Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Jaca68 napisał:

 

 

Z tego co wiem jedyna różnica przy aucie nowym to obowiązek zapłaty VAT w Polsce. Policzmy, znalazłem na mobile  i30 N Performance w cenie 21 633 EUR netto, to po doliczeniu Polskiego VATu i przy kursie EUR 4.3 daje nam  cenę 114 416 zł, do tego ok 3 500 zł akcyzy. Jak by nie liczyć można się zamknąć ze wszystkimi opłatami w 120 tys zł.

Jak bym planował zakup i30N to taka różnica skłoniła by mnie do zapytania Niemca czy mi sprzeda. 

Performance za tyle to warte rozważenia.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

Umknal Ci jeden z elementow ukladanki - cena ;)

Umknął celowo :)

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-rs-trophy-tce300-edc-fap-ID6BCwv4.html#4a4f1c7352

ciągle słabsze i cięższe, przynajmniej na papierze. Manual chyba 7 tys. PLN tańszy. Chyba lekko przegięli z ceną.

Tak na serio, ceny hothatchy rzeczywiście poszybowały w przestworza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

Bylby straszny wstyd, gdyby sporo mocniejsze, lzejsze i drozsze auto okazaloby sie wolniejsze

CTR tlucze tez mocniejsze i drozsze auta, tutaj nie chodzi tylko o moc, ale o technologie, zawieszenie, aerodynamike hondy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, viggen napisał:

CTR tlucze tez mocniejsze i drozsze auta, tutaj nie chodzi tylko o moc, ale o technologie, zawieszenie, aerodynamike hondy. 

 

juz pisalem kiedys - sensownie mozemy porownywac porownywalne auta, tak np. FWD vs FWD, AWD vs AWD, etc.

Nie przypominam sobie, aby Honda "tlukla" spore mocniejsze i drozsze auta z innych klas... poza torem?

 

warto miec na uwadze, ze CTRka w zasadzie jest zatemperowana wylacznie pod tor, ale w poszczegolnych kategoriach (np. daily), czy tez jako caloksztalt, czesto przegrywa ze slabszymi i tanszymi autami (w wielu "testach" ostatecznie zostaje poza Nka np.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze FWD dostepne obecnie to wlasnie CTR. Z reszta chyba nikogo to nie dziwi. ;) 

 

A gdzie ma bic inne wozy jak nie na torze, na przejsciu dla pieszych? )

 

Jedyna wada na daily to 20calowe kola. Tyle.

 

A to do czego jest zatemperowana to mowisz, bo jezdziles czy sobie tak teoretyzujesz? ;)

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

 

juz pisalem kiedys - sensownie mozemy porownywac porownywalne auta, tak np. FWD vs FWD, AWD vs AWD, etc.

Nie przypominam sobie, aby Honda "tlukla" spore mocniejsze i drozsze auta z innych klas... poza torem?

 

warto miec na uwadze, ze CTRka w zasadzie jest zatemperowana wylacznie pod tor, ale w poszczegolnych kategoriach (np. daily), czy tez jako caloksztalt, czesto przegrywa ze slabszymi i tanszymi autami (w wielu "testach" ostatecznie zostaje poza Nka np.)

 

Skad te wnioski ze jako daily przegrywa? Duzy bagaznik, najwiecej miejsca w srodku, zawiszenie w trybie comfort jest faktycznie miekkie, nie jest bardzo glosne, to jest dobre daily po prostu. Tlucze na torze oczywiscie , wiadomo ze na prostej czy w miescie przegra z mocniejszymi awd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, viggen napisał:

(...)  Tlucze na torze oczywiscie , wiadomo ze na prostej czy w miescie przegra z mocniejszymi awd. 

 

wystarczy, ze bedzie troszke slisko (a w naszej strefie geograficznej to chyba dosc czesto zjawisko, no nie?) i co wtedy? ;)

 

tak naprawde nie do konca rozumiem, dlaczego tak bardzo podniecacie sie tym, ze na jakims torze (i to w rekach zawodowych / wyczynowych kierowcow) jakies auto jest o kilka chwil szybsze od innych podobnych aut... na innym torze, w innych rekach i w innych warunkach szybsze okaze sie inne auto, no i?

 

19 minut temu, ponton500 napisał:

(...) jezdziles czy sobie tak teoretyzujesz? ;)

 

a jezeli powiem, ze jezdzilem? i ze nie bardzo chcialbym tak ostentacyjnym autem codziennie jezdzic (a raczej meczyc sie), to co? :P

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eddie_gt4 napisał:

tak naprawde nie do konca rozumiem, dlaczego tak bardzo podniecacie sie tym, ze na jakims torze (i to w rekach zawodowych / wyczynowych kierowcow) jakies auto jest o kilka chwil szybsze od innych podobnych aut... na innym torze, w innych rekach i w innych warunkach szybsze okaze sie inne auto, no i?



 

No i jest szybsze, wystarczy ... Kiedy wszystko jest względne taki czas jest pewnym stałym wyznacznikiem(wiem , warunki na drodze, opony, kierowca), z którym nie można dyskutować, przewagą jednego auta nad drugim. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, viggen napisał:

 

No i jest szybsze, wystarczy ... Kiedy wszystko jest względne taki czas jest pewnym stałym wyznacznikiem(wiem , warunki na drodze, opony, kierowca), z którym nie można dyskutować, przewagą jednego auta nad drugim. 

 

staly wyznacznik, zalezny od masy zmiennych czynnikow? :blink:

dobre, dawno sie tak nie smialem :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

staly wyznacznik, zalezny od masy zmiennych czynnikow? :blink:

dobre, dawno sie tak nie smialem :biglol:

 

Tak sie sklada, ze najczesciej we wszystkich porownaniach kierowca jest ten sam i warunki na drodze rowniez, wiec jest to raczej staly wyznacznik. Dyskutowac mozna z czasami oficjalnymi na ringu np, ale w tescie przeprowadzonym tego samego dnia, przez tego samego kierowce , chyba wynik jest dosc miarodajny ... 

Edytowane przez viggen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, viggen napisał:

Mowie o probie tego samego dnia przez tego samego kierowce, jak to najczesciej ma miejsce na wszystkich testach ktore sobie na YT mozesz zobaczyc. 

 

ale to prawie o niczym nie swiadczy - w innych warunkach, na innym torze, w rekach innego kierowcy szybszym moze okazac sie inne auto... tez mozesz sobie poogladac na YT

 

p.s. tak tak, slyszalem o rekordach CTR na NR - jak czesto upalasz tam swoim HH i walczysz o setne czesci sekund?

dla mnie osobiscie te rekordy i te sekundy nie maja absolutnie zadnego znaczenia... albo czuje auto i chce je miec nie zwazajac na zadne tam cyferki, albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

ale to prawie o niczym nie swiadczy - w innych warunkach, na innym torze, w rekach innego kierowcy szybszym moze okazac sie inne auto... tez mozesz sobie poogladac na YT

 

Widać każdy argument można podważyć...  jednak jeśli próba jest tak duża  i prawie zawsze na końcu okazuje się że CTR wygrywa, dodatkowo chwalony jak znakomicie się prowadzi to jednak o czymś świadczy, nieważne jak bardzo starasz się zdyskredytować hondę. 

Edytowane przez viggen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, viggen napisał:

 

Widać każdy argument można podważyć , jednak jeśli próba jest tak duża  i prawie zawsze na końcu okazuje się że CTR wygrywa, dodatkowo chwalony jak znakomicie się prowadzi to jednak o czymś świadczy, nieważne jak bardzo starasz się zdyskredytować hondę. 

 

absolutnie nie staram sie zdyskredytowac CTR czy tez Hondy (mialem, jezdzilem, bardzo cieplo wspominam)

nie smieje ze zgrzytajacej dwojeczki, jak to robia inni forumowicze, czy tez z designu rodem z japonskich komiksow...

 

chodzi mi o to, ze to podniecanie sie szybkoscia na torze (bez znaczenia, czy to w przypadku CTR, czy jakiegos innego auta) dla mnie jest absolutnie niezrozumiale i nigdy nie przyszloby mi do glowy kierowac sie tym jako glownym wyznacznikiem przy wyborze auta... dla mnie EOT

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, burton napisał:

Eddie, widocznie nie jesteś klientem dla hot hatchy, ale te auta są też w zwykłych wersjach np. civic 180 koni, będziesz zadowolony i wydasz 50 tys mniej...;)

 

wiesz, kiedys, w polowie lat 90-tych, mialem Audi Coupe z moca 136 KM (FWD) i wtedy to byla rakieta, serio... niedlugo potem byla Astra GSi 16V 156KM, wtedy juz myslalem, ze to kosmos w aucie FWD, bo kola non-stop buksowaly na pierwszych 3 biegach, szczegolnie jak bylo mokro... potem byl Golf VR6 174 KM (krotko), granica kosmosu troszke sie przesunela... teraz FWD HH maja po czysta koni, i tak sie zastanawiam, gdzie jest sensowna granica tego kosmosu... 

 

ale masz racje, sam dochodze do wniosku, ze nie jestem (juz) klientem dla wspolczesnych FWD HH - nie potrzebuje tak mocnego auta z napedem na jedna os, bo tu gdzie mieszkam, czesciej sprawia to irytacje (permanentny brak trakcji) niz fun... ale cos naprawde leciutkiego i zwinnego z mniejsza moca ciagle moze byc calkiem fajne i radosne :)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

a jezeli powiem, ze jezdzilem? i ze nie bardzo chcialbym tak ostentacyjnym autem codziennie jezdzic (a raczej meczyc sie), to co? :P

 

Jestem ostatnim do narzucania komukolwiek jedynej slusznej marki. Ale czy jezdzimy wygladem, bo chyba nie o to chodzilo w kontekscie co sie nadaje na DD a co nie.

 

I zgadzam sie z Toba, design Hondy jest dyskusyjny, ktos powiedzial, ze design nie jest porywajacy. A jakikolwiek model Hondy byl porywajacy z wygladu? )

 

Woz jest na prawde kompletny, niezle jedzie. Ale oczywiscie sa lepsze daily. Biorac pod uwage, ze bedziesz mielil przez pol roku w miejscu przez ubogie warunki pogodowe.

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ponton500 napisał:

 

Jestem ostatnim do narzucania komukolwiek jedynej slusznej marki. Ale czy jezdzimy wygladem, bo chyba nie o to chodzilo w kontekscie co sie nadaje na DD a co nie.

 

I zgadzam sie z Toba, design Hondy jest dyskusyjny, ktos powiedzial, ze design nie jest porywajacy. A jakikolwiek model Hondy byl porywajacy z wygladu? )

 

Civic mk.8 byl naprawde fajny - ciekawy, ale niezbyt kontrowersyjny (szczegolnie z akcesoryjnym przednim grillem jak w TypeR), powiedzialbym nawet, ze ponadczasowy i rewolucyjny... magic seats dodawaly uroku i lagodzily wdziek twardych plastikow (tak, wiem, jestem stronniczy, bo sam takim jezdzilem :P )

nie bez powodu w roznych krajach ten model jest nazywany jako UFO czy tez KOSMOS (u nas np.)

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ponton500 napisał:

 (...) bedziesz mielil przez pol roku w miejscu przez ubogie warunki pogodowe.

 

i tu klania sie Subaru WRX / STI :hi::ok:

szkoda tylko, ze nigdy nie bylo u nas WRX 2.0 DiT w ofercie - idealne daily, szczegolnie z CVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Gdzie tam, nigdy nie było :P

1315.jpg

Wygląda kapitalnie. 

Ciekawe, jakby te wszystkie plastiki wyglądały po ostrym przejeździe przez Trójmiasto i zaliczeniu po drodze wszystkich torowisk i studzienek ;)

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

wiesz, kiedys, w polowie lat 90-tych, mialem Audi Coupe z moca 136 KM (FWD) i wtedy to byla rakieta, serio... niedlugo potem byla Astra GSi 16V 156KM, wtedy juz myslalem, ze to kosmos w aucie FWD, bo kola non-stop buksowaly na pierwszych 3 biegach, szczegolnie jak bylo mokro... potem byl Golf VR6 174 KM (krotko), granica kosmosu troszke sie przesunela... teraz FWD HH maja po czysta koni, i tak sie zastanawiam, gdzie jest sensowna granica tego kosmosu... 

 

ale masz racje, sam dochodze do wniosku, ze nie jestem (juz) klientem dla wspolczesnych FWD HH - nie potrzebuje tak mocnego auta z napedem na jedna os, bo tu gdzie mieszkam, czesciej sprawia to irytacje (permanentny brak trakcji) niz fun... ale cos naprawde leciutkiego i zwinnego z mniejsza moca ciagle moze byc calkiem fajne i radosne :)

To prawda miałem tez pare HH w tamtych latach i potwierdzam odczucia.W tamtych latach wszystko co było FWD i miało ponizę 8 sek do setki to był kosmos i wydawało sie ze wiecej mocy nie ma prawa byc przeniesione przez przednia oś.

A tymczasem o wiele mocniejsza , szybsza i doładowana Fiesta ST miała lepsza trakcje niz kosmicznie szybki w tamtych czasach Ritmo Abarth.Technika poszła jednak do przodu zarówno w silnikach jak i układach przeniesienia napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...