Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Na świecie nie ma głodu. 

 

Dlaczego? Ponieważ istnieją kraje, gdzie nie ma ŻADNYCH problemów z dostępem do żywności, wszyscy są najedzeni bez najmniejszego problemu. 

 

Po zastanowieniu pozostawie ta blyskotliwa analogie bez komentarza. ;)

Edytowane przez ponton500
Nie ma sensu bic kredensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, viggen napisał:

Sam nie wiem co bym wybrał

 

I tu się różnimy, bo ja nie tylko wiem co bym wybrał, ale nawet wybrałem i mam pewność że zrobiłem dobrze.

 

Dodam, też że w gatunku samochodów szybkich i wygodnych Ford też ma coś w swojej ofercie co bije CTRa  na głowę - Mustanga GT :P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, house_1 napisał:

 

I tu się różnimy, bo ja nie tylko wiem co bym wybrał, ale nawet wybrałem i mam pewność że zrobiłem dobrze.

 

Dodam, też że w gatunku samochodów szybkich i wygodnych Ford też ma coś w swojej ofercie co bije CTRa  na głowę - Mustanga GT :P.

 

musi byc szybszy na torze niz focus RS , mustang GT odpada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, viggen napisał:

musi byc szybszy na torze niz focus RS

 

No.... rozumiem twój warunek.

Ja z kolei potrzebowałem wozu który będzie szybszy na autostradzie od ciężarówek, daewoo tico i innych "zajmowaczy" lewego pasa.

Chcę ich po prostu bezpiecznie "omijać".

W tej kategorii Mustanga ciężko pobić, choć hot hatch z niego słaby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam standardowe fotele, a nie kubły. Przymierzałem się i moje cztery litery oraz plecy nie pasowały do kubła. Gdyby były tylko kubły dostępne,  nie kupiłbym RSa.

Nie zmienia to faktu, że i tak coś zamierzam z nimi zrobić za pomocą szlifierki kątowej i spawarki....

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 12:48, tomekmix napisał:

(...) klient odbierał Hyundaia i30N. Bardzo mi się spodobał, i szczerze nie znalazłem czytając na różnych forach o jakiś problemach fabrycznych, poza tym że się fajnie prowadzi.

 

Uszczelek nie wydmuchuje, skrzynia nie zgrzyta, ale tak naprawde jest sporo problemow z osprzetem i elektryka - silnik zaczyna nierowno pracowac, traci moc (wymieniaja ECU i pompe wysokiego cisnienia), system multimedialny lubi sie zawieszac

Trafiaja sie tez egzemplarze ze zle poskladanymi / dopasowantmi elementami karoserii... siedzenia pol-skorzane maja problem z pofaldowanymi boczkami - wymieniaja na gwarancji, ale wyglada na to, ze nowe elementy maja ten sam problem...

 

ogolnie niby nic powaznego, ale dosc sporo chorob wieku dzieciecego <_<

panel gaps 1.jpg

panel gaps.jpg

seats creasing 1.jpeg

seats creasing.jpeg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 15:13, Elvisiak napisał:

Ani Focus, Ani CTR... Tylko RS3. Wygodne, na co dzień ciche, ma duży bagażnik (sedan), jest mocniejsze no i sąsiedzi zazdroszczą - w końcu Audi to powód do dumy w naszym kraju :D 

I bez większego wysiłku może kosztować tyle co Foka i CTR w komplecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://autogaleria.pl/testy/suzuki-swift-sport-1-4-boosterjet-test-opinia-spalanie-dane-techniczne-cena/

 

w czerwonym kolorze wyglada rewelacyjnie!

 

 

P.S. ma ktos znajomych, ktorzy handluja Suzuki i moga wybic dodatkowy rabat? :biglol:

 

suzuki-swift-sport-1-4-boosterjet-13.jpg

 

choc chyba i tak wybralbym go w pokemon-yellow :dance::yahoo:

 

Volkswagen Polo GTI og Suzuki Swift Sport i DNs bil-duell.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, burton napisał:

ile manual będzie tańszy od dsg?

 

pewnie bedzie zalezalo od konkretnego rynku, polskich cen jeszcze nie ma

 

a w Slowacji jest tak:

DSG - 20810 eur

MT - 18760

 

 

P.S. u nas na Litwie wersja z DSG - od 22887 eur...

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

Fiesta do mnie zuplenie nie przemawia, a Polo GTI moglbym jezdzic, szczegolnie wersja z MT (niedlugo debiutuje, u Slowakow juz jest cennik - startuje od 18760 euro)

Nie do końca rozumie ta twoja euforię na tego Swifta ?

Ogólnie w recenzjach wypada słabo a jak na osiągi jest stosunkowo drogi a osiągi są na prawdę sporo poniżej tego co jest w tej chwili średnia w klasie.

Taka Fiesta może kręcić wokół niego kolka zarówno pod względem osiągów,prowadzenia czy wrażeń zza kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał:

Nie do końca rozumie ta twoja euforię na tego Swifta ?

Ogólnie w recenzjach wypada słabo a jak na osiągi jest stosunkowo drogi a osiągi są na prawdę sporo poniżej tego co jest w tej chwili średnia w klasie.

Taka Fiesta może kręcić wokół niego kolka zarówno pod względem osiągów,prowadzenia czy wrażeń zza kierownicy.

 

dwa slowa: przejedz sie ;)

 

normalnie doposazona Fiesta i Polo kosztuja z grubsza o 1/3 wiecej niz w zasadzie wszystko majacy Swift... czy sa warte tej kasy?

nie wiem, jeszcze nie mialem okazji sie przejechac i pomacac z bliska

 

p.s. zdaje sobie sprawe, ze z pewspektywy wlasciciela RS'ki te 140 KM i ok. 7,5 s do setki to nedza i bieda, ale to autko naprawde fajnie jezdzi i daje spora frajde (osobiscie nie potrzebuje przyslowiowego pierdylona koni, zeby to odczuwac w codziennej jezdzie)

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

dwa slowa: przejedz sie ;)

 

normalnie doposazona Fiesta i Polo kosztuja z grubsza o 1/3 wiecej niz w zasadzie wszystko majacy Swift... czy sa warte tej kasy?

nie wiem, jeszcze nie mialem okazji sie przejechac i pomacac z bliska

 

p.s. zdaje sobie sprawe, ze z pewspektywy wlasciciela RS'ki te 140 KM i ok. 7,5 s do setki to nedza i bieda, ale to autko naprawde fajnie jezdzi i daje spora frajde (osobiscie nie potrzebuje przyslowiowego pierdylona koni, zeby to odczuwac w codziennej jezdzie)

He he w sumie mogę Ci prawie odpowiedzieć tak samo.Przejedz się Fiesta ST - żeby wyrobić sobie punkt odniesienia :) Ja oczywiście powinienem się też przejechać Sportem ale niestety wykorzystałem okazję na Stelvio QV.

Ogólnie chodzi mi o to że Swift dostaje sporo krytyki za prowadzenie to znaczy kiepski układ kierowniczy i mało wyrafinowane prowadzenie tzn maly Fun fator czyli to co definiuje klasę i w czym Fiesta wiedzie absolutny prym.

Jeżeli popatrzmy na recenzje to w testach dostał nawet nie tyle od Fiesty ST co od ST line i Nowej Ibizy FR i to tak na dobra sprawę tych aut konkurencja i tu z  osiągami jest OK.

Ja jeździłem Ibiza FR no im żony ST line i jeżeli Sport był już krytykowany w tym gronie to nie ma podejścia do ST i Polo GTI bo to bardzie poważne sprzęty.Ale dobrze że takie auta istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turdzi, bardzo dobry post

 

Ludzie zapominaja, ze SSS nie gra w tej samej lidze, co ST czy GTI - ani mocowo, ani cenowo :)

Kazde z tych aut ma swoje + i - , ale SSS jest naprawde wyjatkowy ze swoja masa ponizej tony - takich aut juz po prostu prawie nie ma... no i generalnie Suzuki to trwale auta (warto pamietac, ze nowy SSS, inaczej niz poprzednik, jest made in Japan B) )

 

Juz jakis czas temu przestalem slepo wierzyc roznym testom i rankingom (wystarczy wspomniec przekrety ADAC'u z faworyzacja niemieckich aut, etc.), o ile to mozliwe, staram sie to skonfrontowac z wlasnymi odczuciami... i pewnie dlatego wlasnie czuc euforie w moich slowach, ale juz daje spokoj

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno.Fajnie wyrobić sobie zdanie na bazie własnych doświadczeń.

 

BTW znalazłem nawet ten też tych maluchów pod ręką to wrzucę tutaj jak by ktoś chciał poczytać.

 

20181114_173050.thumb.jpg.5f6aca82f7a907792652187a8d57ffcf.jpg

 

20181114_172524.thumb.jpg.ea812bf04cb73daa40e870935e438dc1.jpg

 

20181114_172533.thumb.jpg.0ea0eb1c59929c0f9753508eb6104d27.jpg

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dac juz spokoj, ale nie moge nie skomentowac: to chyba pierwszy test, w ktorym Swift ma gorsze przyspieszenie niz dane producenta - wszedzie bez problemu wykreca lepszy czas... i ten fakt, z kolei, zaburza wiare w prawdziwosc pozostalych "zmierzonych" danych tego testu -_-

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...