Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie RS3 to nie jest żaden hothatch. Jeśli za wzór i proplaste HH weźmiemy Golfa I GTI, to dużo łatwiej mi znaleźć wspólne przymiotniki między nim, a np. Clio/Twingo Sport niż ważącym 1600kg turbo potworze 4x4 którem bliżej do Evo i Imprezy, a tych HH bym nie nazwał.

mile

Wszystko zależy z jakiego punktu widzenia patrzymy na tego typu samochody. Jeżeli mówimy o kompaktach w wersji hatch, gdzie również Golfinę I można uznać za jakiegoś tam przodka, to auta typu foka, a3, golf odpowiadają klasie jak najbardziej. Cóż, świat poszedł do przodu i obecne polo jest pewnie większe od Golfa I, wzrost gabarytów pociąga za sobą wzrost masy i takich samochodów nie da się już napędzać 100-paro-konnym motorem 1.6 N/A. Niestety.

Natomiast gdyby rozpatrywać to pod kątem surowego kompaktu, pozbawionego luksusów, z mocnym motorem i napędzanym na jedną oś, to i owszem bardziej tu będzie pasowało "potwór" niż HH w odniesieniu do np. RS3 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ani powstrzymać, ani zanegować przytycia samochodów. Supersportowcy też kiedyś ważyli mniej (Ferrari F40) niż teraz (Bugatti Veyron)

Dokładnie, poza tym dochodzi jeszcze jedna sprawa i to bardzo istotna, parametry osiągane przez np. Golfa I GTI, obecnie na nikim (no prawie :wink: ) nie robią wrażenia. Dzisiaj efekt to przyspieszenie poniżej 6s i mega wypas, stety bądź nie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mi HotHatch tez kojarzy sie raczej z czyms pokroju C2 VTS, dlatego bardziej bym tu widzial np. DS3 z silnikiem 1.6 THP (150KM, 240 Nm, masa jaka znalazlem: 1165kg) lub DS3 Racing:

Citroën DS3 Racing

A 202 hp (151 kW) version,[4] the DS3 Racing, was introduced at the 2010 Geneva Motor Show. It is expected to be the street-legal version of Citroën's next rally car when the Citroën C4 is retired from racing after the 2010 WRC season. The new 0-62 mph time is 6.5 seconds and the increased top speed is 146 mph (235 km/h).

 

DS3 to wedlug Wikipedii segment supermini :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział przecież że auta maja dalej ważyć 1000kg bo to nierealne. Pomijająć już zupełnie fakt że HH były w założeniu autami szybkimi, dla mlodych ludzi a wiec ze stosunkowo przystępną ceną. Auta za 300k bym raczej takim nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, Panowie,

podajcie mi chociaż jedno NORMALNE auto dostępne jako nowe dla młodych ludzi...

Bez przesady, durna fabia z naszym jakże ukochanym motorem 1.2 HTP :mrgreen: pewnie stoi powyżej 30 koła... Ok, czasy się zmieniają i pewnie jest łatwiej, ale każda furka swoje kosztuje, nie wspominając właśnie o autach bardziej się wyróżniających, w taki czy inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzi ludzie, to kupuja starsze hot hatche (jak ja i moje auto :P). Troche starsi (po studiach) i zamozniejsi to sobie moga juz kupic:

1. Renault Twingo RS - 133KM, 160Nm - 47k PLN

2. Renault Clio GT - 125KM, 155Mn - 58k PLN

3. Suzuki Swift Sport - 125KM, 160Nm - 58k PLN

4. C3 Nowe z 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

5. DS3 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

 

Nie ma moze 300KM i 4x4 ale auta te nie waza 1600 tylko 1100-1200kg (Twingo nawet ponizej 1000kg)

 

Szkoda, ze juz C2 nie ma :( ja bym z checia zamienil moje Saxo na C2 VTS + walki z Saxo VTS i ze 130 kunia bedzie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twino RS jest pełnoprawnym HH, nowe kosztuje 50 k. To jednak dużo bardziej realny pułap niż Audi.

Ok, zgadzam się i zgadzam się z tym, że RS to w ogóle nierealny pułap, trudno, ale twingaczczu to, przynajmniej dla mnie, półauto. Wiem, zaraz powiesz, że Abarth 500 też :mrgreen: , ale jakoś bardziej do mnie przemawia... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze jedno:

1. Renault Twingo RS - 133KM, 160Nm - 47k PLN

2. Renault Clio GT - 125KM, 155Mn - 58k PLN

3. Suzuki Swift Sport - 125KM, 160Nm - 58k PLN

4. C3 Nowe z 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

5. DS3 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

6. Mitsubishi Colt Ralliat 3D/5D - 150 KM, 210nm@3500obr, 67/69 tyś zł

reszta jest już dużo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze jedno:

1. Renault Twingo RS - 133KM, 160Nm - 47k PLN

2. Renault Clio GT - 125KM, 155Mn - 58k PLN

3. Suzuki Swift Sport - 125KM, 160Nm - 58k PLN

4. C3 Nowe z 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

5. DS3 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

6. Mitsubishi Colt Ralliat 3D/5D - 150 KM, 210nm@3500obr, 67/69 tyś zł

reszta jest już dużo droższa.

Spoko, tylko pytanie czy one są naprawdę hot? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko pytanie czy one są naprawdę hot? :wink:

Twingo RS na pewno :D Siedziałem w środku i jest naprawdę ciekawie, jak dla mnie. Chociaż osiągi jak 20 letni Golf GTI, albo 15 letnie Clio 1.8 16v. Tylko nie da się załadować 200kg ziemniaków do bagażnika i przewieźć 4 lub 5 osób ;-)

Co do Focus RS dzisiaj widziałem błękitnego na Kabatach, który wjeżdżał do garażu w bloku tyłem :?: Zjazd dość stromy, jak to w niektórych podziemnych garażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaależ mi się to auto nie podoba! Okropne proporcje (gdyby to był hatch, byłoby OK), przesadnie napompowane zderzaki, nadkola, 4 końcówki wydechu. Blah. Kojarzy mi się z ratlerkiem, któremu łysy właściciel z trzema paskami na nogawce wstrzyknął za dużo sterydów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ten opis, myslalem ze jeszcze bedzie skrzydlo i opisujesz sedana STI

 

+ obrzydliwe (naturalnie moim zdaniem) proporcje BMW. Ponownie moim zdaniem, STI sedan ma je znacznie ładniejsze i tam takie zabiegi stylistyczne znacznie lepiej pasują do siebie.

 

mam nadzieję, że tylko do tej prezentacji...

 

Przypominam, że auto ma 340KM i RWD. Tak szerokie opony (265mm) to raczej jeden z warunków jako-takiego przeniesienia mocy na asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że tylko do tej prezentacji...

 

Przypominam, że auto ma 340KM i RWD. Tak szerokie opony (265mm) to raczej jeden z warunków jako-takiego przeniesienia mocy na asfalt.

Tak, mam w pełni tego świadomość, ale jeżeli tak to ma wyglądać w rzeczywistości to raczej mało proporcjonalnie... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze jedno:

1. Renault Twingo RS - 133KM, 160Nm - 47k PLN

2. Renault Clio GT - 125KM, 155Mn - 58k PLN

3. Suzuki Swift Sport - 125KM, 160Nm - 58k PLN

4. C3 Nowe z 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

5. DS3 1.6 VTi - 120KM, 160Nm - 58k PLN

6. Mitsubishi Colt Ralliat 3D/5D - 150 KM, 210nm@3500obr, 67/69 tyś zł

reszta jest już dużo droższa.

A Abarth 500 lub Abarth Punto ? Przejeździłem Abarthem 500 kilkanaście tysięcy km i byłem zadowolony, całkiem fajne autko :wink: nieraz na autostradzie zawstydzałem duże bryki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...