Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

cto

Kilka stron wcześniej zamieściłem ten filmik.

Tak jak napisałem, ogłupili cię. Ten silnik jest tak samo składany "ręcznie" jak inne silniki.

Większość - wał, tłoki, głowice dostarczone gotowe.Żadnych pomiarów i docierania.

Dokręcanie, dociąganie automat. Nakładanie past - automat.

Jedyne co, to montuje to jedna osoba, zamiast kilku na linii produkcyjnej.

Żadnych pomiarów, docierań, dopasowań. Żadnego ręcznego dokręcania, dociągania .

Montuje tak jak dostał od zaopatrzenia - ok. zapewne w tolerancjach - ale tak jest u wszystkich producentów.

Wieczorem postaram się odszukać filmik jak profesjonalista ręcznie składa silnik.

Tu na przykład montaż diesli BMW :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zawieszenie ?

Ponoc mieksze niz pierwszego Fiesty

 

Podobno - nie wiem, czy nawet nie Ty mi to pisałeś - zwykłe ST z ostatnich wypustów (a więc i moja) mają to samo zawieszenie. Przyznam szczerze, że w stosunku do swojej nie wyczułem specjalnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak zawieszenie ?

Ponoc mieksze niz pierwszego Fiesty

Podobno - nie wiem, czy nawet nie Ty mi to pisałeś - zwykłe ST z ostatnich wypustów (a więc i moja) mają to samo zawieszenie. Przyznam szczerze, że w stosunku do swojej nie wyczułem specjalnej różnicy.

No właśnie dlatego pytałem :)

Ja jakos Nie widze tam dyra

 

http://www.motor1.com/news/130739/2018-renault-megane-rs-spy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfra nie widać za to widać elementy systemu 4 kół skrętnych. Tylko wiszą one bardzo nisko nad ziemią. W wersji GT są one na tyle wysoko pod samochodem, że stojąc za nim tego nie widać. To mogłoby świadczyć o tym że musieli je tak zainstalować bo nad nimi coś jest (dyfer?).

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renault mają bardzo twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli postanowią zostać FWD to będą musieli pobić rekord VW który ten oststnio wyśrubował na 7:47

 

http://www.bridgetogantry.com/video-cold-weather-rocks-golf-clubsport-s-reaffirms-own-record-with-7m47s/

 

Jeżeli pójdą w AWD to będą już w lidze hiperhatchy gdzie muszą mieć moc grubo ponad 300 koni i najlepiej bajery w stylu Focusa RS. Dyfer podobny już mają w Nissanie Juke. Nissanowi doswiadczenia z napędami 4x4 też nie brakuje, więc zaplecze jest.

 

Tak czy siak zapowiada się niezły hothatch.

 

A tymczasem Focus RS nie popisał się na ringu.

 

http://www.autoevolution.com/news/2016-ford-focus-rs-sets-806-nurburgring-time-just-326-hp-in-sport-auto-test-113604.html

 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze bronię ale biorąc pod uwage ze zazwyczaj w takich próbach biorą udział profesjonalni kierowcy wyscigowi śmiem twierdzić ze na tylu km toru wkładka mięsna odgrywa spora role.

Niemniej jednak jak testowałem RSa przyznam bez bicia ze spodziewałem sie wiecej po 350KM a tym czasem moje byle STI 04 ukrywało dupę przy tym RSie a miało tylko 320KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest ta informacja że tak mocno nie trzyma seryjnej mocy i że to nie pierwszy taki znany przypadek.

gdzieś ostatnio znalazłem , że seria miała ok 320 KM , a po mapie 370 , ale to może takie sranie w banie tunera . Bo manipulowanie hamownią jest na porządku dziennym :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zakupilem CLA 45 AMG z silnikiem po lifcie 381 PS.

Nie chce wypisywac co zawazylo na decyzji bo to forum Subaru i nie chce reklamowac obcej marki... Najbardziej bedzie mi brakowalo Rajdowego Klimatu.... ale moze kiedys znow zakupie WRX STI...

 

 

Jak odbiore autko, to wrzuce kilka fot bo w koncu Temat pasuje :)

 

 

Super wybór, chętnie bym poczytał o Twoich powodach i oczywiście czekam na fotki oraz na wrażenia z jazdy :)

Wczoraj odebralem Auto i pokonalem nim 730 km w drodze powrotnej do domu.

Wrazenia naprawde pozytywne. Emocje sa, przyspieszenie mega a hamulce marzenie.

Najwieksza frajde daje wydech i te glosne strzaly przy zmianie biegow w trybie

"Sport +"

Chetnie opisze co kto zechce, ponizej kilka fotek.

post-15647-0-84400100-1481455303_thumb.jpg

post-15647-0-06360300-1481455354_thumb.jpg

post-15647-0-90317900-1481455424_thumb.jpg

post-15647-0-51899000-1481455535_thumb.jpg

post-15647-0-17575100-1481455605_thumb.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLA45 AMG świetne auto gratuluje zakupu. Uważam że w tej kategorii cenowej to najlepszy wybór w stosunku cena-jakość-fan z jazdy oraz "komfort". Nie podoba mi się właśnie te pierdzenie wydechu przy zmianie biegów, brzmi to jak by samochód cierpiał na niestrawność i puszczał brzydkie bąki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ujezdza Clio RS Trophy (220 KM)?

Po FL wyglada jeszcze fajniejhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYgsdirBcpX56mbDLjtQg7JoRANEIa7aiRlnI7FqZ-S0YbyfFjTQ

No niby ja, tym po lifcie, ale nie poczułem niczego, co by ekscytowało jak we wcześniejszych samochodach Renault Sport. W końcu skrzynia działa bez negatywnych niespodzianek, autko całkiem przyjemnie się zbiera, ale nie wywołało we mnie szybszego bicia serca, pocenia dłoni, ani nawet banana na twarzy. Taki sobie poprawny hot hatch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktos ujezdza Clio RS Trophy (220 KM)?

Po FL wyglada jeszcze fajniejhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYgsdirBcpX56mbDLjtQg7JoRANEIa7aiRlnI7FqZ-S0YbyfFjTQ

No niby ja, tym po lifcie, ale nie poczułem niczego, co by ekscytowało jak we wcześniejszych samochodach Renault Sport. W końcu skrzynia działa bez negatywnych niespodzianek, autko całkiem przyjemnie się zbiera, ale nie wywołało we mnie szybszego bicia serca, pocenia dłoni, ani nawet banana na twarzy. Taki sobie poprawny hot hatch.

 

Jakie miałeś wcześniej negatywne niespodzianki z tą skrzynią? Mam Megane IV GT i niestety ze skrzynią są też problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeślesz konfig tego CLA na priv??? ;)

  

Kupowałeś nowy w salonie? Jaki rabat? ;)

Kupilem jako "Junge Sterne" czyli tzw. roczne auto. Pierwsza rejestracja 10.2015 z przebiegiem 10400 km.

 

Szukalem modelu z silnikiem po lifcie 381KM i z wyposazeniem Performance AMG. Mam z tego wyposazenia kierownice, dzwigne zmiany biegow czy uklad wydechowy. Jedyne czego brakuje to siedzenia AMG Performance. Szkoda bo sa piekne!!

Oprocz tego dodatki, typu Panorama dach, poswietlane progi AMG , Harman Kardon Audio itd itp.

Strzelanie z wydechu przy zmianie biegow , jak ogladalem filmiki na youtube, tez mi sie nie podobaly ale na zywo to naprawde mega slychac.

Co mnie bardzo zaskoczylo to spalanie. Myslalem, ze producent przesadza i mega zaniza ale w praktyce wyszlo, ze spala naprawde malo.

Sprzedawca w salonie, jak sie okazalo, to milosnik rajdow i byl juz na kilku WRC. Jak zobaczyl fotki STI to az sie rozmarzyl..... sam poluje na nie dlubane EVO IX ale przyznal, ze ciezko znalezc...

Chlopaki widac nie tylko w pl znaja temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo strzały z wydechu są naprawdę super - i jest to prawdziwe a nie z głośników ;)
Gratuluję wyboru :)
A jak ta kiera? Fajnie leży w dłoniach? Ręce się nie pocą?
Masz w planach montaż boxa zwiększającego moc i moment?

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktos ujezdza Clio RS Trophy (220 KM)?

Po FL wyglada jeszcze fajniejhttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYgsdirBcpX56mbDLjtQg7JoRANEIa7aiRlnI7FqZ-S0YbyfFjTQ

No niby ja, tym po lifcie, ale nie poczułem niczego, co by ekscytowało jak we wcześniejszych samochodach Renault Sport. W końcu skrzynia działa bez negatywnych niespodzianek, autko całkiem przyjemnie się zbiera, ale nie wywołało we mnie szybszego bicia serca, pocenia dłoni, ani nawet banana na twarzy. Taki sobie poprawny hot hatch.

 

to ze poprawny, to nic w tym zlego ;)

 

ile km juz nakreciles swoim RS'em? wyslalem pw

 

 

 

delgado, gratulacje!

na tych felgach autko wyglada nawet calkiem grzecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki eddie_gt4

 

Na żywo strzały z wydechu są naprawdę super - i jest to prawdziwe a nie z głośników ;)

Gratuluję wyboru :)

A jak ta kiera? Fajnie leży w dłoniach? Ręce się nie pocą?

Masz w planach montaż boxa zwiększającego moc i moment?

Kiera fajnie lezy w rekach, szczegolnie jak zmienia sie biegi lopatkami.

O zadnym boxie narazie nie mysle tym bardziej, ze auto jeszcze na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zadnym boxie narazie nie mysle tym bardziej, ze auto jeszcze na gwarancji...

 

 

To akurat nie problem bo boxa wpina się między fabryczne wtyczki w 5 minut i równie szybko demontuje więc serwis nie będzie w stanie się dowiedzieć że coś było wpinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O zadnym boxie narazie nie mysle tym bardziej, ze auto jeszcze na gwarancji...

 

 

To akurat nie problem bo boxa wpina się między fabryczne wtyczki w 5 minut i równie szybko demontuje więc serwis nie będzie w stanie się dowiedzieć że coś było wpinane.

I rowniez w 5 min taki box moze ci wysrac silnik.Jak juz cos Robic to tak jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...