Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, chojny napisał:

Jest piękna, jeździ fajnie, ma pazura i charakterek ale... jakość wykonania to tak poniżej średniej niestety, przynajmniej ta sztuka testowa, którą dostałem. :( 

Mam wrażenie, że pomyliłeś Giulię z Giuliettę, ale może się mylę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, turdziGT napisał:

I można dyskutować czy jest 2x lepsze od Seata Cupry ST czy Golfa R za połowę tej kwoty tak jak można dyskutować czy 488 GTB jest warte 2x więcej niż 911 GT3.Dla jednych tak innych nie :)

Oczywiście, masz rację. Jednak „odlot” cenowy Audi sprawił RS4/RS5 jest droższe od M3/M4, C63s, GLC 63s, Macana Turbo S, o Alfach QV nie wspominając. Przynajmniej tak było kilka miesięcy temu, gdy porównywałem konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL. Sa rynki gdzie jest lepiej.

W mnie jest tansze niz C63 czy Giulia QV. Komletnie wyposazone wyszlo tanie niz gole Macan GTS nie mowiac o Turbo a absolutny rekord bije Stelvio QV. Nie zmienia to faktu ze te auta nigdy nie byly tanie ale teraz sa abstrakcyjnie drogie.

Zmieniajac temat fajna ta Supra będzie 

did-the-2020-toyota-supra-just-break-cover-in-online-leak_3.jpg

did-the-2020-toyota-supra-just-break-cover-in-online-leak_2.jpg

did-the-2020-toyota-supra-just-break-cover-in-online-leak_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

Giullietta to już technologicznie mega stare auto jeżeli mowa o nowym oczywiście.

Ale czemu mega stare, albo inaczej co jest nowszego technologicznie w nowych samochodach . Jakość materiałów we wnętrzu ,co jeszcze? Myślę ,że nie jest tak źle w przypadku AR QV. 230KM z pojemności 1.8 ,szpera , systemy kontroli trakcji i ESP mające jak pamiętam ustawienia, ponoć świetnie się prowadzi a na dodatek 5 gwiazdek jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, a to dla mnie ważne bo autem ma jeździć żonka, często z dziećmi. Dla mnie wcale nie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tedimy99 napisał:

Ale czemu mega stare

Bo produkowana od 2010 r. , to już rzeczywiście trochę ząb czasu ją naruszył ;) . Dla mnie prawie każda Alfa mi sie podoba , ale w moim przypadku , zakupu na firmę , totalnie nie opłacalne. Strata na wartości po 3 latach w granicach 50% , co niestety firmy leasingowe o tym  wiedzą i oferta jest zwyczajnie droga niż w przypadku innych aut. Oby to się zmieniło bo to przepiękne i zazwyczaj szybkie auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, carfit napisał:

Bo produkowana od 2010 r. , to już rzeczywiście trochę ząb czasu ją naruszył ;)

Ale jak widzę ją na drodze szczególnie w fajnym kolorze to wcale nie wygląda na staruszkę ;). Jak widzisz w lusterku to wiesz od razu co jedzie za tobą ,w przeciwieństwie do obecnie panującego trendu , gdzie wszystkie modele danej marki wyglądają prawie identycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tedimy99 napisał:

Ale jak widzę ją na drodze szczególnie w fajnym kolorze to wcale nie wygląda na staruszkę ;). Jak widzisz w lusterku to wiesz od razu co jedzie za tobą ,w przeciwieństwie do obecnie panującego trendu , gdzie wszystkie modele danej marki wyglądają prawie identycznie. 

Jak najbardziej masz rację , nawet stara alfa , zawsze wygląda inaczej , coś jak stare dobre subaru , z tym  że teraźniejsza Alfa jeszcze bardziej wyjątkowa , choć Stelvio mi akurat średnio leży . Ja kiedyś byłem zakochany w Alfie 155 2.0 Q4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Bo produkowana od 2010 r. , to już rzeczywiście trochę ząb czasu ją naruszył ;) . Dla mnie prawie każda Alfa mi sie podoba , ale w moim przypadku , zakupu na firmę , totalnie nie opłacalne. Strata na wartości po 3 latach w granicach 50% , co niestety firmy leasingowe o tym  wiedzą i oferta jest zwyczajnie droga niż w przypadku innych aut. Oby to się zmieniło bo to przepiękne i zazwyczaj szybkie auta :)

Dlatego to bardzo fajne auto używane. Ceny kilkuletnich, świetnie wyposażonych Alf są bardzo atrakcyjne :) Jednocześnie koszty utrzymania i serwisu tych aut są relatywnie niskie, w porównaniu do Subaru to przepaść. Właśnie np. Giulietta QV za ok 45-50 tyś zł z 2011-2013 roku, z niewielkim przebiegiem to moim zdaniem fajna opcja i alternatywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.Ja odniosłem sie sytuacji jezeli ktos myśli o nowej lub prawie nowe. Wtedy to 8 lat w motoryzacji to bardzo duzo.Trzeba tez byc swiadomy  ze Giulietta to jeszcze twór alfy i fiata  z przed restrukturyzacji czyli " make Alfa great again " a wiec nie było to auto tak dobre jak Stelvio czy Giulia.Ale alternatywa fajna a używka pewnie za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2018 o 11:27, matros1 napisał:

https://www.motor1.com/news/253088/renault-megane-rs-trophy-revealed/

 

Megane R.S. Trophy emoji39.png

 

Większą moc z silnika 1.8T (równe 300 KM zamiast 280) wspierane przez więcej Nm (420 z aut. EDC, 400 z 6b manualem). Do tego nowe, lżejsze 19-calowe felgi, standardowo pakiet Cup (sztywniejszy zawias z innymi nastawami, szpera, czerwone zaciski), dwumateriałowe tarcze hamulcowe z przodu oraz nowe kubełki od Recaro pokryte alcantarą.

 

Ponadto Trophy ma być szybsze do setki o 0.1 s i mieć v-max większy o 5 km/h, ale przecież to nie o to w tej wersji chodzi emoji6.png

W tej wersji chodzi o ...

 

 

 

  

Z EDC będzie fajnie słychać strzały z wydechu emoji7.png

Jeżeli EDC też dostanie Torsena to ustawiam się w kolejce do zakupu.

 

Na horyzoncie jest też hardcorowa dwumiejscowa Trophy R.

 

 

Jeden z pierwszych testow i wrazenia z wersji MT mocno przecietne...

 

https://www.evo.co.uk/renault/renault-megane-rs/21972/2018-renault-megane-rs300-trophy-review-can-it-match-the-honda-civic

 

Torsen ma byc dostepny z EDC, wiec odkladaj kase ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2269A111-FBB8-42E0-A66E-B4D3BF3DA101.thumb.jpeg.48c80f5468ab54f2b0d369088b993763.jpeg

 

Wrzucałem tutaj dwie recenzje RSa po 10 i zdaje się 30 tysiącach. Obiecałem kolejną po 50K - wybaczcie, skłamałem. Z racji zaawansowania modyfikacji jakie zaczęły wlatywać w okolicach 50K kolejna recka wpadnie jak na blacie strzeli 60-tka czyli za jakiś miesiąc. Jak to mówią egipscy górale Stay tuned (((:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, matros1 napisał:


Właśnie wystawiłem swoją na sprzedaż. Także jak ktoś chętny to zapraszam :) (...)
 

 

 

francuskie auta, nawet te szybsze, to zupelnie nie moja bajka ;)

 

a powiedz mi, czemu wlasnie Trophyz EDC, a nie MT?

 

 

 

 

p.s. w dziale sprzedam nic nie widze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eddie_gt4 napisał:

a powiedz mi, czemu wlasnie Trophyz EDC, a nie MT?

 

Starzeję się i moim zdaniem w dupowozie nic nie pobije automatu. Sama przyjemność stać w korkach no i to "pierdzenie" przy zmianach biegów :wub:

 

17 minut temu, eddie_gt4 napisał:

p.s. w dziale sprzedam nic nie widze :P

 

Na otomoto stoi, ale muszę wrzucić też do działu sprzedaj ;) 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-ID6Bwo0k.html?action=show&id=6051001868&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink#xtor=EREC-55-[id1]-20181112-[diplayLink]-9726607@1-20181112093047

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megance brakuje jeszcze tylko aktywnego tempomatu, W każdym coś, typeR ma akt tempomat, ale tylko skrzynia ręczna, co dla mnie jest bezsensowne, Foka ma napęd, ale tylko w ręcznej skrzyni. Na daily pod moje preferencje zostają chyba tylko A35/S3/140M/240M:unsure::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, turdziGT napisał:

Aktywny temppomat i skrzynia reczna to kompletny bezsens.

 

Wcale nie :P 

 

Nie jest to ideał jak połączenie z automatem ale na trasę spoko temat na korki trzeba uważać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, turdziGT napisał:

Aktywny temppomat i skrzynia reczna to kompletny bezsens.

Więc właśnie. Dla mnie jest to wówczas zbędne, wręcz nawet upierdliwe, bo zwykły jak przychodzi hamować to tempomat się wyłącza, a tu zaczyna sam hamować i trzeba pamiętać o biegach.

 

20 minut temu, chojny napisał:

 

Wcale nie :P 

Nie jest to ideał jak połączenie z automatem ale na trasę spoko temat na korki trzeba uważać.  

Na trasie tym bardziej dynamicznej tempomat aktywny to zabójstwo. Dla mnie to urządzenia najlepiej się sprawdza właśnie w mieście. Na trasy to jedynie jak jest w miarę luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, radekk napisał:

Na trasie tym bardziej dynamicznej tempomat aktywny to zabójstwo. Dla mnie to urządzenia najlepiej się sprawdza właśnie w mieście. Na trasy to jedynie jak jest w miarę luźno.

 

 

No jak? Ustawiasz prędkość, odstęp i jedziesz. Zazwyczaj ustawiam 20km/h+ od sytuacji na drodze, tak aby w razie przyspieszenia auta, do którego "się przyklejam"  nie zgubić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...