Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, matros1 napisał:

Wydaje się mieć spory potencjał. Na bank ma szansę być bardziej awaryjne ;)

 

:D

 

Dobra odpowiedz.

4 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

w zasadzie to jest mechaniczna szpera, ale sterowana elektronicznie (czym sie taki e-diff rozni od DCCD w STI? ;) )

 

https://www.hyundai.com.au/cars/sports-cars/i30n/key-features/high-performance

 

ja tam widze inny problem - (nad)waga N'ki... podobno zalozenie bylo takie, aby zbudowac maksymalnie heavy-duty auto, ale zbytnio nie windujac ceny poprzez zastosowanie zaawansowanych elementow (jak lekka stal czy aluminium), dlatego wlasnie stosuja zwykla stal, wlasne hamulce, siedzenia oraz wyzej wspomniany e-diff

 

btw, podwozie wyglada naprawde solidnie, ma sporo dodatkowych wzmocnien

 

underbody.png

 

 

 

straszna wiocha :facepalm: (poza fajnym wnetrzem i maska - zakladajac, ze te wyloty powietrza sa funkcjonalne, a nie dla wygladu tylko)

 

n-obsyeonka-silnae180917-fdcg.jpg

 

Weight claimed: 1429kg
Weight (EU): 1584kg (heaviest verified in running order)

 

Zrodlo: http://www.zeperfs.com/en/fiche6770-hyundai-i30-iii-n-performance.htm

 

Mnie tez sie podoba, ale CTR i tak jest lepszy, wyglad kwestia gustu.

 

CTR wedlug katalogu: 1380 - 1420 kg

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"It’s Official: New Mercedes-AMG A45 Getting Drift Mode"

 

I to może być game changer!

 

https://www.carscoops.com/2018/10/official-new-mercedes-amg-a45-getting-drift-mode-8sp-dual-clutch-transmission/

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, turdziGT napisał:

"It’s Official: New Mercedes-AMG A45 Getting Drift Mode"

 

I to może być game changer!

 

https://www.carscoops.com/2018/10/official-new-mercedes-amg-a45-getting-drift-mode-8sp-dual-clutch-transmission/

 

 

 

pamietam, ze jeszcze nie tak dawno na Forum wielu ludzi podsmiewalo sie z Forda z powodu tego trybu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

"It’s Official: New Mercedes-AMG A45 Getting Drift Mode"

 

I to może być game changer!

 

https://www.carscoops.com/2018/10/official-new-mercedes-amg-a45-getting-drift-mode-8sp-dual-clutch-transmission/

 

 

 

 

gdzieś to już było i co z tego wynikło?:P ciekawe czy uszczelki dadzą właściwe:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

ciekawe czy uszczelki dadzą właściwe:mrgreen:

Mercedes to nie Ford :P, po za tym już pokazali że z silnika 2.0 zrobili bez awaryjne 381KM , więc sądze że + 20 kilka koni mu nie zaszkodzi , choć z drugiej strony jak będzie tryb drift , to nie ma opcji , przy ostrym, częstym  użytkowaniu padnie lub rozłączy napęd/dyfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego jak to będzie rozwiązane technicznie ale zakładam że nie będzie to sprzęgło łączące albo AWD albo RWD jak w E63 tylko jedną będzie to AWD z chwilowym rozłożeniem napędu bardziej na tylną oś.Tak czy siak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT, nie wiem ile dales za swoja Fieste, ale jezeli doposazana ST Line faktycznie kosztuje ok. 92 tys, to imho jest kosmos

 

https://autogaleria.pl/testy/ford-fiesta-1-0-ecoboost-140-km-st-line-test/

 

To juz lepiej Swift Sport za ok. 80 tys

 

https://autogaleria.pl/pierwsze-jazdy/2018-suzuki-swift-sport-pierwsza-jazda/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją prawie nic nie dałem bo wziąłem ja za wymianę za stara ST zony.

Ja wiem ze cena wydaje sie kosmos ale porównując wyrafinowanie tego samochodu rozumie ze ten samochod musi wiecej kosztować.W praktyce dostaje sie Forda Focusa w troche mniejszym nadwoziu ktore mimo niedużej mocy daje mega frajdę z jazdy.

Niestety takie sa realia ze kazdy nowy model jest droższy od poprzedniego.

W tej chwili taka fiestę mozna personalizować tak jak sie kiedys robiło tylko w Premium a ilośc opcji niczym nie odbiega od większych samochodów ta mozliwosc tez ma wpływ na cenę.

Dodatkowo HH segmentu wyżej kosztują teraz ponad 150K wiec nie ma sie co spodziewać ze maluchy bedą tanie.ST teraz juz tez ponad 100K a poprzednia za 68K sie wyrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że taka wersja jak ST kosztuje więcej niż niż cywil bo przecież masa części jest z trochę wyższych półek a i produkcja nie tak wielkoseryjna a to też kosztuje. Natomiast 120 czy 150 k za HH popularnych marek to moim zdaniem przegięcie.

Edytowane przez Paweł_P
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz miałem taki uśmiech na twarzy jadąc pierwszy raz BRZtem. Minęło już trochę czasu, kilka fajnych aut miałem okazje potestować i nic a dzisiaj.... radocha jakbym miał 18 lat!!!

 

Mini John Cooper Works S!!  :thumbup:

 

Jestem ciekaw czy poziom zadowolenia z dnia na dzień będzie spadał czy wręcz przeciwnie. ;)

 

 

2C79CA95-1BA2-4B0A-959D-35A8A875225A.jpeg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz miałem taki uśmiech na twarzy jadąc pierwszy raz BRZtem. Minęło już trochę czasu, kilka fajnych aut miałem okazje potestować i nic a dzisiaj.... radocha jakbym miał 18 lat!!!
 
Mini John Cooper Works S!!  :thumbup:
 
Jestem ciekaw czy poziom zadowolenia z dnia na dzień będzie spadał czy wręcz przeciwnie.
 
 
2C79CA95-1BA2-4B0A-959D-35A8A875225A.thumb.jpeg.0f7c4958e715ac1aa77eec3177771a66.jpeg

Miałem dwa lata temu okazje trochę pojeździć tym , to jest gokart !!! a nie auto :) w cale Ci się nie dziwie ze miałeś banana na twarzy , bo tez miałem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem fiesta st wkracza wyceniona:

 

 

"

Do polskich dealerów właśnie docierają pierwsze egzemplarze, pojawił się też konfigurator. Fiestę możemy zamówić w jednej z dwóch linii wyposażenia. Tańsza ST2 – kosztuje 88 450 zł. W cenie otrzymamy manualną klimatyzację, radio Ford SYNC 3, tempomat, reflektory automatyczne ze światłami dziennymi LED, elektrycznie sterowane przednie szyby, felgi 17″, sportowe zawieszenie oraz wykończenia ST (kierownica, drążek zmiany biegów, fotele, duży spoiler nad tylną szybą). Dla tych, którzy oczekują więcej, mamy odmianę ST3.

Droższa Fiesta ST to wydatek 99 450 zł. Tutaj klimatyzacja jest automatyczna, radio zyskuję nawigację oraz świetne audio B&O Play. Pojawia się też system bezkluczykowy, system rozpoznawania znaków drogowych, fotochromatyczne lusterko wsteczne, tylne szyby sterowane elektrycznie, ogrzewane fotele, automatyczne światła drogowe, częściowo skórzana tapicerka oraz felgi o średnicy 18″.

Wśród wyposażenia opcjonalnego znajdziemy takie elementy jak kosztujący 4 100 zł Pakiet Performance. Zawiera on „szperę”, funkcję procedury startu oraz wskaźnik optymalnej zmiany biegu podczas przyspieszania i jest dostępny dla obu wersji ST2 i ST3. Poza tym „standardy” – ogrzewana kierownica, kamera cofania, asystent martwego pola, reflektory Full LED, czujniki parkowania z tyłu czy podwójna podłoga bagażnika."

 

 

https://autogaleria.pl/nowosci/nowosci-i-premiery/ford-fiesta-st-w-polsce-od-88-450-zl-cennik/

 

 

 

Jakby nie liczyć 20% wiecej niż poprzednik.

Za chwile polo gti dsg  okaże sie okazją roku.

Edytowane przez dirkdiggler
Przemyślenia;)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Tymczasem fiesta st wkracza wyceniona:

 

 

Jakby nie liczyć 20% wiecej niż poprzednik.

Za chwile polo gti dsg  okaże sie okazją roku.

Cenny nieziemskie !!

Niedawno dałem wycenić Fiestę Active2 140 KM z kilkoma dodatkowymi drobiazgami. Prawie 80 tysi !!! To taka imitacja crossovera, bardzo fajna, z mega silnikiem,  tym samym co w ST-line naszego Kolegi. Niemniej i tak ją kupię :) za rok-dwa.

STline, a tym bardziej ST sobie odpuszczam. Za niski, twardy zawias. Nie nadaje się do mojego stylu jazdy i miejsca, gdzie mieszkam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiesta jest strasznie ciasna, oglądałem ją chwilkę temu i dla mnie słabo to wygląda, do tego ford nie ma dobrych warunków leasingu

 

dziś oglądałem za to Astrę 1,6 / 200KM, auto generalnie bardzo słabo wygląda, ale koleś mi wycenił ją na 75 kpln, ale opel podobnie jak ford też nie ma dobrego finansowania

na otomoto sporo tej Astry jest w podobnej cenie, ale jakoś ona nie przemawia do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rydzada napisał:

Cenny nieziemskie !!

Niedawno dałem wycenić Fiestę Active2 140 KM z kilkoma dodatkowymi drobiazgami. Prawie 80 tysi !!! To taka imitacja crossovera, bardzo fajna, z mega silnikiem,  tym samym co w ST-line naszego Kolegi. Niemniej i tak ją kupię :) za rok-dwa.

STline, a tym bardziej ST sobie odpuszczam. Za niski, twardy zawias. Nie nadaje się do mojego stylu jazdy i miejsca, gdzie mieszkam. 

No niestety zrobiły się trochę chore ceny tych mluchow no ale co się dziwić skoro HH klasy wyżej to już prawie 150K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, QbaqBA napisał:

 

To zależy głównie od tego po jak równych drogach będziesz jeździł... ;)

 

 

Dzisiaj zrobiłem trasę 200km, spalanie 8,5L. Na miasto ideał na trasę... trochę jednak męczący. 

 

Fajny patent z podświetlaniem ;) Podobno jest tez opcja personalizacji napisu ale nie wiem jak to działa. 

 

 

 

 

21E65AE6-430D-4924-B1F9-194BA2D2C37F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos HH...chciałbym żeby Ford zrobił nowego Focusa ST w stylu Focusa RS MK2 i wycenił go sensownie. I żeby była opcja pakietu np Performance ze szperą i lepszymi hamulcami.

Potem mogą sobie robić RS-a z napędem na 4 łapy i pierdylionem koni pod maską za chorą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...