Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Powracajac do kwestii Hot hatchy: przedwczoraj po raz pierwszy na zywo widzialem Astre Coupe OPC. Wizualnie opad kopary :o Wyglada bardziej jak concept car niz jak seryjny samochod. Stal na olbrzymich kolach, mial nadmuchane blotniki, kipial agresja i dynamika - super! Jako ze samochody podobno kupuje sie glownie ze wzgledow estetycznych, to gdybym mial wybierac HH, to chyba nawet bym rozwazyl Opla (a tfu! ;) )

 

2016-Opel-Astra-OPC-front-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasłyszanych opinii, to Astra IV OPC działa całkiem, całkiem. Zresztą z tego co pamiętam to Opel przyłozył się do kwestii skręcania choćby przez zastosowanie "aktywnej" zwrotnicy (coś jak w Megane RS i Focusie RS).

Zresztą IV OPC to już przeszłość, ciekawe jaka będzie aktualna generacja OPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że ostatnio mi sie LGT nudzi, bo za duże, za łatwe i za wygodne, a z wózków itp wyrośliśmy jakiś czas temu, to szukam trochę mniejszego następcy.

Normalnie nie przepadam za Mercedesem, ale przymierzyłem się do CLA45 AMG Shooting Brake, bo jestem pod wrażeniem technologii, którą tam wpakowali i osiągów tego auta.

 

No ale jednak powininenem chyba najpierw zaliczyć jakiś etap pośredni, bo szok był zbyt duży :-)

 

Bagażnik całkiem OK, ale przy 185cm i max opuszczonym i odsuniętym fotelu oraz wysuniętej i opuszczonej kierownicy, miałem wrażenie, że prawie dotykam czołem górną krawędź przedniej szyby....

Jednak tak atrakcyjna stylizacja ma swoje spore minusy, co w sumie było do przewidzenia. Szkoda, bo trzymając te piękne bezramkowe drzwi miałem dodatkowo miłe wspomnienie 6 lat spędzonych z Imprezą GT....

Jak wsiadłem znowu do LGT, to poczułem sie jakby mi ktoś zdjął kaftan bezpieczeństwa, hehe, no ale to ektremalny przypadek w drugą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT, podobno 2 razy lżejszy niż fotele konkurencji.
 

Z zasłyszanych opinii, to Astra IV OPC działa całkiem, całkiem. Zresztą z tego co pamiętam to Opel przyłozył się do kwestii skręcania choćby przez zastosowanie "aktywnej" zwrotnicy (coś jak w Megane RS i Focusie RS).

 

Jest ciężka co czuć (różnica coś 150kg). Miałem szanse porównać jednego wieczoru Megane RS z OPC, to Opel nie skręca, nie idzie ;) Ale wygląda bosko i nie starzeje się tak z wyglądu jak Megane/jest rzadsza.

PS

Nie wiem czy było, nowe A45 AMG dostanie kompletnie nowy silnik i ma być jedna wersja słabsza (coś 340 koni?) i mocniejsza, która ma mieć ponad 400KM. :)


Dopisane info dziś:

Jeszcze gorące. Hyundai i30 N!! :)

2,0T, 6MT, 250/270KM

 

16797049_978202778983399_254144008300179

 

16797885_978202785650065_667537477878382

 

16707665_978202842316726_642345704060490

Edytowane przez Zelazny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...