Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Podepnę się pod temat, jestem ciekaw Waszych opinii. Zastanawiam się nad zakupem auta do zabawy na tor. Takie, co to dojadę nim w miarę komfortowo z Wawy do Łodzi, Kielc, Olsztyna. 
Kierowca 40+, bez ambicji na pro i bicie czasów kolegów w Porsche i AMG. 
Mechanikiem tez nie jestem, wiec auto „specjalnej troski” raczej odpada. Budżet - w zależności od auta do jakieś 70k brutto. 
Na codzień mam czym jeździć. To ma być typowa zabawy. 

Myslem o fiescie ST albo Clio RS Cup lub Megane RS. Lub BRZ.
Yaris GR za drogi...

 

Jezeli bez ambicji bycia najszybszym, to bez watpienia w tym budzecie wybralbym lekko uzywanego SSS

 

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-swift-1-4t-140km-sport-karbon-navi-kamera-acc-max-opcja-nowy-ID6CYnAe.html#c87c63830a

 

Te autka uchodza za dosc bezawaryjne, no i duza zaleta, poza rewelacyjnie niska masa, sa dwie pary drzwi

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Jezeli bez ambicji bycia najszybszym, to bez watpienia w tym budzecie wybralbym lekko uzywanego SSS

 

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-swift-1-4t-140km-sport-karbon-navi-kamera-acc-max-opcja-nowy-ID6CYnAe.html#c87c63830a

 

Te autka uchodza za dosc bezawaryjne, no i duza zaleta, poza rewelacyjnie niska masa, sa dwie pary drzwi

No powiem Ci, ze nie brałem tego pod uwagę... wyglada ciekawie. Miałeś okazje jeździć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tsunetomo napisał:

No powiem Ci, ze nie brałem tego pod uwagę... wyglada ciekawie. Miałeś okazje jeździć? 

 

Mialem i bylem pod wrazeniem tego, jak zwinnym autkiem jest ten Swift 

 

Kilka rzeczy mi w nim nie pasowalo (np. ciut za wysoka pozycja za kierownica oraz wchodzenie poszczegolnych biegow), ale generalnie bardzo mi sie spodobalo

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, do SSS  da sie dolozyc szpere, mozna tez nawet lekki remap zrobic... i wtedy to bedzie doslownie latalo :thumbup:

 

https://www.ctc-performance.co.uk/store/ctc-performance-limited-slip-differential-lsd-suzuki-swift-sport-zc33s-1-4t-2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Toż to leciwy, leniwy 7G-Tronic. To nie może chodzić jak burza ;-)

Tzw. 7-Geriatronic :-)

 

A w temacie pytania Kolegi, to jeśli frajda z jazdy najważniejsza, to bym zdecydowanie brał RWD.

BRZ/GT86 wydają się idealne (choć czasowo pewnie może być różnie). A jeśli egzemplarz trochę tańszy, to w tym budżecie dołożyć Ohlins R&T i/lub wydech + remap na ok. 240KM i będzie cudne auto.

Ważne żeby egzemplarz był ze szperą.

 

A z trochę szybszych ale i cięższych, to np BMW 135i/1M albo chociaż 130i.

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Bardzo czekam na to auto :thumbup:

Jezeli faktycznie wsadza do tego 2.0 silnik, to bedzie bomba

 

https://www.motor1.com/news/419242/2021-hyundai-i20-n-spy-video/amp/

 

https://autogaleria.pl/hyundai-i20-n-testy

 

I30 też mi się podoba, tylko nie ma AT. Dlaczego Honda TypeR, i30, Fokus RS sa tylko z manualnymi skrzyniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, piotruś napisał:

I30 też mi się podoba, tylko nie ma AT. Dlaczego Honda TypeR, i30, Fokus RS sa tylko z manualnymi skrzyniami?

 

No przeciez niedlugo, przy okazji FL, ma zadebiutowac Nka z 8-DCT (Veloster juz debiutowal, sa filmy w sieci)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Bardzo czekam na to auto :thumbup:

Jezeli faktycznie wsadza do tego 2.0 silnik, to bedzie bomba

 

https://www.motor1.com/news/419242/2021-hyundai-i20-n-spy-video/amp/

 

https://autogaleria.pl/hyundai-i20-n-testy

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, polak900 napisał:

Bo automat to dla dziadków przy takiej mocy a manual to czysta frajda przy takim samochodzie

 

A Mercedes AMG (np.A35, A45) albo BMW serii 2 ? Dość spory wybór miedzy AT i MT ...

 

@eddie_gt4 to świetna wiadomość! Czyli I30 po lifcie ma być z AT? A Velostar jest dostępny w EU?, Bo na stronie PL nie widziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotruś napisał:

@eddie_gt4 to świetna wiadomość! Czyli I30 po lifcie ma być z AT? A Velostar jest dostępny w EU?, Bo na stronie PL nie widziałem?

 

Veloster dostepny tylko w Polnocnej Ameryce i Korei, w Europie chyba nigdzie nie ma go

 

8-DCT to zuplenie nowa skrzynia, z tzw. mokrymi sprzeglami, ponoc jest bardzo szybka

dodatkowo i30N po lifcie ma otrzymac nowe lampy, multimedia i cyfrowe zegary... wieksze tez sa koncowki wydechu, byc moze i sam wydech bedzie ciut inny (bo wielu uzytkownikow po wprowadzeniu GPF narzeka, ze auto juz nie strzela z wydechu tak jak wczesniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A Mercedes AMG (np.A35, A45) albo BMW serii 2 ? Dość spory wybór miedzy AT i MT ...
 
@eddie_gt4 to świetna wiadomość! Czyli I30 po lifcie ma być z AT? A Velostar jest dostępny w EU?, Bo na stronie PL nie widziałem?

Który mercedes A45 ma manual ja się nie spotkałem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polak900 napisał:

Myśle ze będzie bo wszystkie nowe sportowe auta są w tym aspekcie zmienione wszystko przez ekoterrorystów

 

Ciężko znaleźć teraz dobrze brzmiący samochód, większość brzmi bardzo sztucznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piotruś napisał:

 

I30 też mi się podoba, tylko nie ma AT. Dlaczego Honda TypeR, i30, Fokus RS sa tylko z manualnymi skrzyniami?

Bo trzeba mieć co włożyć ;) Co da Honda, CVT? ;) To już lepiej nich będzie manual :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kukson napisał:

A jaka siedzi w ogóle w NSX? ze 3 lata temu pisali, że Honda pracuje nad trzysprzęgłową skrzynią i czyżby temat ucichł?

9 biegowy automat dwusprzęgłowy, do Civica nie wyjedzie bo skrzynia w NSXie jest montowana wzdłużnie nie poprzecznie

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 21:49, turdziGT napisał:

Watpie patrzac na to co teraz oferuja. Kupiles w koncu to RS5 ? 

Nie kupiłem i nie kupie, przemyślałem wszystko i nie będę zadowolony z tego typu samochodu.
Ps: jeździleś może na test drive Alpine A110S? jeśli nie to bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...