Jump to content

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

24 minuty temu, carfit napisał:

Nie sądze póki co, myśle że to zrobili ze względu na Yarisa WRC 

Z drugiej strony wspaniała sprawa pokazać wszystkim ze da się dalej zrobic auto z jajem pod homologacje i nie być na tym stratny.

• Replies 10.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mój ci on!   Może i nie zupełnie hot-hatch, ale to jest autko, które bardzo mi przypadło do gustu i na które od dawna ostrzyłem zęby    Udało się wyrwać jedną z ostatnich nie-hybryd

Focus RS mk3   Popełniłem tutaj małą recenzję po najechaniu 10 000 km więc idąc za ciosem chciałbym podzielić się moimi wrażeniami po 30 000 km.   Zacznijmy od sprawy najbardziej w

Ależ to ma rajdowy klimat...  I wgl niezła krakowska kolekcja rzadkich Toyot     

Posted Images

55 minut temu, turdziGT napisał:

Z drugiej strony wspaniała sprawa pokazać wszystkim ze da się dalej zrobic auto z jajem pod homologacje i nie być na tym stratny.

no czy będą na tym stratni czy nie to czas pokaże

30 minut temu, kubanow napisał:

Mysle ze po tym jak się sprzedażą to nie.

2 godziny temu, kubanow napisał:

nie wiem czy oni planują zarabiać na tym. Gdyby to był yaris + mocniejszy silnik który mają w ofercie + sztywniejsze zawieszenie i tle to ok. Ale tutaj koszty R&D były raczej bardzo wysokie. Silnik o ile mi wiadomo jest nowy i w erze hybrydowo-elektrycznej przyszłości nie wiem czy jeszcze gdzieś tradi, cały nowy układ napędowy 4x4 którego toyota nie miała w tej formie i raczej się gdzie indziej nie przyda, całe nadwozie, hybrydowa płyta podłogowa której nigdzie indziej pewnie nie wsadzą, dach wzmacniany carbonem itd itd. Nie wiem czy w planach było zarabianie na tym aucie. Nie wiem czy Toyota nie wraca do starej sztuczki która kiedyś dawno temu działała. Zrobić szybką wersję auta, zrobić dużo szumu, wygrać parę wyścigów a klienci zlecą się do salonów i to nie po gr4 ale po zwykłego yarisa bo w szumie medialnym nagle nazwa "yaris" zacznie się wybijać na tle innych miejskich wozidełek. I nie ważne że yaris hybryda ma mało wspólnego z gr4 - klient przyszedł. A może wcale nie i to po prostu kaprys prezesa :) A może Toyota tak bardzo nie chce wsadzić turbo do gt86 że na złość całemu światu zrobili yarisa 260konnego a gt86 - nie :P

15 godzin temu, Tinuviel napisał:

nie wiem czy oni planują zarabiać na tym. Gdyby to był yaris + mocniejszy silnik który mają w ofercie + sztywniejsze zawieszenie i tle to ok. Ale tutaj koszty R&D były raczej bardzo wysokie. Silnik o ile mi wiadomo jest nowy i w erze hybrydowo-elektrycznej przyszłości nie wiem czy jeszcze gdzieś tradi, cały nowy układ napędowy 4x4 którego toyota nie miała w tej formie i raczej się gdzie indziej nie przyda, całe nadwozie, hybrydowa płyta podłogowa której nigdzie indziej pewnie nie wsadzą, dach wzmacniany carbonem itd itd. Nie wiem czy w planach było zarabianie na tym aucie. Nie wiem czy Toyota nie wraca do starej sztuczki która kiedyś dawno temu działała. Zrobić szybką wersję auta, zrobić dużo szumu, wygrać parę wyścigów a klienci zlecą się do salonów i to nie po gr4 ale po zwykłego yarisa bo w szumie medialnym nagle nazwa "yaris" zacznie się wybijać na tle innych miejskich wozidełek. I nie ważne że yaris hybryda ma mało wspólnego z gr4 - klient przyszedł. A może wcale nie i to po prostu kaprys prezesa :) A może Toyota tak bardzo nie chce wsadzić turbo do gt86 że na złość całemu światu zrobili yarisa 260konnego a gt86 - nie :P

Cokolwiek sobie myśleli zrobili samochód, który zbiera tak pozytywne i entuzjastyczne recenzje petrolheadów, że zanim jeszcze auto trafiło do klientów stało się obiektem pożądania ze względu na mechanikę a nie marketingowy bełkot czy elektroniczne zabawki.  Ciekawe czy zostanie również legendą. 

Szkoda tylko ze w takiej Australii GR kosztuje około 100tys. pln a nie u nas.  

• Like 2
W dniu 15.11.2020 o 23:25, Tinuviel napisał:

Zrobić szybką wersję auta, zrobić dużo szumu, wygrać parę wyścigów a klienci zlecą się do salonów i to nie po gr4 ale po zwykłego yarisa bo w szumie medialnym nagle nazwa "yaris" zacznie się wybijać na tle innych miejskich wozidełek. I nie ważne że yaris hybryda ma mało wspólnego z gr4 - klient przyszedł.

Yaris to miejskie wozidło, które kupuje się z powodów ekonomicznych i praktycznych. Klientela na tego typu auta nie siedzi z nosem w YT, nie czyta postów Harrisa, nie przesiaduje na forach podniecając się fajnością zabawki, która ma tyle wspólnego ze „zwyklakiem”, co ja z kierowcą rajdowym. Aby cokolwiek zaczęło się wybijać, musiałyby powstać jakieś wersje pośrednie GR-Line.

Edited by Zyzol
12 minut temu, Zyzol napisał:

Yaris to miejskie wozidło, które kupuje się z powodów ekonomicznych i praktycznych. Klientela na tego typu auta nie siedzi z nosem w YT, nie czyta postów Harrisa, nie przesiaduje na forach podniecając się fajnością zabawki, która ma tyle wspólnego ze „zwyklakiem”, co ja z kierowcą rajdowym. Aby cokolwiek zaczęło się wybijać, musiałyby powstać jakieś wersje pośrednie GR-Line.

Nie wiem - może masz rację. Miałem na myśli trochę bardziej to że obecność szybkich aut w ofercie może nakręcać sprzedaż zwykłych. Ludzie chcą RS6, STI, EVO a wyjdą z Salonu z A6, Imprezą, Lancerem (no dobra - może bez tego ostatniego aktualnie) bo wygra rozsądek/finanse. 

Chociaż może dziś w suvo-erze już nikt nie zwraca na to uwagę.

W dniu 16.11.2020 o 08:46, chojny napisał:

Szkoda tylko ze w takiej Australii GR kosztuje około 100tys. pln a nie u nas.  

o.O tak brutto? McM powinni takiego sobie sprawić :)

6 minut temu, Tinuviel napisał:

o.O tak brutto? McM powinni takiego sobie sprawić :)

"$39,990 sugerowana cena detaliczna, z bakiem paliwa, ubezpieczeniami, tablicami, podatkami stanowymi i federalnymi" - takie info od gościa który w AU kupił. 

W dniu 15.11.2020 o 13:40, kubanow napisał:

A ja mam nadzieje ze ta yaris'ka osiagnie na tyle duzy sukces ze zrobią coś podobnego z Corollą. Bo jednak yaris to maluszek a tutaj jeszcze jest tylko w nadwoziu 3 drzwiowym

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Jest ta nowa Corolla 2.0 GR Hybryda, coś koło 200 koni. Wiem że to nie to, ale bez dwóch zdań z zewnątrz jest piękna, jak nie Toyota...

3 minuty temu, chojny napisał:

"$39,990 sugerowana cena detaliczna, z bakiem paliwa, ubezpieczeniami, tablicami, podatkami stanowymi i federalnymi" - takie info od gościa który w AU kupił. 

Jak to AUD a nie USD to zazdroszczę. Chociaż z drugiej strony pająków nie zazdroszczę.

20 minut temu, Tinuviel napisał:

Miałem na myśli trochę bardziej to że obecność szybkich aut w ofercie może nakręcać sprzedaż zwykłych

Na pewno tak jest. Wydaje mi się jednak, że w tym momencie Toyota zyskuje głównie na tym, że wychodzi z cienia producenta najnudniejszych aut XX-lecia oraz tym, że jednak bardzo dużo się o niej mówi ;) 

W dniu 17.11.2020 o 13:09, antikos napisał:

Jest ta nowa Corolla 2.0 GR Hybryda, coś koło 200 koni. Wiem że to nie to, ale bez dwóch zdań z zewnątrz jest piękna, jak nie Toyota...

niby jest, jeździłem tym jak szukałem auta i jakoś tej mocy nie czuć za bardzo

taki szybki dupowóz ale bez szału, dlatego wziąłem proceeda gt

Zaraz ktoś z niego zrobi ponad 300+ , wydech sportowy i pęknie 400Nm lekko :) 

PS. już na Polskę zostały pojedyncze sztuki,, mój przyjaciel też zamówił. 

Edited by carfit
2 godziny temu, turdziGT napisał:

Tyle w sprawie GR..... od kierowcy WRC :) 

IMG_8561.jpg

• Like 3
28 minut temu, carfit napisał:

Tyle w sprawie GR..... od kierowcy WRC :) 

Od kierowcy WRC mówisz? :yahoo:

• Haha 1
Teraz, skwaro napisał:

Od kierowcy WRC mówisz? :yahoo:

No dobra .... byłego :)