Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie takie porównania miałyby sens tylko w przypadku kiedy robimy 3-5 prób. Wystarczy, ze ktoś się zagapi ze zmiana biegu, ślizgnie na sprzęgle czy cokolwiek innego. Porównanie przy 1 próbie miałoby sens wylacznie gdyby wszystkie były w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł_P napisał:

Też tak uważam, w takich przypadkach 3-5 prób i brać z nich 2-3 najlepsze czasy to by miało sens a nie takie coś...

 

i jeszcze jednakowe opony, ten sam kierowca we wszystkich autach itd. itp. :rolleyes:

 

do koncowego materialu trafila udana proba i tyle - a podczas nagrania, nawet nie watpie, byl nie jeden przejazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

A co ma tu zmienic kierowca skoro Połowa tych aut ma procedurę startu i automat wiec czynnik ludzki totalnie wyeliminowany.

 

chyba ktos ma problemy z liczeniem... ;):P

 

konkretnie w tym filmiku 3 z 5 aut to auta z MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 21:42, carfit napisał:

Rombu chesz sie licytować czy co ? bo już Cie nie rozumiem .... 

Jakie licytowanie ?

Napisałeś cyt: " ale bardzo często teraz producenci nie są w stanie wyprodukować skrzyń manualnych bezawaryjnych , lekkich , które przeniosą moment i moc powyżej pewnych granic "

Wiedząc, że skrzynie DSG (a o takich była mowa i wątek jest o HH,) przenoszą moment w identyczny sposób jak skrzynie manualne, w dodatku są lżejsze - nie ma elektroniki + sterowania, zadałem pytanie co masz na myśli pisząc taką wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

chyba ktos ma problemy z liczeniem... ;):P

 

konkretnie w tym filmiku 3 z 5 aut to auta z MT

Niby tak ale RS3 i A45 miały taka przewagę że nawet nie ma to znaczenia czy automat czy MT bo i tak by były z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Właśnie udało mi się NIE dojechać na II stopień SJS, bo znowu na S8 dostałem komunikat o awarii silnika i tryb awaryjny. Takze jakby ktoś myślał o 308 GTI to podrawiam serdecznie...

 

kiedy twoje 308GTI bedzie w sprzedazy na otomoto? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Właśnie udało mi się NIE dojechać na II stopień SJS, bo znowu na S8 dostałem komunikat o awarii silnika i tryb awaryjny. Takze jakby ktoś myślał o 308 GTI to podrawiam serdecznie...

 

... ale takie jaja przy przepisowej jeździe czy raczej bardziej się Tobie spieszyło? Laweta wchodziła w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NonPhixion napisał:

 

... ale takie jaja przy przepisowej jeździe czy raczej bardziej się Tobie spieszyło? Laweta wchodziła w grę?

Przepisowej + nakład, ale daaaleko do vmax. Po 4,5 h w serwisie stwierdzili, ze stawiają na problem ze zmiennymi fazami rozrządu, ale potrzebują dalszej diagnozy i nie widza kiedy skończą. Dostałem zastępczego 5008. Na moje szczęście zaplanowałem w środę SJS a w czwartek klientów w Stalowej Woli. Gorzej jak jutro nie skończą i np w czwartek wrócę do Wrocławia żeby w piątek odebrać auto...

laweta jak najbardziej wchodziła w grę ale nie chciało mi się na nią czekać "w polu" o 22. Z moim AC od razu na lawecie przyjechałaby zastępczy, tyle ze ja w trasie wiec miałbym problem z oddaniem auta. Skończyło się na tym, ze dojechałem do hotelu jakieś 80 km w trybie awaryjnym i rano pojawiłem się w ASO w Kielcach.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Przepisowej + nakład, ale daaaleko do vmax. Po 4,5 h w serwisie stwierdzili, ze stawiają na problem ze zmiennymi fazami rozrządu, ale potrzebują dalszej diagnozy i nie widza kiedy skończą. Dostałem zastępczego 5008. Na moje szczęście zaplanowałem w środę SJS a w czwartek klientów w Stalowej Woli. Gorzej jak jutro nie skończą i np w czwartek wrócę do Wrocławia żeby w piątek odebrać auto...

laweta jak najbardziej wchodziła w grę ale nie chciało mi się na nią czekać "w polu" o 22. Z moim AC od razu na lawecie przyjechałaby zastępczy, tyle ze ja w trasie wiec miałbym problem z oddaniem auta. Skończyło się na tym, ze dojechałem do hotelu jakieś 80 km w trybie awaryjnym i rano pojawiłem się w ASO w Kielcach.

Dobrze, że tryb awaryjny pozwala na dalszą jazdę, bo patrząc na historię innych francuzów to rzeczywiście mógłbyś w polu gwiazdy liczyć zanim laweta by dojechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzisiaj kontrolny telefon do serwisu - wymienili jakieś czujniki, zrobili jazdę testowa, ale dalej nie chodzi tak jak powinno. Szukają dalej... ciekawe jak zareagują na to, ze w przyszłym tygodniu jadę do Chorwacji.. ich samochodem :D

 

Mielismy 207 gti i jakies 80kkm podobnych problemow, pierwsze 20kkm udalo mu sie pokonac bez problemu. Wszystkie czujniki wymieniali po kilka razy, rozrzad i inne pierdoly a na koniec okazalo sie, ze problemem byla wieszajaca sie klapka od zmiennej geometrii w turbo. Moze to cos innego, a moze sie przyda.

 

Pozdrawiam

Mis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KASIAiMIŚ napisał:

 

Mielismy 207 gti i jakies 80kkm podobnych problemow, pierwsze 20kkm udalo mu sie pokonac bez problemu. Wszystkie czujniki wymieniali po kilka razy, rozrzad i inne pierdoly a na koniec okazalo sie, ze problemem byla wieszajaca sie klapka od zmiennej geometrii w turbo. Moze to cos innego, a moze sie przyda.

 

Pozdrawiam

Mis

 

Ok dzięki za info - przy okazji dam znać w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...