kierownika jak moja żona ;)

 

Ladnie się zachowuje Honda na zakretasach, ladnie sie zbiera. Kwestia jak przy tej mocy radzi sobie FWD na mokro...

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale by się pojeździło na takim torze :)

Czy tylko ja odnoszę wrażenie ze kierowcy Megane czują na tym torze nieśmiertelność :)

https://youtu.be/pwkMi3B6aog

 

Heh, aż strach teraz kupić Megankę że może być po dzwonie na Ringu  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to na Mazdaspeed forum jest do kupienia Clio RS Wersja R27, modyfikacjom poddane zostało zawieszenie auta oraz dodano fotele kubełkowe – Recaro CS. Ponadto nasz egzemplarz został doposażony w układ wydechowy Cat-back firmy Bastuck spełniający normy TUV. Jakiś czas po zakupie wymieniliśmy również licznik – zamontowany został od wersji po liftingu z żółtym obrotomierzem oraz

dźwiękiem przy shift-light.

http://otomoto.pl/oferta/renault-clio-r27-f1-team-rs-xenon-recaro-sprawdz-ID6ycO59.html

NIe jest to pierwsze ani jedyne auto tego goscia i zawsze są one należycie serwisowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę wrażenie ze kierowcy Megane czują na tym torze nieśmiertelność :)

https://youtu.be/pwkMi3B6aog

 

Muszę zapytać swojego dealera może dodają to w standardzie jak przekazują samochód ;)

 

http://www.topgear.com.pl/aktualnosci/ford-potwierdzil-mocniejszego-focusa-rs-ktory-ma-pobic-a-45-amg-i-rs3/d7g3f8#fp=tg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadanie ostrzejszej wersji jeszcze zanim zwykła została wprowadzona do sprzedaży, to marketingowe harakiri. Rzadko krytykuje to jak ktoś robi swoją robotę bo najcześciej wie lepiej co robi niż ja...ale to jest co najmniej dziwne. Dlatego tez podejrzewam, ze to nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...