Jump to content

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

2 godziny temu, Michał W. napisał:

A tu propozycja bardziej dla "ludu" i do tego w kombi ale ma to coś. ;)

Ma owszem, ale z najszybszym kombi w Polsce to się zagalopowali. Dłubnięty RS6 by go wyleczyło szybko, nie mówię już o wy-dumkach na 1/4 mili w budzie kombi, choćby uturbione jakieś vr6

• Replies 10.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mój ci on!   Może i nie zupełnie hot-hatch, ale to jest autko, które bardzo mi przypadło do gustu i na które od dawna ostrzyłem zęby    Udało się wyrwać jedną z ostatnich nie-hybryd

Focus RS mk3   Popełniłem tutaj małą recenzję po najechaniu 10 000 km więc idąc za ciosem chciałbym podzielić się moimi wrażeniami po 30 000 km.   Zacznijmy od sprawy najbardziej w

Z tymi cyframi aut cywilnych juz tak jest.Ja tez ugotowałam sportowy dyfer w Audi S4 i to na śniegu.Wystarczylo ze auto szło cały czas bokiem po owalu przez jakiś czas.Trzeba było zaparkować poczekać

Posted Images

10 godzin temu, Michał W. napisał:

A tu propozycja bardziej dla "ludu" i do tego w kombi ale ma to coś. ;)

Golf, który ma to coś :biglol:

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ...

W dniu 23.12.2019 o 23:08, miki84 napisał:

Oficjalne info jak do tej pory było takie że Rs mk3 będzie ostatnim rsem w historii... 

Ale w sumie dobrze by było żeby zmienili zdanie, oby tylko nie była to hybryda albo elektryk 

lajf iz kruel... ;)

https://autogaleria.pl/nowy-ford-focus-rs-utknal-musi-byc-bardziej-ekologiczny

Golf, który ma to coś :biglol:
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ...

Toś chłopie błysnął

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
10 godzin temu, Korton napisał:

Dłubnięty RS6 by go wyleczyło szybko

Nie wiem czy potrzeba dłubniętego bo RS6 C7 Performance by go wciągnęło :)

Najszybszego golfa to ma kolega o pseudonimie Zlosiu i to jest Golf V R32 i na dzień dzisiejszy około 800 kucy a nie jakiś wydymaniec

Godzinę temu, Kukson napisał:

Pewnie nie, na wszelki wypadek dalem cos mocniejszego by uniknac polemiki czy zwykl RS6 da rade, czy jednak nie

2 godziny temu, pawel320ce napisał:

Najszybszego golfa to ma kolega o pseudonimie Zlosiu i to jest Golf V R32 i na dzień dzisiejszy około 800 kucy a nie jakiś wydymaniec emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Ale Kombi ?:D

4 godziny temu, Kukson napisał:

Warto dodac ze kon koniowi nie rowny i 600KM z silnika 2.0 R4 to nie te same konie co 600 z 4.0 litrow i V8

Warto dodac ze kon koniowi nie rowny i 600KM z silnika 2.0 R4 to nie te same konie co 600 z 4.0 litrow i V8
A niby czym się one różnią? :)

No wiec to samo czy nie to samo ? Chyba sam sobie odpowiedziałeś :)

• Upvote 1
14 minut temu, turdziGT napisał:

No wiec to samo czy nie to samo ? Chyba sam sobie odpowiedziałeś :)

W obu autach 600KM będzie na samym końcu wykresu i to te same konie. One się niczym nie różnią, to wartość fizyczna i różnić się nie mogą. A różnica jest nie w koniach tylko w momencie obrotowym, jak to w hameryce mówią there's no replacement for displacement :P

38 minut temu, skwaro napisał:

W obu autach 600KM będzie na samym końcu wykresu i to te same konie. One się niczym nie różnią, to wartość fizyczna i różnić się nie mogą. A różnica jest nie w koniach tylko w momencie obrotowym, jak to w hameryce mówią there's no replacement for displacement :P

Konie tez sa inne bo sa mniej wysilone. Suma sumarum jak piszesz mimo tej samej mocy osiagi tych silnikow bedą znacząco inne ze względu na o wiele wiedzy Nm tego większego dostępny przy zdecydowanie niższych obrotach. 

• Upvote 1
  • Downvote 1
Konie tez sa inne bo sa mniej wysilone. Suma sumarum jak piszesz mimo tej samej mocy osiagi tych silnikow bedą znacząco inne ze względu na o wiele wiedzy Nm tego większego dostępny przy zdecydowanie niższych obrotach. 
Nie ma czegoś takiego jak mniej lub bardziej wysilone, jednostka mocy jest jednostką mocy czyli pracą wykonaną w jednostce czasu. Osiągi niekoniecznie będą inne bo np.wolnossące V8 o mocy 600KM będzie miało podobny moment jak doładowane 2.0 na taką moc, do tego wolnossak niekoniecznie będzie miał ten moment wcześniej, wszystko zależy od tego jak zrobione jest doładowanie i w jakim zakresie.
  • Upvote 1
14 godzin temu, skwaro napisał:

A różnica jest nie w koniach tylko w momencie obrotowym, jak to w hameryce mówią there's no replacement for displacement :P

W Hamerce jeszcze się tak mówi....jeszcze...., ale tylko dlatego, że moc z momentem obrotowym to dla jednostek napędowych dwie ze sobą powiązane i zależne między sobą wielkość fizyczne  ;)

Pójdę w obronę turdziGT bo chłop ma rację z tymi wysilonymi końmi, tylko trzeba to doprecyzować. Silniki mocno wysilone i o względnie małej pojemności mają problem z tym, że generują wysoką moc w wąskim zakresie użytkowych obrotów i drugi nie mniej ważny czynnik, to spóźniona reakcja na gaz wynikająca z dużej turbosprężarki i wysokiego doładowania, jakie ta musi wygenerować. Wszystko to, włączając niższy moment obrotowy zależny od wykorbienia, ma wpływ na osiągi samochodu.

• Like 2

Moc maksymalna 600 koni to moc maksymalna 600 koni. Wszystkie te stwierdzenia "to są inne konie" to ogromne uproszczenia. Różnice w osiągach (pomijając masę, aero itp.) robią różnice w krzywych mocy i momentu.

Btw;)

86870099_816232922209094_3953956745352577024_n.jpg.aab853e7b9d3a342e326ba5e24637539.jpg

22 minuty temu, Sikor44 napisał:

Moc maksymalna 600 koni to moc maksymalna 600 koni. Wszystkie te stwierdzenia "to są inne konie" to ogromne uproszczenia. Różnice w osiągach (pomijając masę, aero itp.) robią różnice w krzywych mocy i momentu.

Zgoda ...ale właśnie ta mocy wynika z momentu obrotowego i prędkości obrotowej silnika.

• Upvote 1
29 minut temu, Sikor44 napisał:

Btw;)

86870099_816232922209094_3953956745352577024_n.jpg.aab853e7b9d3a342e326ba5e24637539.jpg

Otóż to, i jest jeszcze jeden bardzo ważny element układanki z osiągami, który jest często pomijany w rozważaniach czyli skrzynia biegów, której przełożenia mają ogromny wpływ na osiągi auta.

4 minuty temu, Xawery1939 napisał:

Zgoda ...ale właśnie ta mocy wynika z momentu obrotowego i prędkości obrotowej silnika.

W baaaardzo dużym uproszczeniu...