Jump to content

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

2 minuty temu, ponton500 napisał:

"The necessary type certification for participating in an FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) race. To acquire WRC homologation, the base model of a vehicle to be entered in a race must have a continuous 12-month production volume of 25,000 units or greater."

Minimum 25 tys. to już nie jest jakaś limitowana ilość. Myślę, że i tak rozejdą się szybko. Z ceną tak bardzo też nie zaszaleli, żeby tyle sprzedać. W którymś wywiadzie szef Toyoty mówił, że raczej nie zarobią na tej wersji.

• Replies 10.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mój ci on!   Może i nie zupełnie hot-hatch, ale to jest autko, które bardzo mi przypadło do gustu i na które od dawna ostrzyłem zęby    Udało się wyrwać jedną z ostatnich nie-hybryd

Focus RS mk3   Popełniłem tutaj małą recenzję po najechaniu 10 000 km więc idąc za ciosem chciałbym podzielić się moimi wrażeniami po 30 000 km.   Zacznijmy od sprawy najbardziej w

Ależ to ma rajdowy klimat...  I wgl niezła krakowska kolekcja rzadkich Toyot     

Posted Images

Gdzieś czytałem ze do GR4 zrobili nowa płytę. Jeśli tak to ni hu hu żaden excell nie będzie się świecił na zielono przy takim wydatku i 25.000 szt.

Edited by Czarne_Koronkowe
5 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Gdzieś czytałem ze do GR4 zrobili nowa płytę. Jeśli tak to ni hu hu żaden excell nie będzie się świecił na zielono przy takim wydatku i 25.000 szt.

"Dla GR Yarisa stworzono nową platformę, która jest połączeniem platformy GA-B z przodu (debiutującej w nowej generacji Yarisa) oraz platformy GA-C z tyłu (znanej np. z nowej Corolli). Pozwoliło to na zaprojektowanie nowego zawieszenia oraz zamontowanie napędu GR-FOUR."

55 minut temu, maryjan napisał:

O, i tu się zgadzamy. Idiots everywhere :D

a im większy, tym bardziej dęty.....

@maryjan wrzuć sobie troche na luz. Jesteś tu nowy wiec poczekaj moze troche zanim w gościach zdejmiesz buty i wywalasz nogi na stół...... Troche kultury.

Jezeli w ten sposob chesz tu zabłysnąć to w ten sposob kariery tu nie zrobisz.Bylo wielu co próbowało i nic z tego nie wyszło. Tyle z moje strony odnosnie tego jak sie zaprezentowała w paru postach.

• Like 1

Liczba popełnionych przeze mnie postów przez ost. ca 7 lat pokazuje dość dobitnie, jak bardzo zależy mi na "robieniu tutaj kariery". Także ten. tego...

To po moze powinieneś pozostać tam gdzie byłeś przez ostatnie 7 lat ?  

• Like 1
  • Upvote 1
48 minut temu, jaszyn napisał:

widzę  ze yariska wzbudza większe emocje niż Guglia GTA :D

No fajnie sobie chłopcy podyskutowali ;)

Swoją drogą Yariska ze względu na cenę będzie dostępna, Gulia GTA to już grubo $$

Sam się nad tym GR pochylę, mimo że brak automatycznej skrzyni poważnie mnie zniechęca. Tak, wiem, zaraz zaczną się dywagacje, że prawdziwy HH dla prawdziwych facetów to tylko manual... ;)

• Upvote 1
49 minut temu, Tsunetomo napisał:

No fajnie sobie chłopcy podyskutowali ;)

Swoją drogą Yariska ze względu na cenę będzie dostępna, Gulia GTA to już grubo $$

Sam się nad tym GR pochylę, mimo że brak automatycznej skrzyni poważnie mnie zniechęca. Tak, wiem, zaraz zaczną się dywagacje, że prawdziwy HH dla prawdziwych facetów to tylko manual... ;)

Tak najwyraźniej uważa producent ;)

1 godzinę temu, Houdini napisał:

Tak najwyraźniej uważa producent ;)

A moze szybki automat w takim aucie poniósłby mase, koszt etc? Nie wiem czy Toja ma jakies szybkie skrzynie. Tak czy owak, moze i z manualem się przeproszę, kto wie? ;)

46 minut temu, Tsunetomo napisał:

A moze szybki automat w takim aucie poniósłby mase, koszt etc? Nie wiem czy Toja ma jakies szybkie skrzynie. Tak czy owak, moze i z manualem się przeproszę, kto wie? ;)

Nie majac skrzyni myślę że dobrze zrobili bo kiepska skrzynia mogli byc zepsuć to auto. Auto kierowane do fanatyków wiec chyba logiczny wybór mimo że ja nie mam nic przeciwko dobrze działającym skrzynia automatycznym.

• Upvote 3

Lepszy manual niż mieliby wsadzić cvt ;)

• Upvote 1
4 godziny temu, Kukson napisał:

Lepszy manual niż mieliby wsadzić cvt ;)

Dokladnie to byla by katastrofa.

• Upvote 1

To może byc fajne wozidelko 

20200309_191216.jpg

12 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

To render i20N

Dokładnie, taki mały bączek a opony o szerokości jak w jakimś lambo

Godzinę temu, ponton500 napisał:

wg. moich informacji z dość dobrych źródeł ;) , pierwsze egzemplarze w Polsce będą dostępne w październiku/listopadzie br. a ceny mają się pojawić do końca marca , więc już czekam na wpłatę zaliczki ;)

• Like 1
15 godzin temu, carfit napisał:

wg. moich informacji z dość dobrych źródeł ;) , pierwsze egzemplarze w Polsce będą dostępne w październiku/listopadzie br. a ceny mają się pojawić do końca marca , więc już czekam na wpłatę zaliczki ;)

Serio zagości u ciebie ? 

Mocno wysilony motor yarisa (360) i 3 cylindry - zobaczymy jak trwałość .Ale pewnie okaże się po kilku latach.

23 minuty temu, respect napisał:

Mocno wysilony motor yarisa (360) i 3 cylindry - zobaczymy jak trwałość .Ale pewnie okaże się po kilku latach.

360? Co masz na myśli?

W moim GTI jest 1,6 (4 cylindry) 272 KM i chodzi bez zarzutu. Na początku był jakiś problem (tryb awaryjny na trasie), ale serwis sobie z tym poradził i śmiga. Teraz mam coś około 75.000 i bezobsługowo.

Edited by Czarne_Koronkowe
  • Upvote 1