Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy było, ale hultaj planuje i30N w wersji liftback, ktory w cywilu wyglada IMO znacznie lepiej niz hatch, a tu moze byc jeszcze lepiej:
 
https://www.carscoops.com/2018/02/scoop-hyundai-i30n-fastback-might-lure-away-civic-type-r/
Przecież cały zamaskowany to skąd wiadomo, że wygląda dużo lepiej?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo porownujac hatchbacka i30N do i30 tak duzo zmian nie ma, jedynie przeprojektowane zderzaki, jakies spojlery i tyle, i pewnie w liftbacku bedzie podobnie, co dla mnie jest zaleta, bo wyjatkowo zgrabnie im wyszedl

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paweł_P napisał:

W różnych tematach padło dużo różnych argumentów dlaczego ludzie szukali czegoś innego a nie brali STI, może część chłopaków się odezwie :) Ja osobiście od ładnych paru lat poza Forkiem XT nie widziałem w Subaru nic dla siebie, teraz nawet Forek odpadł ale każdemu życie się zmienia, mając 2 małych dzieci na razie nie ma możliwości brania jakiejś zabawki dla siebie tylko coś bardziej rodzinnego.


Zna ktoś statystyki sprzedaży STI z ostatnich powiedzmy 2-3 lat ?
Ile teraz kosztuje STI? 200+ ?

Ja dalej uważam że STI MY15/18 to świetne auto !!! Ma dla mnie tylko dwie wady na tle konkurencji , fotele ( skórzane ) i słaby silnik w serii . Prowadzenie , napęd , czucie auta bije na głowe większość HH , a z niejednego pieca chleb jadłem :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

Juz zwykly i30 fastback calkiem niezle wyglada, N werska powinna byc jeszcze ciekawsza

 

 

i30 Fastback
3er GT

5er GT

GLC

GLE

 

Powyższe modele pokazują, że design samochodów idzie w złym kierunku. Lub... Odbiorcy nie mają gustu :P

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Ja dalej uważam że STI MY15/18 to świetne auto !!! Ma dla mnie tylko dwie wady na tle konkurencji , fotele ( skórzane ) i słaby silnik w serii . Prowadzenie , napęd , czucie auta bije na głowe większość HH , a z niejednego pieca chleb jadłem :)

Dlatego z silnikiem poczekam do końca gwarancji......nauczę się jeździć serią dorosnę to go w MTS naprawie. A fotele zobaczymy ciężki grubokościsty jestem może będą trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, carfit napisał:

Ja dalej uważam że STI MY15/18 to świetne auto !!! Ma dla mnie tylko dwie wady na tle konkurencji , fotele ( skórzane ) i słaby silnik w serii . Prowadzenie , napęd , czucie auta bije na głowe większość HH , a z niejednego pieca chleb jadłem :)

 

Absolutnie nie mówię, że tak nie jest i na pewno wiesz co mówisz/piszesz, ale gołym okiem widać migrację klientów... Subaru przespało chyba ostatnie 10 lat albo po prostu mają inną filozofię, ale faktem jest, że kilkanaście lat temu było tylko STI/Evo + jakieś GTI + premium (silnikowo), dzisiaj niemal każdy koncern ma coś sportowego, jakieś HH i jakieś Ultra HH, jestem w szoku jak przeglądam jakieś sportowe/rajdowe strony/filmiki i widać np. AMG na pojeżdżawkach (choćby OES Łódź ze stycznia 2018 kiedy Miko pojawił się swoim czerwonym A45 i wygrał), Bednarach, treningach itd.  Głupie Ople i Skody mają auta 4x4 z mocami w okolicy i więcej niż 300 KM, dobre skrzynie itd. Nawet Foka RS wreszcie jest taka, jaka moim zdaniem powinna być od początku (tylko ten dźwięk mnie załamuje) ale w końcu jest, kurcze STI nie jest dla mnie magnesem :( 

Pytałem wcześniej o statystyki sprzedaży: ktoś wie ile STI się sprzedało w ostatnich latach?

Edytowane przez Paweł_P
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł_P napisał:

Pytałem wcześniej o statystyki sprzedaży: ktoś wie ile STI się sprzedało w ostatnich latach?

https://www.subaru-global.com/news/news_20180201_001.html

przy założeniu, że rynek amerykański to  67,1% globalnej sprzedaży Subaru, podczas gdy sprzedaż w europie stanowi obecnie około 4,6% wolumenu.....

...przy okazji duża część sukcesu globalnej sprzedaży Subaru wynika z faktu, że jest znaczny popyt na rynku crossoverów ...... tymczasem pojazdy z "tradycyjnymi" nadwoziami jak  WRX /STI za wyjątkiem nowej Imprezy odnotowują niższą sprzedaż .....ale jeśli zastanawiasz się dlaczego? .....to zastanów się dlaczego inne firmy nie prześcigają się w wprowadzaniu na rynek nowych sedanów i coupe...patrz niższa sprzedaż pojazdów BMW

....prawo UE jest siłą napędową do niszczenia rynku pojazdów z silnikami spalinowymi...w  Wielkiej Brytanii począwszy od 2040 ma nastąpić zakazu sprzedaży nowych samochodów benzynowych i wysokoprężnych ...a Norwegia ma już te restrykcyjne przepisy wprowadzić w 2025 r....dlatego Subaru podjęło decyzję, że koncepcja pojazdu stricte z 2,5 litrowym silnikiem spalinowym z turbodoładowaniem po prostu nie może być dalej kontynuowana

 

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, carfit napisał:

Ja dalej uważam że STI MY15/18 to świetne auto !!! Ma dla mnie tylko dwie wady na tle konkurencji , fotele ( skórzane ) i słaby silnik w serii . Prowadzenie , napęd , czucie auta bije na głowe większość HH , a z niejednego pieca chleb jadłem :)

 

Takie świetne że je bez mrugnięcia sprzedałeś, zastępując innym, konkurencyjnym?

Do tego masz zaplecze techniczne jakie nikt nie ma. Coś tu nie trybi do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł_P napisał:

Pytałem wcześniej o statystyki sprzedaży: ktoś wie ile STI się sprzedało w ostatnich latach?

W Polsce?

2014 - 56 szt. *, 2015 - 62 szt., 2016 - 46 szt.

* nie wiem czy w 2014 roku były jeszcze dostępne w sprzedaży 'stare' STI

Poprzednie STI sprzedawał się o wiele słabiej np 2011 - 25 szt., 2012 - 16 szt., 2013 - 11 szt.

Pełne statystyki są tutaj:

 

 

Edytowane przez JJacek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Takie świetne że je bez mrugnięcia sprzedałeś, zastępując innym, konkurencyjnym?
Do tego masz zaplecze techniczne jakie nikt nie ma. Coś tu nie trybi do końca...

Ale co ma tu nie grać ? Zmieniłem na RS6 , to chyba za bardzo nie jest konkurencja dla STI ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł_P napisał:

Absolutnie nie mówię, że tak nie jest i na pewno wiesz co mówisz/piszesz, ale gołym okiem widać migrację klientów... Subaru przespało chyba ostatnie 10 lat albo po prostu mają inną filozofię

 

Specjalnie dla Ciebie, pożyczyłem zdjęcie z wątku rajdowego :

 

27913258_10155088713386960_8019723371827826489_o.jpg

 

Jakoś nie jeżdżą Audi, AMG, BMW.

Może jednak "ktoś" potrzebuje.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, carfit napisał:


Ale co ma tu nie grać ? Zmieniłem na RS6 , to chyba za bardzo nie jest konkurencja dla STI ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Niby tak. Ale szansa żeby posypać głowę popiołem się pojawiła a padło na Merca. Czy się mylę?

Nieważne. Kto kupuje takie auto nowe, raczej wie co robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tommo napisał:

Czy się mylę?

Mylisz sie :) , chciałem kupić jakiegoś HH typowo na miasto i koniecznie ze skrzynią AT, nawet chciałem kupić CLIO RS TROPHY , ale pojawiła sie super oferta na A45 i nie żałuje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeżdżą   Hyundai do zapoznania używa BMW.
csm_BMW-120d-Hyundai-Recce-Thierry-Neuville_c8c1d3bd57.jpg&key=bfdce9bff7f041da456515340a6fab911f7811da34cdcf32bed27b62b6f9331d
 
csm_BMW-120d-Hyundai-Recce-Thierry-Neuville-Cockpit_82689b23d7.jpg&key=ad0bc47cb7fbe44cf164eb1497c27adf26415bd3c445bbe1a973e1864b79d5e8

Pewnie ze jeżdżą , Citroen używa EVO 9 , Ford starych Volvo i chyba teraz nowego FRS , VW używał Golfa R.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, carfit napisał:

Ford starych Volvo

Te S60 są już kultowe, że jak kiedyś będą chcieli się ich pozbyć, to pójdą do kolekcjonerów za niemałe pieniądze :) Jeśli dobrze kojarzę, to M-Sport używa ich jakoś od 2001-2002 roku. Cała śmietanka WRC się przez nie przewinęła, od Sainza i Colina, przez Gronholma, Martina, JML, Hirvonena, Solberga, aż po Kubicę i Vale Rossi :) 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tommo napisał:

 

Takie świetne że je bez mrugnięcia sprzedałeś, zastępując innym, konkurencyjnym?

Do tego masz zaplecze techniczne jakie nikt nie ma. Coś tu nie trybi do końca...

wyczuwam ból ? :hmm: 

a czemu jezdzisz tt ? nie nie odpowiadaj  :ok:

 

21 godzin temu, carfit napisał:


Ale co ma tu nie grać ? Zmieniłem na RS6 , to chyba za bardzo nie jest konkurencja dla STI ;)

 

bo zdaje sie wg kolegi miałes zmienić na lgc kombi  :lol:

:ok:

 

20 godzin temu, rombu napisał:

 

Specjalnie dla Ciebie, pożyczyłem zdjęcie z wątku rajdowego :

 

27913258_10155088713386960_8019723371827826489_o.jpg

 

Jakoś nie jeżdżą Audi, AMG, BMW.

Może jednak "ktoś" potrzebuje.

czemu te esteaje majo norwesko flage na znaczku? 

 

17 godzin temu, carfit napisał:


Pewnie ze jeżdżą , Citroen używa EVO 9 , Ford starych Volvo i chyba teraz nowego FRS , VW używał Golfa R.


 

a Robert jeżdził evo  :ok:

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...