Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Bosman napisał:

Może coś się zmieniło, ale z tego co pamiętam to zwykłe OC też działało na rajdach, bo ogólne warunki wynikają nie z umowy/polisy, tylko z ustawy z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i tam nie ma wyłączenia na różne sportowe wybryki.

No ale brokerem nie jestem, więc nie będę doradzał.

 

Interesujące. 

 

Podeślij proszę potwierdzenie dla tej informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pod własnym kątem kiedyś nad tym zastanawiałem, to mi wyszło, że zwykłe OC działa, a jeśli dane towarzystwo ubezpieczeniowe ma inną taryfę dla OC sportowego, a Ty spowodujesz szkodę np na rajdzie, to ubezpieczalnia wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie (bo z ustawy wynika, że musi), a od Ciebie może co najwyżej dochodzić dopłaty składki do zgodnej z taryfą.

Ale jeśli nie ma takiej taryfy, to w sumie nic Ci nie może, poza tym że na kolejne okresy może Ci mocno podnieść składkę.

Zwróć uwagę, że żadna z firm ubezpieczeniowych nie ma czegoś takiego jak własne warunki polis OC, bo te warunki są narzucone w/w ustawą i tam nie ma żadnych wyłączeń na temat wykorzystania pojazdów w imprezach sportowych.

To też ma odzwierciedlenie np w regulaminach rajdów. Nikt nie wymaga OC sportowego, tylko zwykłe.

 

Tak przynajmniej było, jak się nad tym ostatni raz kilka lat temu zastanawiałem.

Ale jak piszę, nie jestem ekspertem od ubezpieczeń, więc każdy powinien sobie temat przeanalizować samodzielnie/z brokerem/prawnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak ktoś wydzwoni na zwykłym OC  i jako podstawę poda Twoje "zastanawiałem się" to może być krucho. 

 

Pytanie jest proste.

 

Czy masz jakieś poważne źródło potwierdzające, że zwykłe OC "działa" podczas imprezy sportowej, treningu, pojeżdżawki? 

 

Pytam, bo specjalnie kupowałem ubezpieczenie z OC, które obejmuje sport i stosowny zapis jest naniesiony na polisie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

 

Dokładnie, na dane dni lub roczne. 

 

Ja wziąłem roczne bo nigdy nie wiadomo kiedy się będzie coś testować ;)

W Twoim wypadku jak najbardziej ma sens, mi chodzi właśnie o sytuację co pisza ze juz im się odechciało wypadu i zabawy na ringu. A nie ma problemu żeby wykupić sobie takie na kilka dni, bo nie trzeba tak jak zwykłe OC komunikacyjne na cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 



Póki co jest tylko sporo marketingowego bełkotu dookoła nowej meganki i zero konkretów. Rekalmy w których jakiś kolarz i surferka testują 4control i temu podobne bzdety.
Brakuje najważniejszego, czyli zestawienia z bezpośrednią konkurencją.
Albo się dobrze kamuflują albo ten samochód jest gówno warty i trzeba czekać na Trophy R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to trochę sytuację z Foką RS. Czyżby coś poszło nie tak? 

 

Albo powtórzyli ten sam błąd, który zrobili z Clio RS. Dopiero wersja Trophy jest coś warta.

 

Sam szef Reanult Sport stwierdził że ma wątpliwości czy nowy RS jest w stanie pobić na ringu czas swojego poprzednika, że raczej jest to zadanie dla wersji Trophy.

W tej wypowiedzi mnie uderza głównie to, że chce bić rekord poprzednika a nie obecnych szybkich HH.

 

Co jakiś czas w internecie pojawiają się fotki z ringu wersji Trophy, którą tam intensywnie testują. Może coś z tego będzie. Jednak póki co wygląda to średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, elmo napisał:

No tak...teraz bez rekordu na Nur nie można wypuścić auta :facepalm:


no tak bez pochwalenia się sensownym wynikiem na torze to można w ogóle auta nie wypuszczać :biglol:

choć ostatnia akcja wyszła z Hondą że ponoć najnowszy Type R (FK8) jest szybszy od poprzedniego modelu (FK2) o jakieś 6 czy 7 sekund na Nurburgring tylko dlatego że nowy model miał założone semi slicki a starszy model jechał na drogowych Continetalach Conti Sportach,  a swoją drogą już słyszałem że nowy CTR jest dużo mniej hardkorowy od starszego modelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek19922 napisał:


no tak bez pochwalenia się sensownym wynikiem na torze to można w ogóle auta nie wypuszczać :biglol:

choć ostatnia akcja wyszła z Hondą że ponoć najnowszy Type R (FK8) jest szybszy od poprzedniego modelu (FK2) o jakieś 6 czy 7 sekund na Nurburgring tylko dlatego że nowy model miał założone semi slicki a starszy model jechał na drogowych Continetalach Conti Sportach,  a swoją drogą już słyszałem że nowy CTR jest dużo mniej hardkorowy od starszego modelu 

ma tryb Comfort, ktory jest faktycznie komfortowy, w trybie race to taki sam hardcore jak FK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o samochodach budowanych z myślą o torze, więc jak inaczej je porównać?
Nie musi być to Ring, niech będzie Tor Poznań ale niech to z czymś zestawią. Tymczasem karmią nas reklamami z kolarzem i surferką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...