Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

    Patrząc na  otomoto to Megane 3 RS z końca produkcji ma niemal zerową utratę wartości przez 2-3lata.

 

 

 

   Niektórych mam wrażenie poniosła fantazja albo sprawdzają tylko rynek. Jednak fakt, cenę trzymają mocno. Myślę że ten stan utrzyma się aż do czasu kiedy w końcu nowa meganka (Trophy?) zacznie coś pokazywać na torze.

Wpływ na obecną cenę poprzedniej generacji miało kilka rzeczy:

- silnik o zmniejszonej pojemności

- samochód cięższy przy prawie takiej samej mocy

- sporo osób lamentowało że nadwozie tylko 4drzwiowe

- brak jakichkolwiek informacji na temat tego jak to jeździ na torze i do tego samo Renault mówiące, że dopiero Trophy coś powalczy z Hondą

 

Inna sprawa że sporo z tych cen to mocno życzeniowe kwoty. Myślę realnie za mojego dwulatka mógłbym dzisiaj dostać 75-80 tyś, i musiałbym długo poczekać na chętnego. Żeby sprzedać a nie sprzedawać to myślę 70-75 jest dobrą kwotą. Przy cenie zakupu poniżej 100tyś, uważam że dobrze trzyma cenę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matros1 napisał:

 

Rzecz w tym że ja dwa lata temu za swoją dałem poniżej 100 tyś po rabatach. 30-40% większą cenę moim zdaniem trudno usprawiedliwić tym że to nowość.

No niestety trzeba sie z tym pogodzić.2-3 lata teamu RS4 to było auto za 450K dzis to prawie za 600.

Niestety rozwój technologi wielkość aut i rozne modele finansowania sprawiają ze producenci windują ceny ile mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to de nowa  Fiesta  ST też daje radę 

 

 

 

 

Dziś z[mention=101]Alex[/mention] mieliśmy okazje przedmuchać na A4 merca A45 i napatoczył się nowy Focus RS , My we dwójkę ok 200kg + 2 worki ziemi w bagażniku 50kg , kierownik Focusa sam . Wynik jest taki ze jak jechał za mną zaraz za zderzakiem w strudze powietrza do ok 180km/h praktycznie mu nie odjezdzalem , dopiero powyżej 180 A45 odjeżdżał ale bardzo delikatnie , większa różnica była na wzniesieniu , tam ewidentnie wyraźnie odjezdzalem . Ale trzeba przyznać ze Focus szybki , nie myślałem ze nawet aż tak . Na szybkich zakrętach gość ewidentnie odpuszczał wiec być może to jego pierwsze km , ale to dobrze ! ze nie chciał się zabić . Pierwszy raz jechałem A45 na A4 i górę św. Anny ...... 200-230 w górę i dół po zakrętach nie stanowi problemu , trzyma się nie wiarygodnie ! , to tez pewnie zasługa fenomenalnych opon Michelin PS4S !!!!

Aha i dziś się dowiedziałem ze mam ściągnięty kaganiec na 250 :) , z łatwością 261 na gps !

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, carfit napisał:

 

Dziś z[mention=101]Alex[/mention] mieliśmy okazje przedmuchać emoji6.png na A4 merca A45 i napatoczył się nowy Focus RS , My we dwójkę ok 200kg + 2 worki ziemi w bagażniku 50kg emoji4.png , kierownik Focusa sam . Wynik jest taki ze jak jechał za mną zaraz za zderzakiem w strudze powietrza do ok 180km/h praktycznie mu nie odjezdzalem , dopiero powyżej 180 A45 odjeżdżał ale bardzo delikatnie , większa różnica była na wzniesieniu , tam ewidentnie wyraźnie odjezdzalem . Ale trzeba przyznać ze Focus szybki , nie myślałem ze nawet aż tak emoji4.png . Na szybkich zakrętach gość ewidentnie odpuszczał wiec być może to jego pierwsze km , ale to dobrze ! ze nie chciał się zabić emoji4.png . Pierwszy raz jechałem A45 na A4 i górę św. Anny ...... 200-230 w górę i dół po zakrętach nie stanowi problemu , trzyma się nie wiarygodnie ! , to tez pewnie zasługa fenomenalnych opon Michelin PS4S !!!!

Aha i dziś się dowiedziałem ze mam ściągnięty kaganiec na 250 :) , z łatwością 261 na gps !

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moze był dlubniety bo pamietam ze mnie pod noga nie jechał jak na 350 KM a ty masz przeciez i szybsza skrzynie i jeszcze wiecej mocy.

 

BTW skoro Henry twierdzi ze Nowe ST jest dobre to tak widocznie musi byc.

Muszę sie sam przejechać ale wyglada ze fajne auto znow zrobili.

No i u mnie z cena tragedi nie ma ale jak sie dołoży Performance Pack to bedzie jakies 15% droższa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, turdziGT napisał:

Moze był dlubniety

Wtedy raczej ja nie miałbym żadnych szans , bo dłubią go w okolicach 400KM , chyba że sam program na seryjnych gratach , to możliwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pyzo napisał:

mysle ze seria byla

też tak mi sie wydaje , podobno seryjny IC strasznie puchnie i nie wydala , z resztą w MKII też tak było , dopiero po wymianie na AIRTEC było zdecydowanie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Wtedy raczej ja nie miałbym żadnych szans , bo dłubią go w okolicach 400KM , chyba że sam program na seryjnych gratach , to możliwe .

Ja pamiętam że jeździłem RSem krótko po jeździe A45 i to jeszcze przedliftoum i różnica w osiągach była więcej niż odczuwalna a co dopiero do polifta musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, turdziGT napisał:

Ja pamiętam że jeździłem RSem krótko po jeździe A45 i to jeszcze przedliftoum i różnica w osiągach była więcej niż odczuwalna a co dopiero do polifta musi być.

Pewnie tak , ja jednak uważam że Focus ma jedną najważniejszą zaletę nad A45 , to hamulec reczny ! tego zajebiście w A45 brakuje !!!! . Dodatkowo możesz zamówić w US pełny ręczny hydrauliczny , ja wiem że to FRS tego nie wytrzyma na długa mete  :biglol: ale jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

 

Dziś z[mention=101]Alex[/mention] mieliśmy okazje przedmuchać emoji6.png na A4 merca A45 i napatoczył się nowy Focus RS , My we dwójkę ok 200kg + 2 worki ziemi w bagażniku 50kg emoji4.png , kierownik Focusa sam . Wynik jest taki ze jak jechał za mną zaraz za zderzakiem w strudze powietrza do ok 180km/h praktycznie mu nie odjezdzalem , dopiero powyżej 180 A45 odjeżdżał ale bardzo delikatnie , większa różnica była na wzniesieniu , tam ewidentnie wyraźnie odjezdzalem . Ale trzeba przyznać ze Focus szybki , nie myślałem ze nawet aż tak emoji4.png . Na szybkich zakrętach gość ewidentnie odpuszczał wiec być może to jego pierwsze km , ale to dobrze ! ze nie chciał się zabić emoji4.png . Pierwszy raz jechałem A45 na A4 i górę św. Anny ...... 200-230 w górę i dół po zakrętach nie stanowi problemu , trzyma się nie wiarygodnie ! , to tez pewnie zasługa fenomenalnych opon Michelin PS4S !!!!

Aha i dziś się dowiedziałem ze mam ściągnięty kaganiec na 250 :) , z łatwością 261 na gps !

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wariat z Ciebie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)

Ja nie mogę się doczekać live zobaczyć jak wygląda nowa Fiesta ST. Miałem ST150 przez rok i jak na tą moc auto potrafiło na prawdę dużo na dobrych oponach. Na razie odpuszczam kolejnego h-h ze względów pragmatycznych, finansowych, ale myślę w przyszłości właśnie o Fieście ST salonowej w leasingu. Ciekawe, jak będzie wyglądał polski cennik (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, carfit napisał:

Pewnie tak , ja jednak uważam że Focus ma jedną najważniejszą zaletę nad A45 , to hamulec reczny ! tego zajebiście w A45 brakuje !!!! . Dodatkowo możesz zamówić w US pełny ręczny hydrauliczny , ja wiem że to FRS tego nie wytrzyma na długa mete  :biglol: ale jest .

To prawda jest to na pewno na plus.Ogolnie z MT jest troche oldschoolowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, turdziGT napisał:

Ogolnie z MT jest troche oldschoolowy.

MT , to pikus w A45 robisz ze skrzynią co chcesz , chesz AT masz , chcesz MT masz i nie przebija biegów , ale na KJS , brakuje ręcznego , choć Miko Marczyk i tak lał gości na bednarach bez ręcznego , ale to szacun dla kierownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak , ja jednak uważam że Focus ma jedną najważniejszą zaletę nad A45 , to hamulec reczny ! tego zajebiście w A45 brakuje !!!! . Dodatkowo możesz zamówić w US pełny ręczny hydrauliczny , ja wiem że to FRS tego nie wytrzyma na długa mete  :biglol: ale jest .


Nie demonizujmy ;) Wytrzyma. A jak nie to gwarancja :)

A45 mialem 9 miesiecy. Z czego ponad 6 w serwisie stalo...

Takze czasem sporo zalezy od egzemplarza ktory dorwiesz... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda na ciasne krecolki bez ręcznego słabo dlatego te nowe HH radzą sobie zdecydowanie lepiej jak nie jest za ciasno bo z elektrycznym rzecznym nie ma jak sobie pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pyzo napisał:

 


Nie demonizujmy ;) Wytrzyma. A jak nie to gwarancja :)

 

Z ta gwarancja to wiesz.Skrzynia w CTR tej ja ma a jak jest w praktyce wlasnie widzimy ;) 

 

11 minut temu, Pyzo napisał:

A45 mialem 9 miesiecy. Z czego ponad 6 w serwisie stalo...

Takze czasem sporo zalezy od egzemplarza ktory dorwiesz... :)

 

Tja poprzednie B8 , 6 lat 100KKM i na serwis tylko na serwis.

Obecne RS4 , 6KKM i 3 miesiące i juz lecimy z wymiana amortyzatorow..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zelazny napisał:

U mnie już 2 razy turbo wymieniali... :rolleyes:

:angry: masz wersje przed czy po lifting ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pyzo napisał:

mysle ze seria byla. RS mega slabo powyzej 180-190 jedzie...

 

:blink: Nie wiem do czego porównujesz, bo nie mam takiego wrażenia. Licznikowe niemal 270km/h zrobiłem bez większych trudności...

A przy wyprzedzaniu na autostradzie mam wrażenie że inni stoją.

Co prawda Mustang jest odczuwalnie szybszy od 100km/h w górę, ale porównując z STI Lanosem (program na ok 330KM i 500Nm), to Lanos stoi na 5 i 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, carfit napisał:

:angry: masz wersje przed czy po lifting ?

Przedlift. Pierwszy raz jako akcja serwisowa mimo że wszystko było ok. Drugi raz gdy przy przeglądzie powiedziałem że chyba bardziej słychać świst. Dlatego mam przedłużoną gwarancję i święty spokój B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pierwszy raz jechałem A45 na A4 i górę św. Anny ...... 200-230 w górę i dół po zakrętach nie stanowi problemu , trzyma się nie wiarygodnie ! , to tez pewnie zasługa fenomenalnych opon Michelin PS4S !!!!
Aha i dziś się dowiedziałem ze mam ściągnięty kaganiec na 250 , z łatwością 261 na gps !
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie wiem jak to czytać
1. góra św. Anny jest pod Berlinem?
2. Pierwszy raz jechałem A45 na A4 i górę św. Anny ......(potem pojechaliśmy na niemiecką autoatradę gdzie)....... 200-230 w górę i dół po zakrętach nie stanowi problemu
3. Prędkość to sumaryczna przepisowej (max 140) z jaką poruszał się Alex z Carfitem (140+140=280)


  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...