Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

a tymczasem...

 

https://www.carscoops.com/2018/09/toyota-reportedly-wants-bring-back-celica-mr2/

 

(...) modern-day Celica could be an all-wheel drive performance coupe (...)

 

brzmi jak marzenie, ale "pozyjemy zobaczymy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MDsuperstar napisał:

Chyba bym wziął jednak CS400 :wub:

Ale Lanosik tak ledwo ledwo :)

 

Bo niewiele wie ze do S1 mozna wsadzic turbo K04 z Rki i S3 a wtedy mamy 380KM i niezle poket rocket z AWD i zapewne to S1 mialo taka modyfikacje ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, turdziGT napisał:

Mnie tez.Jezeli ktos nie ma przywiazania do marki to chyba jeden z ckiekawszysch samochodow biorac pod uwage wydane $$$ do tego co sie dostaje.

 

no ta marka na H, inaczej niz jedyna sluszna na S, nadal wiele robi w powaznych sportach motorowych (i nawet czas od czasu cos tam wygrywa ;):P )

dobra cena, 7 lat gwarancji (u nas), czego wiecej mozna chciec?

 

btw, dzis krotko przejechalem sie innym autkiem na S i powiem tak: gdyby nie ta abstrakcyjna cena, to juz pewnie skladalbym zamowienie na tego miejskiego chuligana :dance:

jezdzi to genialnie!

20180926_134754 - Copy.jpg

20180926_134808 - Copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te Hyundai'e, fajnie że kontynuują serię "N" :)

A-klasa AMG ma być bodaj w 2 wersjach: A35 (bodaj 300 KM) już zaprezentowali, nie kojarzę czy była premiera mocniejszej wersji (podobno ma mieć ponad 400 KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

no ta marka na H, inaczej niz jedyna sluszna na S, nadal wiele robi w powaznych sportach motorowych (i nawet czas od czasu cos tam wygrywa ;):P )

dobra cena, 7 lat gwarancji (u nas), czego wiecej mozna chciec?

 

btw, dzis krotko przejechalem sie innym autkiem na S i powiem tak: gdyby nie ta abstrakcyjna cena, to juz pewnie skladalbym zamowienie na tego miejskiego chuligana :dance:

jezdzi to genialnie!

20180926_134754 - Copy.jpg

20180926_134808 - Copy.jpg

Hehe projektuje obecnie salon alfa romeo i suzuki i mam w planie przejęchac sie takim kurczakiem aczkolwiek bardziej z ciekawości niz chęci zakupu bo żona juz ma nowe auto z którego jesteśmy mega zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem gdzie wrzucic wiec wrzucam tutaj.

 

"Moby Dick" is back :)

 

935 reimagined by Porsche

 

FB_IMG_1538130110949.thumb.jpg.7f1e71f1f51d1e41099b973bd3bab34f.jpg

 

 

 

WOW :blink::blink:

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 16:39, eddie_gt4 napisał:

turdziGT, jestem ciekaw Twoich wrazen i zestawienia z mocowo podobna Fiesta

 

Dzisiaj miałem spotkanie i stanalem przed dylematem Swift Sport czy ta oto gorąca włoszka B)

 Niestety Suzuki musi poczekać :D

20181002_143954.jpg

20181002_145342.jpg

 

20181002_145543.jpg

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ona była mokra.Ja tez miałem mokro w gaciach naciskając gaz przy tej pogodzie :biglol: Ale największym zaskoczeniem jest chyba waga auta.Jest niesamowicie lekkie co jest mega zaskoczeniem bo podświadomie oczekuje sie ciężkiego kloca a tu wręcz przeciwnie co sprawia ze auto jest na prawde mega ostre w prowadzeniu a za razem całkiem komfortowe nawet w trybie RACE.To jak by drugie zaskoczenie. Oczywiscie dźwięk mega ale pozycja za kierownica w Stelvio to jednak totalna awaria zwłaszcza w takim aucie.No i ten kolor chyba jedyny właściwy do tego auta B)

 

To co mnie troche rozczarowało to osiagi.Przy mocy 510KM i masie 1650 kg spodziewałem sie ze bedzie szybsze niz RS4 a jedna wrażenie jest takie jak by RS4 sie lepiej zbierało ale to moze kwestia tego ze sie wysoko siedzi.

 

Z ciekawych rzeczy to np przykład kalibracja skrzyni ZF jest taka sama w QV jak i w 2.0 280KM czy nawet najtańszej Giuli.Fszystkie fajnie szarpią przy zmianie biegu w trybie sport no i oczywiscie duży plus za manetki ktore sa omwiele lepiej rozwiązane niz w Audi i innych markach.

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ponton500 napisał:

i30N bardzo fajny, natomiast brak mechanicznej szpery...

 

Ma E-diff 

 

Znalezione obrazy dla zapytania hyundai i30n e-diff

 

Cytat

 

So, the number one reason for buying the i30 N Performance is its N Corner Carving Differential. This is a hydraulic-actuated multi-plate limited-slip differential that is electronically controlled. The mechanical bits transfer the drive and the electronic brains make sure it goes where it should, when it should.

This combination allows proper torque vectoring and interfaces with stability control to keep newbies out of trouble. But for experienced drivers the benefit is serious traction when required – which in turn allows you to control the attitude of the car precisely, especially when you’re pushing on.

 

 

image.thumb.png.0f84f9662edd3a16fb0fbbef97caabe3.png

 

image.thumb.png.db357fefcff9558f943c851839383cec.png

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ponton500 napisał:

i30N bardzo fajny, natomiast brak mechanicznej szpery...

 

w zasadzie to jest mechaniczna szpera, ale sterowana elektronicznie (czym sie taki e-diff rozni od DCCD w STI? ;) )

 

https://www.hyundai.com.au/cars/sports-cars/i30n/key-features/high-performance

 

ja tam widze inny problem - (nad)waga N'ki... podobno zalozenie bylo takie, aby zbudowac maksymalnie heavy-duty auto, ale zbytnio nie windujac ceny poprzez zastosowanie zaawansowanych elementow (jak lekka stal czy aluminium), dlatego wlasnie stosuja zwykla stal, wlasne hamulce, siedzenia oraz wyzej wspomniany e-diff

 

btw, podwozie wyglada naprawde solidnie, ma sporo dodatkowych wzmocnien

 

underbody.png

 

 

12 godzin temu, mariost napisał:

Opcjonalny pakiet dodatków dla I30N :

 

straszna wiocha :facepalm: (poza fajnym wnetrzem i maska - zakladajac, ze te wyloty powietrza sa funkcjonalne, a nie dla wygladu tylko)

 

n-obsyeonka-silnae180917-fdcg.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...