Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, z jednej strony narzekamy, że np. nawigacja w subarynach jest do dupy, bo każdy chce mieć spaśne auto z wypasami, wodotryskami i zbiorowym onanizmem zachwytu, a z drugiej strony gadamy jakie to te współczesne auta są ciężkie, jakie krowy, słonie i mastodonty.

Nie da się. Zwyczajnie. Albo mamy golasa do driftu, albo mimo wszystko cywilne auto z dobrym wyposażeniem, które jeszcze potrafi pokazać pazura...

 

 

dokładnie tak, ja wole miec 100kg auto cięższe, ale z wyposażeniem, jak chce se zrobić golasa to sie pruje wszystko co popadnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, moze masz tam podana sucha wage, albo jest pomylka w homologacji. Jak szukalem to wszedzie podaja 1470kg +- kilka kg. Wazyles swoj samochod?

 

BartZ, akurat audio to jest slaby przyklad, bo mozna zrobil lepsze dodajac tylko kilka kg (a jak by sie ktos uparl, to mozna zrobic nawet w tej samej wadze co seria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, moze masz tam podana sucha wage, albo jest pomylka w homologacji. Jak szukalem to wszedzie podaja 1470kg +- kilka kg. Wazyles swoj samochod?

 

 

Kuba , masa własna jest zdefiniowania, wyciąg ze świadectwa homologacji daje importer, po za tym kolega ma takiego samego tylko wersje podst. i ma wpisane 1380 , też błąd ?

Nie nie ważyłem swojego , ale z ciekawości zważę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisalem, to poszukalem i nigdzie nie widzialem tych 1380kg.

 

Na polskiej stronie Forda nie znalazlem w katalogu RS'a ale jest ST I5 z 6 biegowa skrzynia i ze wszystkimi plynami, 90% paliwa i kierowca 70kg wazy 1509-1538kg.

Wydaje mi sie ze 1470kg dka RS'a gotowego do jazdy jest bliskie prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisalem, to poszukalem i nigdzie nie widzialem tych 1380kg.

 

 

no dobra , jutro poszukam wyciągu ze św. homologacji to zeskanuje i wkleje , to może wreszcie zamknie sprawe :roll:

Póki co masz zdjecie dowodu rej.

PZDR

 

802c42a2c5255c38m.jpg

 

Po za tym mam przed sobą kilka dow. rej. aut kupowanych w SIP . i tak solberg MY04 pozycja G w dow. 1470 kg, mój STI 06 pozycja G w dow. 1495 kg. Mogą Ci moze koledzy potwierdzić , co znaczy pozycja G w polskim dowodzie rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, wolabym zebys zwazyl swoj samochod, jakos nie ufam urzednikom, nie wiem dlaczego.

 

przeczytaj to co napisałem teraz pod zdjeciem, mam zrobic tez zdjecia tych, dow. rej. ?

 

Po za tym naprawde potrafie rozróżnić masę auta, i wiem co to jest ponad 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyczytali to w dowodzie rejestracyjnym.

 

 

tak, a Ty projektowałeś ten samochód, ważyłeś, jeździłeś, testowałeś i wogóle jesteś debeściak :mrgreen:, bo dla Ciebie ważniejsze są dane z netu, kopiowane i wklejane przez niedouczonych dziennikarzy , jak twarde dowody w postaci homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug danych jakie ja posiadam (nie internret :idea: ) wychodzi ze focus ST (225KM) wazy 1390kg - o 10kg wiecej niz 2.0 TDCI, natomiast focus RS (305KM) wazy 1460kg przy czym RS jest troszeczke dluzszy i wyzszy :idea:

Tak wiec roznica w wadze pomiedzy ST a RS jest niewielka zwazywszy na to jak rozne sa te konstrukcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym mam przed sobą kilka dow. rej. aut kupowanych w SIP . i tak solberg MY04 pozycja G w dow. 1470 kg, mój STI 06 pozycja G w dow. 1495 kg. Mogą Ci moze koledzy potwierdzić , co znaczy pozycja G w polskim dowodzie rej.

Masa masą, ale te 224kW robi wrażenie i szczerze wolałbym się na tym skupić :P , poza tym taki bondowy nr :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opieram sie na danych katalogowych Forda sciagnietych z ich strony.

 

a ja sie opieram na danych z wyciągu homologacji , który jest podstawowym dokumentem stwierdzającym zgodność produktu z normami, a nie prospektami reklamowymi.

Jak jutro pojade i zważę auto , i wyjdzie na moje , to powiesz że co ? że waga niesprawna, czy wyjołem silnik ? :twisted:

 

-- 15 gru 2010, o 19:11 --

 

wychodzi ze focus ST (225KM) wazy 1390kg - o 10kg wiecej niz 2.0 TDCI, natomiast focus RS (305KM) wazy 1460kg

 

No to są jakieś błedne dane, bo ST ma taki sam silnik jak RS ( w sensie konstrukcji ) , moze mieć cięższe elementy jak ST takie jak: koła bo są 19 " , hamulce bo są większe, ale za to ma lżejsze fotele, maskę , nie ma bocznych poduszek, zderzaki z laminatu itp. więc nie sądze aby był cieższy o 70 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, dopiero będzie beka, jak wyjdzie, że Kuba ma rację. Wtedy homologacja na RSa okaże się nieporozumieniem ;)

 

 

szczerze to naprawde nie sądze, przeciez do byłoby ewidentne oszukiwanie przez importera i klienta i Państwa polskiego, bo przeciez ten dokument musi zaakceptowac ministerstwo transportu http://www.polskieustawy.com/norms.php? ... 307&head=0

Jeśli by tak było to ja już ide jutro do prawnika i zażądam odszkodowania za celowe wprowadzenie w błąd i niezgodny towar z zamówieniem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi ze focus ST (225KM) wazy 1390kg - o 10kg wiecej niz 2.0 TDCI, natomiast focus RS (305KM) wazy 1460kg

 

No to są jakieś błedne dane, bo ST ma taki sam silnik jak RS ( w sensie konstrukcji ) , moze mieć cięższe elementy jak ST takie jak: koła bo są 19 " , hamulce bo są większe, ale za to ma lżejsze fotele, maskę , nie ma bocznych poduszek, zderzaki z laminatu itp. więc nie sądze aby był cieższy o 70 kg

 

Dlatego bylo by bardzo fajnie jakbys carfit zwazyl swego RS-a :!:

Bom strasznie ciekaw gdzie lezy prawda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bylo by bardzo fajnie jakbys carfit zwazyl swego RS-a :!:

 

naprawde pojade jutro :idea: , i jeśli wyjdzie że waży 1470 kg, to ide do prawnika , serio :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wiedziec jak sa wazone samochody do homologacji.

http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22FOC_V2_1025_POL_PL_Ebro.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214368610827&blobkey=id

Katalog z polskiej strony Forda, strona 50 (27 w pdf'ie), pod spodem jest wyjasnione ze waga dotyczy samochodu gotowego do jazdy, satankowanego (90%) i z kierowca wazacym 75kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wiedziec jak sa wazone samochody do homologacji.

http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22FOC_V2_1025_POL_PL_Ebro.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214368610827&blobkey=id

Katalog z polskiej strony Forda, strona 50 (27 w pdf'ie), pod spodem jest wyjasnione ze waga dotyczy samochodu gotowego do jazdy, satankowanego (90%) i z kierowca wazacym 75kg.

 

No i jesteśmy w domu , bo wg. norm i przepisów masa własna to : http://pl.wikipedia.org/wiki/Masa_w%C5%82asna_pojazdu

 

i kto miał rację :?: :twisted:

 

1470 kg jak podawałeś, minus 75 kg , to daje mase auta 1395 kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, bo chyba jest nirealne zeby RS byl lzejszy od ST o 80kg.

 

buahahaha , Ty naprawde chyba nigdy w życiu nie potrafisz sie przyznac do błędu, sam sie zapędziłeś w kozi róg , a Ty swoje, masz czarno na białym wyjaśnione, a Ty dalej swoje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...