Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, lukp napisał:

Nowy golf R ma 7 biegowa skrzynie DSG, Seat 6.

Ja mam u siebie DCC, czuc roznice miedzy comfort, a normal.

Spalani zalezy od nogi :) , najnizsze 7.3 spokojna trasa, ekspresowówka , autostrada ok 9-10, w miescie zalezy od korkow 10-14.

Rabaty wieksze w VW niz w Seacie.

Ja mam 18 i wiekszych bym nie zakładał, ale to moje zdanie.

 

 

 

A jaka różnica w cenie miedzy Golf a Seat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Jak sie sprawuje 4x4 na śliskim?

w zeszłym roku zimy nie było, więc nie było okazji sprawdzić. Od kiedy sprzedałem STi, nie byłem na torze więc jak sprawuje się w ekstremalnych sytuacjach to ciężko powiedzieć... no drodze czy sucho czy ulewa jest pewnie i ok.

 

4 godziny temu, Gazik napisał:

Mógłbys napisać jak zawiecha? Nie jest zbyt twardo na zwykłych drogach niekoniecznie pierwszej kolejności odśnieżania?

na comfort jest komfort :) na sport nadal jest bardziej miękki od STi.

 

4 godziny temu, Gazik napisał:

I jak realnie spalanie?

średnią od początku mam 10.8. Jak mi się mocno śpieszy to ~ 13 wychodzi. W większości przypadków 11 starcza. Z Żoną za kółkiem wychodzi nawet 9... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinK napisał:

w zeszłym roku zimy nie było, więc nie było okazji sprawdzić. Od kiedy sprzedałem STi, nie byłem na torze więc jak sprawuje się w ekstremalnych sytuacjach to ciężko powiedzieć... no drodze czy sucho czy ulewa jest pewnie i ok.

 

na comfort jest komfort :) na sport nadal jest bardziej miękki od STi.

 

średnią od początku mam 10.8. Jak mi się mocno śpieszy to ~ 13 wychodzi. W większości przypadków 11 starcza. Z Żoną za kółkiem wychodzi nawet 9... :)

Powiedz coś więcej i napędzie. Rzeczywiście jest uczucie ze się zalicza po chwili? Na TF jest kilku biadolujacych o tragiczności haldexa. Ale jakoś nie potwierdzają tego użytkownicy ;) miałeś jakieś nieprzewidziane sytuacje? Na Autocenteum narzekają ze DSG czasami nie wie co ma ze soba zrobić. Podobno w trybie sport dosyć często szarpie. Tak jest rzeczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Rzeczywiście jest uczucie ze się zalicza po chwili?

podczas cywilnej jazdy nigdy tego nie zauważyłem.

 

5 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

miałeś jakieś nieprzewidziane sytuacje?

na szczęście jeszcze nie ;)

 

5 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Na Autocenteum narzekają ze DSG czasami nie wie co ma ze soba zrobić.

w normalnym trybie można jedynie narzekać, że szybko przerzuca na wyższe biegi i późno je redukuje, więc nawet ciasne zakręty auto proponuje pokonywać na 6 biegu ;) ale są manetki, więc w każdej chwili można zrzucić niżej wg uznania.

Za to w trybie sport jest ok - obroty nigdy nie spadają poniżej 3000, podczas hamowania fajnie redukuje biegi, suma sumarum można zapomnieć w tym trybie o manetkach, bo komputer świetnie dobiera przełożenia.

 

Mnie na 'sport' nic nie szarpie... oprócz Żony :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinK napisał:

Na chwile obecną wszystko z autem jest ok, żadnych niespodzianek, awarii itp. nie było.

 

Pomarudzić mogę na to, że mogłoby być ze 400 koni, elektryczne fotele z pamięcią, większy bagażnik .... :)

A ja zastanawiam sie co będę tam wozić - po 8 latach w Legacy sedan - pakowanie mam opanowane do perfekcji...:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt - dlatego wprowadziłem u siebie zasadę którą kiedyś usłyszałem w sklepie przy wyborze pierwszego plecaka wyprawowego - weż mniejszy bo duży zawsze załadujesz na fulla i zdechniesz na podejściu:D. Z dzieciakami, wózkami, zabawkami  zawsze sie udało zapakować. Box tylko zimą na narty.  A na Subariadzie Light jeszcze wlazły stoliki i krzesełka turystyczne gaz do gotowania gary i żarcie na tydzień :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał:

a dzisiaj czarny GT-R Nismo znalazł nowego (nie byle jakiego) właściciela

No tak hot-hatch jak nic ;)

Ale nie zmienia to faktu, że zazdroszczę Krzyśkowi, wie co dobre i wraca do tego.

Tak a propos, to GTR-owi stuknie zaraz dycha, a o następcy jakoś cicho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł_P napisał:

Nie znam tego Krzysztofa (kierowcy testowego) ale trzymanie kierownicy i zimny łokieć słabo wygląda....

 

Wyjaśnię. Człowiek od lat jeździ w rajdach i pomniejszych impreza zapewne z uwagi na to z czym każdy ma problem, czyli budżet. Podejrzewam że został zaproszony do tego testu z uwagi na to że po pierwsze zawodowo handluje używanymi hondami i ma z nimi ciągły kontakt, a po drugie że właśnie coś tam potrafi za kierownicą. To jak kto trzyma i kręci kierownicą jest zupełnie indywidualną sprawą, czymś co można porównać do podpisu. Gdyby ktoś, po sposobie trzymania i kręcenia kierownicą oceniał kierowcę rajdowego, czy wyścigowego nigdy by nie zainwestował w wiele znanych nazwisk...

 

 a tak w ogóle K.O. od lat jest użytkownikiem tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...