Jump to content
BartZ

Hot Hatch Hysteria

Recommended Posts

Jako że topic szedł na zle tory to i ja sie pochwale swoją Honda :D w sumie to taki hothatch sprzed 30 lat :D CRX wydmuszka ze szperą, laminatami i turbosprezarką z WRX ;) jakto Honda jest oczywiscie najszybsza i najlepsza ze wszystkich samochodów... 

20180616_085638.jpg

Edited by boorek
  • Like 5
  • Haha 1

Tak sobie myślę, że fajne by było spotkanie youngtimerów vs. te nowe furmanki i porównanie jak się ma nowe do starego :thumbup:

Widzę taką zależność, że nowe są szybsze od starych aut ale wtedy kiedy mają 2x więcej mocy*. B)

*nie dotyczy BRZta 

• Like 1
  • Upvote 3

5 godzin temu, boorek napisał:

Jako że topic szedł na zle tory to i ja sie pochwale swoją Honda :D w sumie to taki hothatch sprzed 30 lat :D CRX wydmuszka ze szperą, laminatami i turbosprezarką z WRX ;) jakto Honda jest oczywiscie najszybsza i najlepsza ze wszystkich samochodów... 

Fajne auto. 

Wlasnie miałem wrzucić :) 

I proszę ulepiony Yaris z prehistorycznym silnikiem pamiętającym jeszcze corollę TSport ale dlubanym przez Lotusa pozamiatal towarzystwo :) 

Mysle ze mechaniczna szpera tez tam ma troche do powiedzenia.Polo jak na 2.0 i 220 KM z DSG słabizna.

Myślałem, że Polo będzie szybsze :huh:

2 godziny temu, elmo napisał:

Myślałem, że Polo będzie szybsze :huh:

Moze problem z trakcja, ale dziwne bo pozniej powinien nadrabiac

36 minut temu, Korton napisał:

Z rolki też słabo :mellow: 

A ja bym chciał ze y wiecej samochodów wyszło ze znaczkiem GRNM.Ktos tam zdecydowanie wie co robi :) 

U lala dużo więcej spodziewałem się po Polo. Chyba trzeba zrobić korektę w oprogramowaniu aby było szybsze ze świateł ;)

15 godzin temu, Korton napisał:

Chyba z kierowcą, albo Yaris mocno podkręcony ;) Na papierze Toyota ma 6,5 sek do 100, a Fiesta ma też 6,5. Taki odjazd na starcie to cuda na kiju :P

Edited by Zyzol

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Na papierze Toyota ma 6,5 sek do 100, a Fiesta ma też 6,5. Taki odjazd na starcie to cuda na kiju :P

na papierze to różne rzeczy już były.

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Chyba z kierowcą, albo Yaris mocno podkręcony ;) Na papierze Toyota ma 6,5 sek do 100, a Fiesta ma też 6,5. Taki odjazd na starcie to cuda na kiju :P

Jest pare rzeczy ktore tu zagrały role.Po pierwsze Yaris i Fiesta maja mechaniczna szpere ale ta w Yarisie jest mocniej spięta.

Druga i bardzo ważna sprawa to Yaris jako jedyny ma kompresor zamiast turbo.Roznica jest taka ze Nm i moc rozwijane jest bardzo progresywnie a nie jak w turbo nic i nagle boom.To ułatwia znacznie trakcje.Nic wiecej czysta fizyka.

Zkoleji z rolki dostał baty z turbo bo tam trakcja juz jest i chcesz mieć Nm od zaraz i jak naj wiecej.

Tak czy siak Yaris to prawdopodobnie Ultimate Small HOT Hatch szkoda tylko ze tak mało go zrobili.

Edited by turdziGT
  • Upvote 1

Pooglądałem sobie z zewnątrz Megane RS. W białym wygląda dobrze. Widać poszerzenia, szczególnie w tylnej części. Zgrabne, miłe dla oka auto ze sportowym pazurem. Mógłbym takim jeździć B)

• Like 1

Cupry, srupry ale i tak na koniec  wybierają Skodę :D

no innej decyzji być nie mogło :D przecież Skoda > wszystko

2 godziny temu, Kukson napisał:

Cupry, srupry ale i tak na koniec  wybierają Skodę :D

zasnalem ...

https://www.motor1.com/news/253088/renault-megane-rs-trophy-revealed/

Megane R.S. Trophy

Większą moc z silnika 1.8T (równe 300 KM zamiast 280) wspierane przez więcej Nm (420 z aut. EDC, 400 z 6b manualem). Do tego nowe, lżejsze 19-calowe felgi, standardowo pakiet Cup (sztywniejszy zawias z innymi nastawami, szpera, czerwone zaciski), dwumateriałowe tarcze hamulcowe z przodu oraz nowe kubełki od Recaro pokryte alcantarą.

Ponadto Trophy ma być szybsze do setki o 0.1 s i mieć v-max większy o 5 km/h, ale przecież to nie o to w tej wersji chodzi

W tej wersji chodzi o ...

new exhaust system bypasses a silencer with a mechanical valve

Z EDC będzie fajnie słychać strzały z wydechu

Jeżeli EDC też dostanie Torsena to ustawiam się w kolejce do zakupu.

Na horyzoncie jest też hardcorowa dwumiejscowa Trophy R.

048360d13a9d9b7d4420b7961f3b6109.jpeg&key=8ce96a4c8e07264a772944fc14a02a59cb071c0c5b1f1e101c495b6ae6b9babf

takie Megane RS bym chętnie przytulił pomimo faktu, że to francuz :)

z tego co czytałem Trophy z EDC ma mieć szperę 

Notka prasowa tego niestety nie mówi wprost. Za to Renault Dyszkiewicz twierdzi że z EDC tylko elektroniczna „szpera”

fac2f07cf9152919ecd11591f00cd121.png&key=d8aa43cc2d44743182a8caa8f410530598895bbbccd041ebbe130ce1f5321fff