Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm... ciekawe jak to będzie jeździć i jaką kulturę pracy będzie miał taki silnik, ale takie 200 KM to moe być fajna sprawa do segmentu B i C oraz crossoverów/SUVów a nie jakieś 130-140 KM diesle...

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio z 3 cylindrowym silnikiem w Mini i (o zgrozo) w BMW 1.

Oba naprawdę fajne auta, ale szczególnie w tym BMW z długą maską człowiek spodziewa się brzmienia 6 garów, a tu brzmienie Daewoo Matiza :-(

Zabiera połowę frajdy z jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bosman napisał:

Jeździłem ostatnio z 3 cylindrowym silnikiem w Mini i (o zgrozo) w BMW 1.

Oba naprawdę fajne auta, ale szczególnie w tym BMW z długą maską człowiek spodziewa się brzmienia 6 garów, a tu brzmienie Daewoo Matiza :-(

Zabiera połowę frajdy z jazdy

 

Ja dostałem ostatnio Focusa 1.0 T R3 jak miałem Fieste żony na serwisie.

125 KM i byłem zaskoczony jak to jedzie.Dzwiek silnika trochę jak Giulia QV .Idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lżejsza buda, a przede wszystkim lżejszy silnik (3 cylindry), więcej konia i niuta, mechaniczna szpera (jednak jako opcja), flat shift w serii, Launch Control. Na papierze to zdecydowanie lepsze auto. A jak będzie w realu to zobaczymy.

 

Wszystkim na pewno nie podejdzie. Jedni będą płakać, że ucięli jeden cylinder, drudzy się cieszyć, że mają mniej masy na przodzie. Życie.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie wyglada to lepiej ale auto jest wieksze i zdecydowanie lepeij wykonczone i wyciszone w srodku co za pewne bedzie troche izolowac od wraznien w przeciwienstwie do blaszanej paczki ktora jest poprzednia Fiesta. NIe omieszkam przetestowac oczywisie ale mam jakies takie wewnetrzne przeczucie ze to zmascili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomek Tomko napisał:

Lżejsza buda, a przede wszystkim lżejszy silnik (3 cylindry), więcej konia i niuta, mechaniczna szpera (jednak jako opcja), flat shift w serii, Launch Control. Na papierze to zdecydowanie lepsze auto. A jak będzie w realu to zobaczymy.

 

Wszystkim na pewno nie podejdzie. Jedni będą płakać, że ucięli jeden cylinder, drudzy się cieszyć, że mają mniej masy na przodzie. Życie.

 

Będzie tak jak FRS III , zaczną go piłować i będzie habemus papam :( . Ford niestety z Focusem , i Fiesta , poszedł w dno , i sie mu to czkawką odbije na wiele lat , VW zrobił nowe Polo GTI , może niezbyt piękne , podobnie jak fiesta , ale jednak 4 cyl. i mega cena . Nowa Fiest 3 cyl. stawiam 100/1 ze będzie tłem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

A najlepsze jest to, że Yaris ma silnik 1.8 i jest mocny jak nigdy. 14 lat temu jeździłem T Sportem i naprawdę dawał radę. 

Yaris , jest ok , ale cene wysadzili w kosmos , za 140 k za malego HH , to przegiecie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówię wam tylko sti.Wszystkie marki fajne ,wiele z nich ma modele z naprawdę świetnymi osiągami i fajnie czyta się taki  wątek w którym nowinki technologiczne doprowadzają do zawrotu głowy ale uczucie bezpośredniego kontaktu z samochodem da tylko sti.Te wszystkie w.w zabawki po roku dwóch już się znudzą a z subaru minie 5 lat i  dalej chcesz.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

 

Będzie tak jak FRS III , zaczną go piłować i będzie habemus papam :( . Ford niestety z Focusem , i Fiesta , poszedł w dno , i sie mu to czkawką odbije na wiele lat , VW zrobił nowe Polo GTI , może niezbyt piękne , podobnie jak fiesta , ale jednak 4 cyl. i mega cena . Nowa Fiest 3 cyl. stawiam 100/1 ze będzie tłem ......

A bedzie jeszcze gorzej bo widzalem gdzies szpiegowskie zdjecia nowego Focusa i nie wyglada to za dobrze :( Ta nowa fiesta tez dla mnie straciła charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 3 cyl, w tym jeden odłączany, wystarczyło wsadzić to co już było, 4 cyl. silnik z st200, dodać 20 koni i było by super, sprawdzona, dobra jednostka, skończy się to wszystko jak z foką rs..... nie widzę tu potencjału na rozwój...

a polo? 2.0 4 cyl. silnik z gti, sprawdzony motor, tu jest potencjał spokojnie na 300 km, do tego dsg i manual, fiesta tylko w manualu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, boorek napisał:

no ciekawe jaki bedzie ten 1.5 w kilku samochodach go juz chyba montuja?  mysle ze zapasu jeszcze troche w nim bedzie,  bo podobno nowy focus st ma miec podobna pojemnosc. 

 

1.5 4 cylindrowy zastąpił 1.6 i jest aktualnie wsadzany do wielu modeli Forda.

 

1.5 3 cylindrowy ma premierę w Fieście i będzie w nowym Focusie jak i innych modelach, oczywiście w różnych wariantach mocowych.

 

Z paru źródeł słyszałem, że nowy Focus ST będzie miał silnik 2.3. Ale to nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carfit napisał:

Yaris , jest ok , ale cene wysadzili w kosmos , za 140 k za malego HH , to przegiecie .

 

To czysty rozbój w biały dzień i cały czas nazywa się Yaris nawet jak wychodzi ver.

limitowana w ilości 600 sztuk. Mało tego jak spadnie deszcz to przód podskakuje jak źle ułożone pranie w pralce.

 

Jechałem kiedyś Coltem CZT czyli 1.5 Turbo 150 koni i wadze około 1050 kg i przy tej masie silnik potrafi być naprawdę elastyczny i daje dużo frajdy z jazdy. Pytanie czy po drastycznym zmniejszeniu pojemności leci też waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...