Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem te meganki na żywo i właśnie żółty i pomarańcz robią robotę, które właśnie kosztują 6 tys... ale to kwestia gustu...

Dodatkowo wersja R.S. Trophy zawiera:

Kierownicę pokrytą Alcantarą
Zawieszenie Cup
Samoblokujący mechanizm różnicowy typu Torsen®
Dwumateriałowe tarcze hamulcowe (aluminiowo-żeliwne)
Zaciski hamulcowe w kolorze czerwonym
System R.S. Monitor
Układ wydechowy z elektryczną przepustnicą

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 19”

+20 KM

 

cena wyższa o 18 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubanow napisał:

a nie lepiej kupić "najtańszy" kolor i potem okleić sobie folią

Ten żółty Sirius to troche jak blue mica w sti. Prawdziwe Renault Sport powinno byc żółte. Niby mozna folia zrobic ale to nie to samo, no i folia moze nie byc wcale tansza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ponton500 napisał:

Kto kupuje te kolory?

 

Nastolatki, czy tam dorośli z duszą nastolatka ;) Poza tym wiadomo że czerwone sã najszybsze, więc też nie rozumiem po jaką cholerę kupować zóľte czy niebieskie. 

 

Kilka dnie temu miałem okazję przejechać się tym elektrycznym hatchbackiem/suv'em znajomego. Fotki auta z wystawy na lotnisku bo moje wyszły w nocy słabo (dwie ostatnie).

Muszę powiedzieć że wrażenia jak dla mnie mega. W zasadzie z każdej pręskości przyspieszenie kopie w plecy. Muszę przyznać że powoli przekonuję się do elektryków. Jak wpakują takie elektryczne 400 koni do kompakta a bateria pozwoli na jazdę po torze + szybka ładowarka w przerwie na kawę, to nie będę tęsknił za benzynowym odpowiednikiem. 

 

 

20190109_154925.jpg

20190109_154913.jpg

20190109_154900.jpg

20190109_154847.jpg

20190108_190636.jpg

20190108_180904.jpg

Edytowane przez matros1
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z dziennikarzy motoryzacyjnych broniąc napędu 4x4 w eMkach BMW i Mercach AMG napisał, że jeżeli te auta dają taką samą lub większą radość z jazdy jak poprzednie wersje to mogą mieć napęd nawet na koło zapasowe ;)

Myślę, że źródło mocy też może być inne niż moje ukochane wolnossące benzyniaki o pojemności od 3 litrów w górę ;)

Edytowane przez Michał Krupa
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, matros1 napisał:

Chciał nie chciał to jest przyszłość HH

Ale póki co ten Jag waży 2,2t i startuje od 360 tysi, czyli realnie ponad 400 tysi :)

Bez jakiegoś gigantycznego przełomu technologicznego, HH prędzej znikną z rynku, bo nie będą ani hot, ani hatch, ani tanie

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena się zgadza, jednak ten Jag gra w lidze samochodów pokroju Volvo XC60, Audi q5 itd. Z mocą 400 koni, cena nie wydaje się być z sufitu. 

Marcedes A45 czy Audi RS3 z podobną mocą zahaczają 300k PLN. 

Cena za elektryki będzie szła w dół. 

 

A co do masy, to bardzo dobrze ją ten samochód ukrywa. Po pierwsze dlatego że mocy ma pod dostatkiem. Po drugie cała ta masa siedzi w podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda fajny ten JAG wzbogaca troche krajobraz elektryków bo tak to tylko Tesle widze ale to jak na EU cena sufit.Nie mozna zapomnieć ze dzieki ulga rejestracyjnym w NO ten samochod kosztuje tyle co dobrze wyposażony Passat dlatego to alternatywa dla auta rodzinnego w wymiarem przyzwoitej cenie.

Technologia na pewno sie rozwija i trafia po mału mniejszych aut i juz nawet trafiła do HH jezeli mozna to tak nazwać a mianowicie BMW i3 S.To taki pierwszy EV Hot  Hatch :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu ja jedna dalej wole 400 takich koni...

 

https://www.carscoops.com/2019/01/upcoming-2020-audi-rs-q3-clear-path-segment-crown/

 

ponoc ma byc ich 420 

 

 

 

 

IMG_6405.JPG

IMG_6406.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matros1 napisał:

Chciał nie chciał to jest przyszłość HH. Już od jakiegoś czasu mówi się że nowy Focus RS ma.być hybrydą, podobnie reszta mocnych konkurentów. Kwestia czasu kiedy będą 100% elektrykami. 

Ale wtedy to będą H, a nie HH ;)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, matros1 napisał:

Chciał nie chciał to jest przyszłość HH. Już od jakiegoś czasu mówi się że nowy Focus RS ma.być hybrydą, podobnie reszta mocnych konkurentów. Kwestia czasu kiedy będą 100% elektrykami. 

Ciekawy jestem jak producenci rozwiążą problem odzyskiwania energii. Mianowicie - w moim Q50 problemem przy „swirowaniu” jest to, ze jeśli mam niski bieg i chociaż odrobine odejmę gazu to od razu robi nurkowanie, ponieważ chce intensywnie odzyskiwać energię. To mocno przeszkadza, chociaż w warunkach miejskich jeszcze nie wytrąciło mi samochodu z równowagi. Zobaczymy dzisiaj w Kielcach jak bardzo będzie to przeszkadzało. Z drugiej strony jeśli przy szaleństwie odzyskiwanie będzie słabe to po chwili nie będzie prądu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wyłączyć. W podawanym powyżej Jagu masz możliwość ustawienia stopnia odzyskiwania energii. przy maxie w normalnym ruchu praktycznie można zapomnieć o używaniu pedału hamulca, przy wyłączonym jest podobnie jak w normalnym samochodzie hamując silnikiem. Chyba Nissan w nowym Leafie też coś takiego zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dla kogoś nowy Civic był za mało rzucający siew oczy to Mugen własnie pokazał prototyp ich wersji :-)

MUGEN_TYPE-R_Fr_1500.jpg

MUGEN_TYPE-R_Rr_1500.jpg

 

A jakby dla kogoś i to było mało to pokazali też prototyp Civica TYPE R MUGEN RC20GT z poprawionym aero, mocą, chłodzeniem i kupą carbonu :-)

MUGEN_RC20GT_Fr_1500.jpg

MUGEN_RC20GT_Rr_1500.jpg

 

Możecie sobie gadać że mam kryzys wieku średniego i nie stać mnie na prosiaka, ale mi się podoba :P

  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze tak. Jakbym mial 24lata to bym nie spal po nocach. :P A teraz...priorytety sie zmienily, to samo z kanarkowymi kolorami.

 

Tjunign ma byc zrobiony ze smakiem. Fajna felga, fajny spojler, ciemna szyba, jakis dodatek. Tak sie to robi.

 

comment_X17ebxuGR2ctBDQIr0HqjqEUsBzm454V

 

 

Tego projektu nie wystawili na swiat, niewiadomo z jakiego powodu, a taka wioche prezentuja.

 

Edytowane przez ponton500
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ponton500 napisał:

Przypomina troche Opla Calibre w wydaniu mocno wiejskim.

W przeciwieństwie do karykaturalnego karakana, Calibra była bardzo ładnym samochodem - dokąd nie zabrali się za nią spece od spoilerexów, siatexów, drutexów i śrubexów :)

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...