Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, radekk napisał:

A co oni już pozamiatali?

 

Np. Giulia QV zdaniem większości dziennikarzy motoryzacyjnych jest lepsza, pod głównymi względami od gigantów z tradycjami takich jak M3 i C AMG, czy RS4.

Stelvio  QV w swojej klasie też wygrywa większość testów.

 

Jak już coś zrobią, to dobrze to wychodzi i przy okazji nieźle wygląda ;)

 

A co awarii....pokażcie mi właściciela Subaru na tym forum, który by nie wsadził kilku/kilkunastu tys na nieplanowaną wizytę w warsztacie ;)

Coś o tych Audi i BMW też więcej ostatnio słychać niż o Alfach w kontekście lawet. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi napisał:

Np. Giulia QV zdaniem większości dziennikarzy motoryzacyjnych jest lepsza, pod głównymi względami od gigantów z tradycjami takich jak M3 i C AMG, czy RS4.

Stelvio  QV w swojej klasie też wygrywa większość testów.

 

Jak już coś zrobią, to dobrze to wychodzi i przy okazji nieźle wygląda ;)

 

A co awarii....pokażcie mi właściciela Subaru na tym forum, który by nie wsadził kilku/kilkunastu tys na nieplanowaną wizytę w warsztacie ;)

Coś o tych Audi i BMW też więcej ostatnio słychać niż o Alfach w kontekście lawet. 

 

28 minut temu, Kukson napisał:

Rynek lawet ;)

 

siedzę od jakiegoś czasu na forum alfy i nie słychać nic o jakiejś nadzwyczajnej awaryjności, a wręcz przeciwnie  -mam na myśli Guglie i Stelvio w tym wersje Q, nie słyszałem o wybuchający silnikach  - a na innych forach i owszem ;)  także z tymi lawetami to raczej dotyczy innych marek bardziej niż ostatnich alf

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaszyn napisał:

 

 

siedzę od jakiegoś czasu na forum alfy i nie słychać nic o jakiejś nadzwyczajnej awaryjności...

Był kiedyś taki dowcip dlaczego kierowcy Alfy nie pozdrawiają się na drodze? bo już rano widzieli się w serwisie więc po co mają jeszcze o tym pisać na forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

Rdze i części jakie Alfa zostawia po sobie po parkowaniu? 

Guglia Q pozamiatała konkurencje, przynajmniej tak twierdzi większość ludzi którzy mieli przyjemność jeździć guglią Q, w tym wielu byłych właścicieli  niemieckiej konkurencji ... o Subaru nie wspomnę bo obecnie ani to szybkie ani bezawaryjne... ale z takimi argumentami jak wyżej ciężko dyskutować, zresztą szkoda czasu 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kukson napisał:

Był kiedyś taki dowcip dlaczego kierowcy Alfy nie pozdrawiają się na drodze? bo już rano widzieli się w serwisie więc po co mają jeszcze o tym pisać na forum :P

Straszny suchar 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kukson napisał:

Był kiedyś taki dowcip dlaczego kierowcy Alfy nie pozdrawiają się na drodze? bo już rano widzieli się w serwisie więc po co mają jeszcze o tym pisać na forum :P

 

żałosne te komentarze i powielane stereotypy,  tyle w temacie bo szkoda czasu...

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jaszyn napisał:

Guglia Q pozamiatała konkurencje, przynajmniej tak twierdzi większość ludzi którzy mieli przyjemność jeździć guglią Q, w tym wielu byłych właścicieli  niemieckiej konkurencji ... o Subaru nie wspomnę bo obecnie ani to szybkie ani bezawaryjne... ale z takimi argumentami jak wyżej ciężko dyskutować, zresztą szkoda czasu 

 

 

Wystarczy pogadać z właścicielami Guglia Q. Jak jedzie to auto całkiem genialne. Jak jedzie. Ilość problemów z tymi autami bardzo odstrasza a w salonach jeszcze niedawno stały "leżaki" po 2 lata z ceni -30%. Interesowałem się tym autem ale... pies nie wchodził, więc Stelvio ze względu na psa też ale wizja tak zawodnego auta rodzinnego temat zamknęła na dobre.  Jakość wnętrza i ogólne odczucia też ni były za dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chojny napisał:

Wystarczy pogadać z właścicielami Guglia Q.

 

no właśnie rozmawiałem z kilkoma i większość zadowolona..  ale może to przypadek i przebiegi niewielkie... ja nikogo do alfy nie namawiam ale jest szybka i to co wypuszczą będzie pewnie szybkie na tyle że popsuje humor konkurencji na jakiś czas i tyko tyle chciałem powiedzieć

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaszyn napisał:

 

no właśnie rozmawiałem z kilkoma i większość zadowolona..  ale może to przypadek i przebiegi niewielkie... ja nikogo do alfy nie namawiam ale jest szybka i to co wypuszczą będzie pewnie szybkie na tyle że popsuje humor konkurencji na jakiś czas i tyko tyle chciałem powiedzieć

 

Jako zabawkę bym kupił ale jako auto rodzinne, na którym trzeba polegać to nie bardzo. 

 

W BMW jak zdarzyła się awaria, która nawet nie powodowała unieruchamiania auta to salon przysyłał lawetę pod biuro/dom, po chwili podjeżdżał samochód zastępczy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chojny napisał:

 

a w salonach jeszcze niedawno stały "leżaki" po 2 lata z ceni -30%.

Kiedyś o tym była dyskusja w temacie chyba co zamiast STI. Patrząc na podejście do klienta to nie ma co się dziwić, że do kupienia są nowe 2 letnie auta.

Co do Giulia GTA to ma być lżejsza i mocniejsza ale muszą dać 4x4 bo tego brakuje w QV. Ma te wyjść jakaś wersja GTAm czyli torowa wersja z drogową homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Adi napisał:

 

Np. Giulia QV zdaniem większości dziennikarzy motoryzacyjnych jest lepsza, pod głównymi względami od gigantów z tradycjami takich jak M3 i C AMG, czy RS4.

Stelvio  QV w swojej klasie też wygrywa większość testów.

 

Jak już coś zrobią, to dobrze to wychodzi i przy okazji nieźle wygląda ;)

 

A co awarii....pokażcie mi właściciela Subaru na tym forum, który by nie wsadził kilku/kilkunastu tys na nieplanowaną wizytę w warsztacie ;)

Coś o tych Audi i BMW też więcej ostatnio słychać niż o Alfach w kontekście lawet. 

Nie mówię że nie są fajne, jednak ze stwierdzeniem że pozamiatały to średnio im wyszło. Z tego co kojarzę to taka Lancia jednym modelem sprzedała więcej samochodów w samych Włoszech niż Alfa  w całej Europie.

z wyglądem dla mnie tez dyskusyjne, dla mnie takie Stelvio wcale nie jest jakieś ładne, głównie chodzi mi o tył, dolna cześć przerośnięta i przez to ciężko wyglada, ja patrząc na ten samochód od tylu jadąc od góry w dół mam skojarzenie jak z laskami wrzucanymi do Estetów przez Miałkiego:P

 

w temacie Subaru, miałem 4 i totalna loteria, jedno bezawaryjne, inne co chwile coś, albo na zasadzie między 10-15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

Lancia jednym modelem sprzedała więcej samochodów w samych Włoszech niż Alfa  w całej Europie.

 

Ta narracja jest bardzo wygodna dla przeciwników Alf. Jednak w mojej ocenie, gdyby Alfa sprzedawałaby się lepiej niż miejskie tanie wozidełko, to uszeregowałaby się w jednej linii z VAG-ami i dorównałaby im przeciętnością ;) A tak mamy wyjątek, jak przejeżdża, to się gawiedź ogląda ;)

2 godziny temu, radekk napisał:

dla mnie takie Stelvio wcale nie jest jakieś ładne

Dla mnie również, to karykatura samochodu...tak jak wszystkie SUV-y. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, turdziGT napisał:

Yyy no nie wiem zrobili z tego trochę tjuning special.... I to skrzydlo z tylu :facepalm:

Dla mnie Project 8 lepsze stylistycznie 

Myślę, że to trochę więcej :) Jest też wersja GTA bez skrzydła z mniejszym spojlerem :)

 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adi napisał:

 

Ta narracja jest bardzo wygodna dla przeciwników Alf. Jednak w mojej ocenie, gdyby Alfa sprzedawałaby się lepiej niż miejskie tanie wozidełko, to uszeregowałaby się w jednej linii z VAG-ami i dorównałaby im przeciętnością ;) A tak mamy wyjątek, jak przejeżdża, to się gawiedź ogląda ;)

Ja nie jestem przeciwnikiem Alf, wręcz nawet rozważałem Giulie, jednak przede wszystkim podejście sprzedawców mnie zniechęciło. Mi nawet nie chodzi o porównywanie z innymi markami, tylko fakt jak to wygląda w salonach gdzie samochody z 2017/18 potrafią stać. I patrząc na ilość sprzedanych samochodów w całej Europie to nie rozumiem sformułowania co niby pozamiatali, bo nawet zbytnio nie maja jak zamieść salonów w miejscach gdzie stoją samochody, bo cały czas stoją w tych samych miejscach.
Jak chodzi o Giulię Q to kojarzę 2 egzemplarze które więcej stały niż jeździły i serwisy nie mogły sobie z nimi poradzić. Nie wiem jaki to był odsetek samochodów, ale nie zakładam że w Polsce sprzedało się ileś set szt. i to był promil tych modeli.

 

Godzinę temu, Adi napisał:

Dla mnie również, to karykatura samochodu...tak jak wszystkie SUV-y. 

Z zasady tez nie przepadam, jednak uważam że niektóre marki lepiej sobie poradziły z niektórymi modelami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radekk napisał:

Ja nie jestem przeciwnikiem Alf,

 

Spoko, trochę w tonacji żartu to pisałem, żeby się podroczyć ;)

 

6 minut temu, Danko napisał:

Ciekawe, jak cyferki będą wyglądać

 

Cena to raczej nieistotna cyferka, najistotniejsza jest ilość...500, czyli i tak nie będzie do kupienia. No chyba, że zamówienie w ciemno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, radekk napisał:

patrząc na ilość sprzedanych samochodów w całej Europie to nie rozumiem sformułowania co niby pozamiatali, bo nawet zbytnio nie maja jak zamieść salonów w miejscach gdzie stoją samochody, bo cały czas stoją w tych samych miejscach.

 

Może  się nieprecyzyjnie wyraziłem ale użyłem okreslenia "pozamiatali" w odniesieniu do właściwości jezdnych, przyjemności z jazdy i szybkości na torze wersji Q, a  nie w odniesieniu do ilość sprzedanych egzemparzy, jakości serwisów czy wyglądu salonów sprzedaży... 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Danko napisał:

Może ten spojler faktycznie

 

Godzinę temu, turdziGT napisał:

I to skrzydlo z tylu 

 

Nie bardziej wieśniackie niż w STI ;)

GTA, bez m, jest bez dużego spojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adi napisał:

Cena to raczej nieistotna cyferka, najistotniejsza jest ilość...500, czyli i tak nie będzie do kupienia. No chyba, że zamówienie w ciemno..

Chyba jak mocno się uprzesz to w końcu sprzedadzą ci, jak nie z jednego salonu, to z któregoś innego :mrgreen: może nie tak od razu, ale po 2-3 latach zgodzą się sprzedać:P

 

26 minut temu, jaszyn napisał:

 

Może  się nieprecyzyjnie wyraziłem ale użyłem okreslenia "pozamiatali" w odniesieniu do właściwości jezdnych, przyjemności z jazdy i szybkości na torze wersji Q, a  nie w odniesieniu do ilość sprzedanych egzemparzy, jakości serwisów czy wyglądu salonów sprzedaży... 

czy ta nowa wersja coś pozamiata to zobaczymy, póki co możemy obejrzeć jakieś filmiki promocyjne i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...