Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Widzę, że "duma" Kolegi nieco ucierpiała :D

Duma może ucierpieć przy podobnych możliwościach samochodów i przy ręcznych skrzyniach. Nie ma się co boczyć na zmieniający się świat motoryzacji, trza się po prostu przystosować ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

Wszyscy „pro” w internetach stoją murem za manualem, więc nie narzekaj na skrzynię :P

To prawa ale z czasem i nawet ja się przekonałem że ilość aut do których obecnie pasuje manual w dzisiejszych czasach jest już mocno ograniczona.

Są nimi na pewno mniejsze HH czy jakieś typowe sportowe auta jak MX5 czy GT86 ale w aucie typu forester czy leworg to trochę takie meczeniesie na siłę zwłaszcza że nowoczesne systemy nie jak adaptacyjny tempomat czy inne nie współpracują dobrze z MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, burton napisał:

kolejny test gdzie honda na prawdę wymiata...

 

 

Póki dwójeczka robi "cyk" a nie "zgrzyt, zgrzyt... trach... " ;) 

 

4 minuty temu, turdziGT napisał:

Ale zbesztali to STI.Skoro nawet Hyundai daje wiecej frajdy to chyba dobrze ze ten samochod juz odchodzi…...

 

 

Brak rozwoju spowodował że konkurencja przegoniła a nawet Ci, którzy nie byli nigdy konkurencją. :( 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

 

Póki dwójeczka robi "cyk" a nie "zgrzyt, zgrzyt... trach... " ;) 

 

 

 

Brak rozwoju spowodował że konkurencja przegoniła a nawet Ci, którzy nie byli nigdy konkurencją. :( 

 

 

 

Rozwiazanie tego problemu  ze skrzynia kosztuje raptem 300zl ... Generalnie nowy type R swietne auto imo najlepsze fwd na rynku ,a w wielu aspektach fajniejsze niz foka rs, co kto lubi

Edytowane przez viggen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adi napisał:

A ja się nie mogę przyzwyczaić do wyglądu Hondy, zawsze jak ją widzę na ulicy wydaje mi się niezgrabna, wręcz brzydka.

 

Ale ważniejsze jest na + ;)

 

 

No ludzie narzekaja, ale mi sie calkiem podoba, tym bardziej ze wiekszosc z tych kosmicznych spoilerkow , dyfuzorkow itp jest funkcjonalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chojny napisał:

 

 

Póki dwójeczka robi "cyk" a nie "zgrzyt, zgrzyt... trach... " ;) 

 

 

 

Brak rozwoju spowodował że konkurencja przegoniła a nawet Ci, którzy nie byli nigdy konkurencją. :( 

 

 

Szkoda bo układ przeniesienia napędu nadal daje radę mimio iż koncept ma z 25 lat.

Prawdziwa definicja AWD kontra RWD :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten szklany silnik w subaru nie przeszkadzałoby w ogóle to że jest najwolniejszy z w.w.

Jednak spadek wartości po czasie gwarancji jest zbyt duży .Po trzech latach można kupić go już za 50%wartości a to już jest coś z tym nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że w naszych warunkach klimatycznych i drogowych ten test "drogowy" powinien wyglądać trochę inaczej i pewnie miałby inny wynik, nieco korzystniejszy dla STi (abstrahując, że muzealnego i awaryjnego silnika nic nie usprawiedliwia).

Wiadomo, że w suchych i gładkich warunkach te auta dźwigają 100kg zbędnego balastu w postaci 4x4, ale w Polsce jednak dość często mamy ślisko lub nierówno (szczególnie na jakiś bocznych drogach, gdzie można sobie odrobinę pozwolić) i wtedy najbardziej docenia się napędy i zawieszenie Subaru.

 

Turdzi, co do RWD vs AWD, to akurat w warunkach suchego, szybkiego toru gdybym miał do wyboru auto o tej samej mocy RWD i AWD, to bez wahania biorę RWD, czy wręcz FWD.

Ale na śliskim, czy na wolnych partiach z odjazdami od zera, wiadomo, że AWD lepsze.

A na Twoim filmie zwyczajnie kierownik nie ogarnął lub jego tylne opony.

 

 

8 minut temu, Q37 napisał:

Gdyby nie ten szklany silnik w subaru nie przeszkadzałoby w ogóle to że jest najwolniejszy z w.w.

Jednak spadek wartości po czasie gwarancji jest zbyt duży .Po trzech latach można kupić go już za 50%wartości a to już jest coś z tym nie halo.

 

Chętnie kupiłbym bezwypadkowe STi z małym przebiegiem i bez dziwnej przeszłości z 2015 roku za 90k zł, ale jakoś takich ofert nie widzę.

Edytowane przez Bosman
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 

8 minut temu, Bosman napisał:

Trzeba pamiętać, że w naszych warunkach klimatycznych i drogowych ten test "drogowy" powinien wyglądać trochę inaczej i pewnie miałby inny wynik, nieco korzystniejszy dla STi

 

W naszych warunkach klimatycznych..... Jak nie ma metra śniegu, to Focus wymiata. Sprawdziłem.

Przy ogromnym zaśnieżeniu, owszem, Subaru zapewne będzie najlepsze.

 

Miałem okazję wykonać jazdę testową Hondą Type R. Focus stoi w garażu. I niestety nie mogę się zgodzić z wynikami testu w części drogowej - Honda jest kosmicznie głośna (w sensie źle wyciszona), jak jest mokro (a u nas to się zdarza całkiem często - to nie Australia) są trudności z trakcją, i na koniec - 4-osobowa. Ciut przycienko jak dla mnie.

Jedyne co w Hondzie jest wzorowe - to pozycja za kierownicą. Za to głęboki szacun.

 

PS. Trza się przejść do salonu Hultaja na jazdę próbną.....;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2018 o 11:12, chojny napisał:

 

Nie ale powiedzmy że "jeżdżą"  ;)

 

 

 

 

Przejazd4.jpg

No powiedzmy sobie, żadne z tych aut nie jest seryjne, 318is Mateusza to też stroker, do tego caly plastikowy :) Wiec niech ktoś czasem jak kupi takiego "golasa", to niech nie oczeluje że wskoczy do top20. 

 

Po obejrzeniu tego filmiku odechcialo mi sie sprzedawać TypeR, a już myślałem o WRX STI :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta przed tez nie są seriami a bardzo grubo zmodzonymi autami :P

 

Seryjnym praktycznie isem lałem STi czy EVo, te mniej pogodzone i seryjne :P  Aż sprawdziłem jak to było, na 130 startujacych bylem serią w 3 dziesiątce, wiec dramatu nie ma ;)

 

Poczekamy jeszcze chwile i zobaczymy czy da się jakoś wbić w pierwsza 20tke autem bez laminatów, bez strokera i z szybami :twisted:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chojny napisał:

Brak rozwoju spowodował że konkurencja przegoniła a nawet Ci, którzy nie byli nigdy konkurencją. :( 

 

Mądrego to warto poczytać.

 

Oczywiście że STi jest unikalne na swój sposób i ja na przykład bardzo tęsknie ale jakby mnie było stać na usportowione auto, fun car do latania po mieście i wypadu na jakiś tor dwa/trzy razy w roku to nie wiem czy szukałbym Subaru :unsure:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adi napisał:

A ja się nie mogę przyzwyczaić do wyglądu Hondy, zawsze jak ją widzę na ulicy wydaje mi się niezgrabna, wręcz brzydka.

 

Nie musi Ci się wydawać - szkarada jakich... nie ma :P To potencjalnym kupcom musi się wydawać, że nie jest aż tak źle i że pozostałe atuty biorą górę nad wyglądem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...