Jump to content
BartZ

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

Chris nie wygląda na zbyt zaangażowanego w jazdę bo nie miesza lewarkiem ;)

14 godzin temu, miki84 napisał:

Jak to kiedyś powiedział znany dziennikarz motoryzacyjny manual jest dla ,,dużych chłopców" :P

Duzi chłopcy, prawdziwi faceci itd itp jeżdżą czym chcą a nie tym co im TV czy gazeta powie :P

• Like 3

Fajnie, że sprowokowałem taką dyskusję choć jej treść nieco odbiegła od pytania...

Widać jestem dużym facetem i prawdziwym chłopcem i wiem czym chcę jeździć ;)

ps. choćby było wolniejsze, gorsze i archaiczne

7 godzin temu, mrusz napisał:

Fajnie, że sprowokowałem taką dyskusję choć jej treść nieco odbiegła od pytania...

Tez kiedyś myślałem, ze automaty są „dla tych co nie wiedza na czym polega prawdziwa jazda”. Do czasu, aż rozwaliłem w strzępy lewe kolano i czekała mnie rekonstrukcja więzadeł i długotrwała rehabilitacja. Żeby samodzielnie funkcjonować zapadła decyzja o zakupie auta z automatem. Bajka. Z unieruchomiona noga po 2 dniach sam jeździłem na rehab. I od tego czasu wygoda wzięła górę. Miałem nawet przez dwa lata mx-5 w automacie - i fakt, to było chyba jedyne auto gdzie ta skrzynia jakoś nie współgra z duchem auta. Manual z turbomiacie to była bajka. A w autach „szybkich”, jak Np Porsche czy C63AMG, którymi miałem okazje pojeździć po torze ze skrzynia automat... wiem ze jestem lamusem, ale nie wyobrażam sobie, żebym dał radę jeszcze biegi tam zmieniać. I tak było „angażująco” :)

Fajnie natomiast jeśli producenta stać na danie wyboru - chcesz automat, masz, chcesz manual,

masz - jak w M2.

• Upvote 2

7 godzin temu, mrusz napisał:

Troche zle podsumowanie bo MT wcale nie jest gorsze , wolniejsze czy archaiczne , tak jak AT wcale nie odbiera zaangazowania i przyjemnisci zjazdy ;)

• Like 1
  • Upvote 3

8 minut temu, turdziGT napisał:

MT wcale nie jest gorsze , wolniejsze czy archaiczne

Wolniejsze to raczej jest :) 

26 minut temu, Zyzol napisał:

Wolniejsze to raczej jest :) 

To prawda :)

Posted (edited)

No nie wiem, widze tu roznego rodzaju aluzje, ale i tak nie przekonaly mnie. :P M2 Competition w manualu jak cos. Chociaz jestem pewien, ze kiedys bedzie automat, z reszta wtedy juz i tak nie bedzie innego wyboru... ;)

Edited by ponton500
  • Upvote 1

• Like 1

11 godzin temu, matros1 napisał:

Duzi chłopcy, prawdziwi faceci itd itp jeżdżą czym chcą a nie tym co im TV czy gazeta powie :P

Nie długo dojdzie do tego że nie będzie wyboru wśród "męskich" silników tylko jakieś 1.0 Eco not for emocion itp. :(

3 godziny temu, ponton500 napisał:

No nie wiem, widze tu roznego rodzaju aluzje, ale i tak nie przekonaly mnie.

Dyskusja przypomina te w wątkach o mocy ;)  Każdy wybierze to, co mu bardziej odpowiada (o ile w ogóle taki wybór ma) i nie ma sensu na siłę przekonywać, że to decyzja dobra lub zła ;) 

3 godziny temu, chojny napisał:

45 minut temu, Zyzol napisał:

Dyskusja przypomina te w wątkach o mocy ;)  Każdy wybierze to, co mu bardziej odpowiada (o ile w ogóle taki wybór ma) i nie ma sensu na siłę przekonywać, że to decyzja dobra lub zła ;) 

???  .... właśnie do tego służy dyskusja...wymiana poglądów....ścierania się na argumenty....to sens forum.

4 godziny temu, ponton500 napisał:

M2 Competition w manualu jak cos

o zwykłym WRXie też kiedyś tak mówiono...... WRX STI 2020 ma w opcji posiadać automatyczną przekładnię

3 godziny temu, Xawery1939 napisał:

WRX STI 2020 ma w opcji posiadać automatyczną przekładnię

A skad info ze taki samochod wogole powstanie?

Pewnie chodzi o subaru viziv performance sti ale nawet jak powstanie to co to za automat miałby być? bo jak cvt to no comment.

Posted (edited)

A co macie do CVT ? Do skuterów doskonała :biglol:

To tak w temacie skrzyń AT ktore totalnie potrafi zepsuć fun z jazdy.

Edited by turdziGT

Do codziennej jazdy subarowskie cvt jest ok ale w aucie(STI) które ma służyć nie tylko do jazdy z punktu a do b to już byłaby kaszana.

Ja niestety kompletnie nie klikam z tym rozwiązaniem , w żadnym samochodzie.

• Upvote 1

4 minuty temu, turdziGT napisał:

Ja niestety kompletnie nie klikam z tym rozwiązaniem , w żadnym samochodzie.

DLA jasności , STI tylko w 6MT , lub super skrzynia typu DSG/PDK . Skrzynia MT6 jest , gorzej z AUT. 

• Upvote 1

10 godzin temu, Xawery1939 napisał:

właśnie do tego służy dyskusja...wymiana poglądów

To jeszcze zależy jak wymienia się poglądy... 

Gdyby mnie było stać to strzeliłbym sobie jakąś sekwencje z łopatkami do sti:D

Tylko żeby to działało tak jak trzeba... boje się , ze niezależnie od „zainwestowanej” kwoty byłby problem z tym urządzeniem i z jego serwisem.

• Haha 1

Co do pierwotnego pytania to ja bym brał e92 m3 MT. Takich samochodów już nie będzie, a przy okazji to chyba najfajniejsza generacja m3. A ogólnie to najbardziej bym polecał 1M Coupe.

W dniu 10.08.2019 o 23:26, mrusz napisał:

Pewnie powinienem pytać w innym wątku ale przy okazji porównania z poprzedniego postu zapytam tu: jeździł ktoś i m2/m2 comp i m3 e90/e92?  Najlepiej z manualną skrzynią biegów...

Powoli zastanawiam się nad zakupem. Suche dane znam. Przejechałem się m2, niestety z automatem.

Auto jako "kolejne w rodzinie", bardziej do okazjonalnych wyjazdów i samej przyjemności z jazdy niż do codziennego poruszania w mieście, bez wyjazdów na tor/pojeżdżawki

A jak Twoje ogólne wrazenia z m2 w at? Też się przymierzam, ale niestety żadna z łódzkich wypożyczalni nie ma auta w ofercie żeby pojeździć trochę przez zakupem. 

W temacie w sumie 

• Upvote 1