Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kukson napisał:

Ja to bym się cieszył jakby auto od nowości do końca u mnie jeździło bezawaryjnie, a nie cieszyć się, że przez 7 lat gwarancji będę miał kilka silników.

w szczególności będąc np w drodze na wakacje kilkaset km od domu :) Chyba że na takie okazje dają lawetę z drugim RSem:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDsuperstar: bzdury pisze Carfit więc reaguje. Nie wiedziałem, że prostowanie wyssanych plotek to trollowanie. 

 

Kukson: dupowóz jak najbardziej. Auto, którym się bawi, łącznie z zabieraniem na tor - niemożliwe.

 

Radekk: pomijając snsowność zabierania na wakacje takiego auta (mi na autostradzie pali 30 litrów - no nie umiem inaczej kurczę jeździć) to kiedyś klęknął mi Focus mk2 w Chorwacji na gwarancji. Przyjechała po nas taksówka / zawiozła na lotnisko / polecieliśmy do PL / pod lotniskiem czekała Taxi i zawiozła nas do domu. Później dostałem w PL auto zastępcze - wiec nie taki diabeł straszny jak się auto na gwarancji na wakacjach popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega mocno sfrustrowany ........ w sumie to się nie dziwię :o , też bym był będąc właścicielem tak "fantastycznego" auta z silnikiem z kartonu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, carfit napisał:

Widzę że kolega mocno sfrustrowany ........ w sumie to się nie dziwię :o , też bym był będąc właścicielem tak "fantastycznego" auta z silnikiem z kartonu :biglol:

 

ja tu nie widzę żeby chlop był sfrustrowany .

 za to wiem ze  ma pojecie o czym pisze bo tez jestem w temacie F RS. 

 

MDsuperstar :  a konkretnie to w temacie F RS cos wiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek Tomko napisał:

Radekk: pomijając snsowność zabierania na wakacje takiego auta (mi na autostradzie pali 30 litrów - no nie umiem inaczej kurczę jeździć) to kiedyś klęknął mi Focus mk2 w Chorwacji na gwarancji. Przyjechała po nas taksówka / zawiozła na lotnisko / polecieliśmy do PL / pod lotniskiem czekała Taxi i zawiozła nas do domu. Później dostałem w PL auto zastępcze - wiec nie taki diabeł straszny jak się auto na gwarancji na wakacjach popsuje.

Bardzo pocieszająca perspektywa, zamiast jechać gdzieś, to wracam do domu czekam na taryfy, samoloty, tłukę się z dzieckiem i później mu tłumaczę co tam wakacje, patrz jak sprawnie wróciliśmy do domu:biglol:

 

Popsuć się może nawet Rolls Royce, mi chodzi że nie widzę powodu do radości że może uda się wyciągnąć kilka nowych silników za free bo są awaryjne, jakoś wolałbym jeździć z 7 letnim silnikiem niż 7 z kolei nowym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit: no niech będzie jestem frustratem, którego wkurza jak ktoś posuwa publicznie takie farmazony i jeszcze w to brnie.

 

A teraz pytanie - Czy ktoś uważa, że agresywnie jeżdżone auto i regularnie zabierane na tor (np Bednary) wytrzyma 7 lat bez usterek. No bez przesady, ale chyba nikt by się nie obraził jakby po 30 000 takiej jazdy dostał nowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommi napisał:

MDsuperstar :  a konkretnie to w temacie F RS cos wiesz? 

Kompletnie nic i w sumie mnie to nie interesuje. :)

Interesowała mnie motywacja właściciela focusa do zapisania się do forum subaru, żeby sprostować czyjś wpis. Odpowiedź uzyskałem.

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomek Tomko napisał:

Jest problem z "tańczącymi" cylindrami przez które ściera się i przesuwa uszczelk pod głowica - niestety taki urok otwartych bloków i wysilonych silników.

a to super - tak powinno być - ten typ tak ma

15 godzin temu, Tomek Tomko napisał:

Od września jest najnowsza rewizja "C" uszczelki.

czyli tematu nie ma - przecież wiadomo, że choroby wieku dziecięcego sa obowiązkowe

 

Chyba Foka musi być jednak zajebista skoro mimo wszystko jej bronisz (tak to widzę). Nie chodzi mi o napaść na Ciebie czy że to Ford a nie Skoda (wiadomo, że najlepsza). Dziwi mnie troche podejście, że iles usterek to norma, że tak musi być, że jak się butuje drogowe auto to musi paść etc. Nie łapię za bardzo tego - jakoś poprzedni Focus nie sypał się jak domki z kart. Niedawno gdzieś na forum był fajny wrzut z bloga/strony etc. opisujący przygody z nowa alfa Giulią Quadrifoglio - masa upierdliwych usterek ale auto taki kozak, ze właściciel kupiłby następną. Tylko tak moge rozumiec twoje wybielanie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ken napisał:

Czy ktoś z Was wie na czym polega problem z silnikiem w nowej Foce RS? Na portalach aukcyjnych nowych RS-ów jest bardzo dużo, wygląda jakby wszyscy właściciele wystawili je na sprzedaż lub odstąpienie leasingu...

 

wow Panowie, pytając o Fokę nie chciałem żeby ktoś sobie skakał do oczu. Luz Panowie...

 

20 godzin temu, Ken napisał:
Edytowane przez Ken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć? Chciałbym zmienić LGT na coś ciut mniejszego, ale nadal ok 300KM z 4x4, a z BMW, Audi, MB mi jakoś nie po drodze, a z marek, które lubię:

- myślę o STi: awaryjność 2,5T, której sam doświadczyłem w LGT;

- myślę o Focusie RS: wystarczy przeczytać kilka postów powyżej;

- myślę o Giulii Veloce: ponoć znowu jakościowa kicha, np takie przyjemności jak brak reakcji na gaz od czasu do czasu...

Czy naprawdę zostają tylko do bólu banalne GolfR/Leon Cupra/Octavia RS????

HELP!!!

 

A na poważnie to chyba jednak znowu padnie (nomen omen) na Subaru....

Ponoć lepszy wróg znany niż nieznany...

Edytowane przez Bosman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF: moją motywacją nie było bronienie foki tylko sprostowanie nieprawdy. Po prostu nie wytrzymałem jak przeczytałem te „rewelacje”. Fakt, faktem z silnikiem są problemy, najpierw z konstrukcją bloku, później z uszczelkami - na szczęście Ford wymienia na gwarancji.

 

MK2 też tam coś za uszami miał, np. seryjnie wybuchające kolektory dolotowe, ale fakt silnik pancerny.

 

A tutaj link do tych wkurzonych właścicieli RS w Polsce, którzy odsprzedają auta:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomek Tomko napisał:

sprostowanie nieprawdy.

a jakąż to nieprawdę napisałem ? pisałem o szpilkach , o padającym tylnym dyfrze ( popularne stwierdzenie ) więc dokładnie o przegrzewającym sie tylnym mechanizmie różnicowym ( tak może być ? :mellow: ) , o pozwie zbiorowym ? sam potwierdziłeś ............ więc odpuść sobie albo idź na swoje forum -_-

 

A tutaj link z tym elitarnym , koneserskim autem......... 38 aut do kupna , chętnych chyba mało jak dealerzy sie ogłaszają , ale może sie nie znam :biglol:

https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/focus/?search[filter_float_engine_power%3Afrom]=300&search[filter_enum_fuel_type][0]=petrol&search[country]=&page=2

 

P.S. Jeszcze chwila a FRS MKIII dorówna w cenach FRS MKII :)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...