Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to co ? Fiesta :) Kupilem ta ST Line ktora testowałem tydzień temu.

Nazbierało się parę powodów w starej ST dla których zdecydowalem się na taki ruch.I tym sposobem wylądowałem z dwoma białymi :rolleyes:

20180627_181140.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ST-line :) Gratuluję. Ja póki co nie planuję zmian, ale z czystej ciekawości może zapiszę się w salonie na jazdę próbną. Fajne autko. Z ciekawie skrojonym wyposażeniem wychodzi około 65 tzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rydzada napisał:

Jednak ST-line :) Gratuluję. Ja póki co nie planuję zmian, ale z czystej ciekawości może zapiszę się w salonie na jazdę próbną. Fajne autko. Z ciekawie skrojonym wyposażeniem wychodzi około 65 tzł.

Cena jest Fiesty jest nadal nie do pobicai przy tym co ten samochod oferuje a oferuje duzo FUNu za kierownica nawet w slabszych wersjech.

Mnie do decyzji sklonio to ze auto jest potwornie drogie w ubezpiecznieu poza tym  konczy mi sie gwarancja za miesiac  musze kupic nowe opony letnie,  przestalo dzialac radio bo zminieli siec na DAB+ i takie tam drobiazgi. 

Dodatkowo jest to jednak malo praktyczny samochod na co dzien zwlaszcza przez fotele i betonowy zawias.Pod tym wzgledem ciesze sie ze nowe bedzie bardziej cywilizowane nawet kosztem osiagow bo obecna na letnich kolach potrafi umeczyc. Przy czterdziestce jak juz chyba wyroslem kompletnie z takich samochodow.No i srodek to jak by sie przesiasc do S klasy i to nie w przenosni tylko doslownie.Plusem jest tez to ze robie wymiane praktycznie 1 na 1 a wiec zostawiam to i doplacam tylko drobna prowizje tego co salon przytnie na sprzedazy co zreszta idzie szybko bo auto juz jest sprzedane.Mieli akurat kogos kto czekal na takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wolał bym Golfa z genialną skrzynia trochę mniejszą mocą, ale zawsze jakieś RaceChipa można wrzucić :P i spalanie dużo niższe ale w zasadzie kto na to patrzy :D ja swoim GTI latałem po Kielcach aż miło a potem spokojnie wracałem 200km do domu w naprawdę komfortowych warunkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

Dodatkowo jest to jednak malo praktyczny samochod na co dzien zwlaszcza przez fotele i betonowy zawias.Pod tym wzgledem ciesze sie ze nowe bedzie bardziej cywilizowane nawet kosztem osiagow bo obecna na letnich kolach potrafi umeczyc.

"Prawdziwa" ST będzie zapewne miała zawias niższy i dużo bardziej twardy od ST-line (?) Jeździłem przez rok ST150, natłukłem ze 30 tkm. Kapitalne auto, ale po Gdańsku i gorszych drogach poza miastem po prostu nie dało się jeździć, zwłaszcza na letnich 17-kach. Był to główny powód sprzedaży autka. I nie chodziło wcale o komfort, to mam w nosie, ale każda dziura, tory tramwajowe, czy cokolwiek innego po prostu niszczyło samochód.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze niszczy to jedno ale mnie po prostu to chyba zostało po Subaru.Zawsze wybieralem STl nad EVO bo po prostu było mniej hardcorowe.

Jestem teraz w salonie i czekam na odbiór.Zrobilem 160 km i przyznam szczerze że ja czuje więc jeżeli ktoś dużo jeździ w trasy to może być to warte wzięcia pod uwagę.I taka ciekawostka.W zeszły piątek jechałem ta sama trasę RS4 i spalił 8.7L w ST wyszło 7.2L .Niesamowte jak na euro dwa razy większe cięższe mocniejsze itp.Ciekawe co wyjdzie w tym 1.0 R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2018 o 18:16, turdziGT napisał:

Jak to co ? Fiesta :) Kupilem ta ST Line ktora testowałem tydzień temu.

Nazbierało się parę powodów w starej ST dla których zdecydowalem się na taki ruch.I tym sposobem wylądowałem z dwoma białymi :rolleyes:

20180627_181140.jpg

co  ma  Solberg z tą edycja? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he świat nie wie ale Solberg to w Norwegii nazwisko jak Kowalski.

 

Odnośnie spalania to się postaram bo wyszło 7 :) i tak dobrze że nie 10 bo bym się załamał.

Oczywiście ST to to nie jest osiągami ale z tymi 140 KM nie ma problemu wyprzedzać i na pewno nie jest zawalidroga.Poziom komfortu jest mega w porównaniu z poprzednikiem i myślę że tu nowe ST może trochę stracić zwolenników bo moje za dużo filtrować ale myślę będzie to bardzej wszechstronne auto.Nawet nie wsiadam bo jeszcze jakieś mi głupie pomysły do głowy przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko w to uwiezyc ale za ST płaciłem prawie tyle co za RS4. 

Niestety ST u mnie wpada w kategorie samochodów dużego ryzyka i ubezpieczenie jest astronomiczne.Za ST line będę płacił 1/3 tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria po kapitalnym remoncie, obróbce głowicy i ze zmienionym dolotem (z wersji R3 Access) i wydechem.
Moc powinna być z grubsza seryjna. Muszę się wybrać na strojenie, żeby przesunąć odcinkę i ugrać co się da w średnim zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...