Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, subking napisał:

Nagle ta toyota yaris gr nabiera większej mocy. Mam subaru,stare. Mam 2 letnie i30N i teraz uśmiecham się w stronę małej toyoty. Jednak napęd i waga to czar. Tylko czemu 3 cylindry?? :((

 

Waga to jest to co robi robotę, co z tego że mocy masa jak samochód prowadzi się jak cegła. Na autostradę w porządku ale lekkości prowadzenia nie uświadczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

Waga to jest to co robi robotę, co z tego że mocy masa jak samochód prowadzi się jak cegła. Na autostradę w porządku ale lekkości prowadzenia nie uświadczysz. 

Niektóre firmy potrafią to obejść ale tylko niektore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krist napisał:

Raczej potrafią ukryć podsterowność spowodowaną masą. Masa wyjdzie tak czy inaczej, najpóźniej na sliskim.

To prawda ale sa wyjątki jak na przykład GTR czy choć by Macane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2020 o 21:45, turdziGT napisał:

Powariowali z tymi cenami 

I raczej będzie tylko gorzej... bo nawet podczas pandemii ceny nie przestają rosnąć :huh:

 

https://autogaleria.pl/samochody-w-polsce-srednia-cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa R'ka

 

Cytat

This is the most powerful VW Golf R ever built. Packing a turbocharged 2.0-liter four-cylinder engine, the new Golf R produces 315 horsepower (235 kilowatts) and 310 pound-feet (420 newton-meters), which gives it a 0-60 time of 4.7 seconds and a top track speed of 155 mph (250 kmh). Those power figures represent a 27-horse and 15-lb-ft increase compared to the previous model, and buyers can choose from either a six-speed manual transmission or an optional seven-speed DSG.

 

The 2022 Golf R comes standard with 4Motion all-wheel drive – but this setup is a bit different than in previous generations. VW touts a new rear differential that distributes power variably between the axles, with the ability to send up to 100 percent of torque to the outside wheel using a dedicated “Drift Mode” feature. The new Drift Mode is one of two special drive modes configurable within Race mode and joins standard drive options like Sport, Comfort, and Individual.

2022 Volkswagen Golf R Exterior

2022-volkswagen-golf-r-exterior.jpg

2022-volkswagen-golf-r-interior.jpg

 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kukson napisał:

Ciekaw jestem ilu użytkowników systematycznie używa funkcji drift oprócz zimowych wypadów na parking Lidla czy innej biedry :)

w sumie racja, po coś wprowadzili te niedziele wolne od handlu, pewnie to ustalali we współpracy z producentami samochodów

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Durbos napisał:

Idzie nowe - manual tylko dla Kanady i USA, kiedyś to było na odwrót :o i nawet specjalne ustawienie zawieszenia na Nordschleife jest w tym Golfie, ciekawe...

Ta tendencja trwa już od jakiegoś czasu Durbi. Świat stanął na głowie. Europejczycy stali się tacy amerykańscy. Sportowe wozy na Europę wychodzą tylko w automatach. Szczęśliwie nowy WRX STI ma szansę być oferowany na naszym rynku i do tego tylko z manualną skrzynią. Trzymam kciuki za 2.4 DIT i 6MT!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chojny napisał:

Właśnie jestem w ASO VW i zaliczam drugie podejście do Golfa 8.

 

No padaka....

 

 

Oby R-ka choć fajnie jeździła. 

 

Niestety mam ten sam problem. MK 8 z wygladu 0 charakteru

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, matros1 napisał:

 

 

Ciekawe czy "drift mode" działa też na suchym, bo w tym filmiku to lipa.


 

Kierownik nawet się nie starał wprowadzić auta w poślizg, od razu szła kontra. Dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 16:25, Herostrates napisał:

 

W piatek pisałem z moim przyjacielem Tobia Cavallini który jest oficjalnym instruktorem Toyota Driving Academy we Włoszech , a przy okazji świetnym kierowcą rajdowym, pisał że mega auto ! A testował to na torze :)  Szkoda że takie czasy nadeszły, bo już by był w moim garażu. 

 

123503456_10160382024988242_1717698261338161914_n.jpg

Edytowane przez carfit
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, carfit napisał:

W piatek pisałem z moim przyjacielem Tobia Cavallini który jest oficjalnym instruktorem Toyota Driving Academy we Włoszech , a przy okazji świetnym kierowcą rajdowym, pisał że mega auto ! A testował to na torze :)  Szkoda że takie czasy nadeszły, bo już by był w moim garażu. 

 

123503456_10160382024988242_1717698261338161914_n.jpg

Takie czasy :( ten okres trzeba jakos przetrwać , bedzie czas zeby nadrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał:

Takie czasy :( ten okres trzeba jakos przetrwać , bedzie czas zeby nadrobić.

No niestety :(, jest wielka lipa w wielu branżach, na szczęście udało mi sprzedać RS6 w bardzo dobrych pieniądzach :), tzn. mam na razie zaliczkę :) 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

W piatek pisałem z moim przyjacielem Tobia Cavallini który jest oficjalnym instruktorem Toyota Driving Academy we Włoszech , a przy okazji świetnym kierowcą rajdowym, pisał że mega auto ! A testował to na torze :)  Szkoda że takie czasy nadeszły, bo już by był w moim garażu. 

 

123503456_10160382024988242_1717698261338161914_n.jpg

Pewnie tak jest. Z drugiej strony co miał napisać pracownik Toyoty o tak wyczekiwanej premierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...