Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pyzo napisał:

Rozne koncepcje sa brane pod uwage

Ta nie ;)

No all-wheel drive – what does that mean for a future Focus RS?

There’s no dual-clutch ‘box this time around; the other transmission is a six-speed manual. All these cooking Focus models are front-wheel drive: there’s no propshaft tunnel between the rear seats, to reduce floorpan intrusion for anyone occupying the central perch.

Does that mean no all-wheel drive possibility for a fourth-generation Focus RS? The outgoing hyper-hatch turns the back wheels thanks to a rear-drive unit from GKN; the same supplier is developing eTwinsterX, a compact electric rear axle for introduction in the early 2020s. It has two gears to allow a broader operating window for the motor, and torque vectoring across the axle. So if Ford teams up with GKN once more, the next Focus RS could have a hybrid drivetrain.

 

a wiesz to skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.4.2018 o 18:52, burton napisał:

Fiesta st 22 tys euro, 2 mniej od polo.

u nas cena powinna być 80 tys.

p.s

fiesta manual, polo dsg

pozostaje kwestia wyposażenia i ceny opcji...

Wracajac do tej klasy to dziś z wypożyczalni miałem nową Ibize FR z najmniejszym silnikiem.

Mega fajne auto które daje bardzo dużo frajdy w zakrętach mimo niewielkiej mocy.Dobrze wróży wersji Cupra

20180409_132533.jpg

20180409_132545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, burton napisał:

Podobno ma nie być ibizy cupra;(

Tak, bo będzie Cupra Ibiza. Seat wyodrębnia markę Cupra dla swoich sportowych modeli, w pierwszej kolejności zaprezentowali Atecę, kolejna właśnie chyba będzie Ibiza

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peteres napisał:

Ale takie1.5 tsi z 150 koni i 7,9 do setki, to „prawie” jak hot hatch

Ja miałem 1.0 TSI 115KM z DSG a i tak meeega fajne autko.Mysle ze juz te 150 to optymalne zeby juz o 200 nie mowic.

to kandydatka na wymianę Fiesty ST bo nowa mi kompletnie nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peteres napisał:

Ale takie1.5 tsi z 150 koni i 7,9 do setki, to „prawie” jak hot hatch

Kiedyś jeden z protoplastów HH czyli Peugeot 205 GTi 1.9 miał 7.8 sek do 100, ale to było czuć, w sumie to chyba do dziś najfajniejszy drivers HH. Dziś to nawet chyba trudniejsze do zrealizowania marzenie niż te dwadzieścia parę lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ciekawi mnie to czy VW odpuści miejsce na runku Cuprze, czy na ostatnia chwile (bez marketingu) wstawi 300 KM do Tiguana. 

Tiguan R już od jakiegoś czasu był testowany.

Myślę że w przypadku VAG to nie jest tak do końca że podobne modele w rodzinie konkurują ze sobą.

Tak a dobra sprawę to czy to VW czy Seat lub Skoda mają swoją grupę grupę klientów i podobny model w tej samej klasie wcale nie odbiera klientów drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, turdziGT napisał:

Tiguan R już od jakiegoś czasu był testowany.

Myślę że w przypadku VAG to nie jest tak do końca że podobne modele w rodzinie konkurują ze sobą.

Tak a dobra sprawę to czy to VW czy Seat lub Skoda mają swoją grupę grupę klientów i podobny model w tej samej klasie wcale nie odbiera klientów drugiemu.

Skoda RS rzeczywiście nie ma swojego odpowiednika. Ale jaka jest różnica między Leonem Cuprą 4x4 DSG 300 KM i VW Golfem 4x4 310 KM? Oba mogą być w wersji krótkiej i długiej. Alteca to chyba to samo co Tiguan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Durbos napisał:

Kiedyś jeden z protoplastów HH czyli Peugeot 205 GTi 1.9 miał 7.8 sek do 100, ale to było czuć, w sumie to chyba do dziś najfajniejszy drivers HH. Dziś to nawet chyba trudniejsze do zrealizowania marzenie niż te dwadzieścia parę lat temu...

Domyslam sie, ze clio williams nie jezdziles ;) A co do realizacji marzen to zawsze sie da. Kumpel ma chyba 8 205tek w tym ze 4 gti tylko trzeba wiedziec gdzie szukac :)

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Skoda RS rzeczywiście nie ma swojego odpowiednika. Ale jaka jest różnica między Leonem Cuprą 4x4 DSG 300 KM i VW Golfem 4x4 310 KM? Oba mogą być w wersji krótkiej i długiej. Alteca to chyba to samo co Tiguan

No różnica jest na przykład taka ze VW jest autem nudnym do bólu a Seat to auta z większym jajem dla ludzi ktorzy lubią sie wyróżnić i mieć wiecej fanu za kierownica.

z drugiej strony kilena VW Seat nie bedzie interesował bo to tylko Seat.

Dodatkowo kazdy Seat nie ważne czy to Cupra i inne jest zestrojony bardziej sportowo niz odpowiednik w VW.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ale jaka jest różnica między Leonem Cuprą 4x4 DSG 300 KM i VW Golfem 4x4 310 KM? Oba mogą być w wersji krótkiej i długiej.

Leon Cupra 4x4 jest tylko w kombi, w hatchbacku tylko ośka.

 

58 minut temu, turdziGT napisał:

z drugiej strony kilena VW Seat nie bedzie interesował bo to tylko Seat.

wypraszam sobie, mam VW i całkiem poważnie interesowałem się Cuprą:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sa wyjątki potwierdzające regułę ;)

Niewykluczone ze nowe Clio RS dostanie silnik 1.8 

 

https://www.autoevolution.com/news/2020-renault-clio-rs-expected-to-get-18-energy-tce-engine-124983.html

 

to nietypowy kierunek w dobiebie downsizingu 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 22:24, turdziGT napisał:

Niewykluczone ze nowe Clio RS dostanie silnik 1.8 

 

https://www.autoevolution.com/news/2020-renault-clio-rs-expected-to-get-18-energy-tce-engine-124983.html

 

to nietypowy kierunek w dobiebie downsizingu 

1.8!?! To chyba w Renault tak dużych silnikow nie montują już nawet do vanów. Pewnie to jakiś z ich ciężarówki

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radekk napisał:

1.8!?! To chyba w Renault tak dużych silnikow nie montują już nawet do vanów. Pewnie to jakiś z ich ciężarówki

Megane RS i Alpine ma 1.8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 07:25, Czarne_Koronkowe napisał:

Ciekawi mnie to czy VW odpuści miejsce na runku Cuprze, czy na ostatnia chwile (bez marketingu) wstawi 300 KM do Tiguana. 

 

To ja poproszę do Sharana / Tourana co by mi 3 foteliki z tyłu wlazły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...