Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, matros1 napisał:

 

 

 

Dotrwałem do 2:24 i się nie doczekałem. 

 

Gdyby nie było napisane że to Rka to bym pomyślał że GTi FWD. 

 

Tak samo albo lepiej zrobisz Renówką albo wspomnianą KIĄ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chojny filmik który wkleiłem miał pokazać że Golfem da się pobawić a nie że "driftować".

Twoje porównanie do FWD jak najbardziej trafne. O czym też wspomniałem w swoim wcześniejszym wpisie.

 

Dyskusja wygląda z mojej perspektywy tak że Ty chcesz udowodnić że VAG jest do dupy, a @turdziGT i ja że da się tym pobawić. Wszyscy mamy swoje racje i "zwycięzców" w tej dyskusji nie będzie. Chyba wszystko co było do powiedzenia i pokazania zostało już przekazane. Z mojej strony temat zamknięty, tymbardziej że nie planuję kupować żadnego z tych 4x4 w najbliższym czasie bo mam fetysz ganiania 4łapów moim FWD i "driftowania na ręcznym" po Kielcach

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matros1 napisał:

@chojny filmik który wkleiłem miał pokazać że Golfem da się pobawić a nie że "driftować".

Twoje porównanie do FWD jak najbardziej trafne. O czym też wspomniałem w swoim wcześniejszym wpisie.

 

Dyskusja wygląda z mojej perspektywy tak że Ty chcesz udowodnić że VAG jest do dupy, a @turdziGT i ja że da się tym pobawić. Wszyscy mamy swoje racje i "zwycięzców" w tej dyskusji nie będzie. Chyba wszystko co było do powiedzenia i pokazania zostało już przekazane. Z mojej strony temat zamknięty, tymbardziej że nie planuję kupować żadnego z tych 4x4 w najbliższym czasie bo mam fetysz ganiania 4łapów moim FWD i "driftowania na ręcznym" po Kielcach emoji14.png

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


 

Biorac pod uwagę ze jestem wielkim fanem Golfa, jeżdżę nieprzerwanie i kolejno Golfem IV, V, VII a aktualnie VII i pół to nie uważam Golfa za gowno, jest wręcz przeciwnie, twierdze tylko ze to nie driftuje i nie lata bokami. 
 

Mam nadzieje ze spotkamy się jakoś na Kielcach, pogonimy się a mój budowany właśnie sprzęt będzie po Kielcach latał jak tego oczekuje po 4 łapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 15:11, Kukson napisał:

Elektronika w RS3 nie pozwoli na dużo zabawy w poślizgu. To auto bardziej do wyścigów spod świateł czy na autostradzie. Pamiętam jak w jakimś programie na TVN Turbo Kornacki latał z Gagackim po torze do rallycrossu i każda utrata przyczepności kończyła się odcięciem.

 

Hmmm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam jako ciekawostkę w kwestii "Haldex-em" się nie da jechać "w kontrolowanym gazem"

 

fakt to jest specyficzny Haldex, można by powiedzieć pierwowzór obecnych aktywnie sterowanych ale znacząco odchudzonych Haldex-ów

to jest technicznie międzyosiowo proaktywny - sterowany elektroniczne - Haldex z dodatkową też praktywną, sterowalną szperą tylnej osi (oba mechanizmy są zasilanie hydraulicznie z dedykowanej elektrycznej pompy ciśnienia oleju roboczego)

bazowo auto jest przednionapędowe z ciężkim silnikiem na przodzie 

 

od 50 sekundy na filmie poniżej (taki link wklejam)

 

tu przykład na suchym

 

tu na śniegu "gazem" bez podcinania ręcznym, zarzucania masą auta przez przeniesienie jej na przód itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 11:13, chojny napisał:

 

 

Parafrazując klasyka "Pałowanie Golfa na ręcznym to nie drift." 

 

Pójść bokiem da się wszystkim, można nawet znaleźć w necie filmiki jak Audi czy Golf lecą na dużej prędkości bokiem (fizyka jest fizyka) a następnie wypluwa auto przodem, zachowując się jak typowe FWD. 

 

Czy jest to drift i w pełni kontrolowane gazem latanie bokami? Nie. 

 

Moje doświadczenie z Golem R jest takie, że czuć oczywiście napęd na 4 koła ale żeby to choć było zbliżone do tego, czego oczekujemy od rasowego 4 łapa do zabawy jest tak dalekie, że bym wolał Megane RSa. Przynajmniej nie udaje czegoś czym nie jest. 

 

Top, top, top jest oczywiście Merc A45, czy to z "S" na końcu czy bez "S" i dalej ale nadal z topowym "fun factorem" AWD Forus z "Drift mode". 

 

 

 

Oczywiście znajdą się tacy, co nazwą do driftem. Poznasz ich często po stylowych rękawiczkach i stylu jazdy na "mydełko Fa". :biglol:

 

Lepsze boki zapinam Land Roverem w dieslu. :biglol:

 

 

 

You made my day... Chojny

...Jak to powiedział kedyś mój znajomy po kilku rundach Golfem R na torze w Łodzi: " Kur.... to auto i jazda bokiem to jak permanentne zatwardzenie, bardzo chce ale wszystko z takim bólem..."

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Można przewinąć do 11 minuty i zobaczyć co się kryje za tymi czterema końcówkami wydechu
:biglol:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kukson napisał:

 Można przewinąć do 11 minuty i zobaczyć co się kryje za tymi czterema końcówkami wydechu :)

Pod zderzakiem  każdego AMG kryje się prosta rura i ordynarny tłumik. Tak jest i było od lat. Zresztą to samo dotyczy RS6. Końcówka to tylko atrapa w zderzak. Dlatego jestem wdzięczny że mam jeszcze dwie  tradycyjne armaty :) Co nie zmienia faktu że Mesia bym przyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam już ceny Yarisa GR .
Zaczyna się od 149 900 za dynamic , Dynamic VIP 154 900 , Dynamic + Sport 162 900


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, carfit napisał:

Znam już ceny Yarisa GR .
Zaczyna się od 149 900 za dynamic , Dynamic VIP 154 900 , Dynamic + Sport 162 900


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A masz specyfikacje? Pakiety VIP i +Sport jak w innych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz specyfikacje? Pakiety VIP i +Sport jak w innych krajach?

Mam , ale obiecałem ze nie upublicznię przed premierą, a ja dotrzymuje obietnicy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Znam już ceny Yarisa GR .
Zaczyna się od 149 900 za dynamic , Dynamic VIP 154 900 , Dynamic + Sport 162 900


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A marudzilismy jeszcze pare lat temu ze STI 200K kosztowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Machoń napisał:

 

.... i to będzie świetny HH :wub:

 

 

będzie , na 100% ale w tych chorych czasach odpuszczam wszystko co planowałem . Grunt w tej chwili to utrzymać firmę i pracowników. 

 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...