Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, wujek19922 napisał:

śledząc ostatnie posty w tym temacie, powinna być zmieniona nazwa z Hot Hatch Hysteria na Foka RS Hysteria :D

Koniec końców i tak wyjdzie na to, że Skoda lepsza od Subaru, zatem może by tak wszystkie wątki zatytułować tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek19922 napisał:

śledząc ostatnie posty w tym temacie, powinna być zmieniona nazwa z Hot Hatch Hysteria na Foka RS Hysteria :D

 

 

Miał być cymesik wyszła wtopa, więc raczej Foka RS polewka niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek19922 napisał:

no niestety miała być fura miód malina, a wyszło jak zawsze 

 

Troche smiesznie slyszec to od wlasciciela STI, w ktorym to silnik poprawiaja z generacji na generacje juz od ponad dekady, a wynik ten sam:mrgreen:

 

Przeciez argument ze strony wielbicieli 2.5T jest taki sam - jest gwarancja, trzeba to brac na klate, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko że do Subaru wszyscy się przyzwyczaili że tak jest i już i tak jak mówisz dekady jest tak samo i nic się nie zmieniło, ale Ford który miał bić cała konkurencje na łeb na szyje zważając na to że jego wcześniejszy model jest już zaliczane do aut bardzo udanych a jego silnik uchodzi za dość wytrzymały i nie sprawiający "aż" takich problemów oczekiwałem czegoś na wzór poprzednika z dobrym napędem. 

Pewnie teraz tak samo będzie z Foką RS jak i z STI, kupią tylko najbardziej zagorzali fani marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy inzynierom z Forda troche czasu - moze inaczej niz ich koledzy z FHI/Subaru potrafia poprawic swoje bledy, zwiazane z silnikiem i napedem

 

Chyba natomiast nikt nie narzeka na to, jak FRS jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Chyba natomiast nikt nie narzeka na to, jak FRS jezdzi

O ile jeździ :unsure: A tak na serio, to miałem przyjemność przejechać się nową Foką i rzeczywiście jeździ bardzo, ale to bardzo fajnie, szkoda tylko, że całkiem przyjemne doznania z jazdy psuje świadomość tego, że zaraz coś może klęknąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek19922 napisał:

jeśli auto by poprawili a dokładniej jego bolączki to brawa dla nich, wtedy to może sam bym się skusił na taką Fokę 

To samo pewnie powie sporo osób myśląc o STI :unsure: Sam mocno się zastanawiałem nad nową Foką, ale mimo tego, że auto jest całkiem-całkiem jakoś po prostu między nami nie "pyknęło" i skończyłem z tetuońską maszyną zagłady, vel. torebunią :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

Widzę że przylgnęło :biglol:

Zawsze lepsze to niż Skoda :P

 

3 minuty temu, chojny napisał:

Co by nie było, A45 fajowym autem jest ;)

Jest całkiem-całkiem - nawet ten debilnie zamontowany tablet przestał mi już (prawie) przeszkadzać. W sumie każde auto ma coś takiego idiotycznego, coś jak uzupełnienie płynu do spryskiwaczy w Evo X :lol: niby nie jest to męczące, bo jak często to robisz... chyba, że akurat musisz uzupełnić ten cholerny płyn zimą, nocą przy padającym śniegu, wietrze i bagażniku załadowanym na full ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bosman napisał:

Sluf, jak byś porównał wrażenia z jazdy FRS i A45?

Panie, ja się tam nie znam, ja jestem magister prawa a nie rajdowiec, ale... A45 jest bardzo przewidywalny, jak już ogarniesz reakcję skrzyni i silnika na gaz to jedzie jak po sznurku. Foka dla mnie nieco bardziej narowista, ale też całkiem przewidywalna, tyle fajnego, że manual pozwala na fajniejszą zabawę na torze - ja jednak jestem cienias (chociaż grubas), więc wolę automat - A45 traktuję jako dupowóz nieco szybszy niż Passat w tedeiku - na tor to bym sobie kupił Evo IX. Foką pojeździłem raptem jakieś 100 km, A45 na torze nie był i pewnie jakiś czas nie będzie (muszę się nauczyć jeździć, a do tego celu kupię sobie jakieś inne auto). Niech się wypowiadają Ci, co jeździć potrafią. Przy moim poziomie (nie)umiejętności jedno i drugie auto może zabić bez problemu :wacko:

6 minut temu, elmo napisał:

To jest coś lepszego od Skody ? :o

Audi i VW, bo to takie überSkody są :ph34r:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o porównanie jako dupowóz, a pytanie ogranicza się do tego, w którym z nich podczas normalnej jazdy masz większą frajdę.

Czy A45 jest na tyle szybszy, że jest fajniejszy, czy jednak manual w FRS, bo bardziej angażuje kierowcę?

 

Wiadomo, że automat wygodniejszy, ale ja prawie nie jeżdżę po mieście, więc się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miasta jako dupowóz - zdecydowanie A45. Czy A45 jest szybki - bezwzględnie tak, czy wykorzystasz chociaż 50% potencjału auta przy normalnej jeździe - zdecydowanie nie. O Foce możesz napisać to samo. A45 jeżdżę w 90% sam, więc ilość miejsca z tyłu nie jest dla mnie istotna, w Fordzie wydawało mi się, że jest nieco obszerniej. Ja głównie jeżdżę po mieście, do tego permanentnie stoję w korkach, więc automat ma tutaj niezaprzeczalne zalety. Sprzęgło w Foce to nie jest może to, co w obecnym STI, ale i tak ciągłe operowanie nim jest męczące. Najlepiej przejedź się jednym i drugim, a na koniec i tak kupisz sobie RS3 bo to jest masakrator i przepetarda jak mawia młodzież :)

Dla takiego dziada jak ja, A45 jest w zupełności wystarczający.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Ibiza była w wersji Cupra z silnikiem 1.8 TSI 192 i 320nm. Dość niedawno weszła nowa Ibiza, która jest bardzo podobna do Leona ale nie ma jeszcze wersji Cupra. Na tą chwilę trzeba się zadowolić najmocniejszym wariantem 1.5 TSI z 150 konnym motorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, burton napisał:

cześć!

co sądzicie o najnowszym polo gti? Znacząco urósł i kosztuje 90 tys za 2.0 200 KM + DSG. Najarałem się trochę, oczywiście przedłużenie gwarancji do 5 lat.

Wie ktoś czy seat wypuści ibizę cupra?

Chętnie odstąpię leasing na Peugeota 308 GTI 270 KM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burton napisał:

cześć!

co sądzicie o najnowszym polo gti? Znacząco urósł i kosztuje 90 tys za 2.0 200 KM + DSG. Najarałem się trochę, oczywiście przedłużenie gwarancji do 5 lat.

Wie ktoś czy seat wypuści ibizę cupra?

Napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czytałem, że cupry ma nie być , a tego 1.5 nawet z dsg nie łączą....

fiesta ma mieć 1.5 i 3 cylindry i chyba tylko manual więc słabo...

dziwni mnie tylko dsg w tym polo gti bo ma być 6 stopniowe, gdzie w każdym nowym modelu grupy vw wkładają 7 stopniowe...

nawet w zwykłym polo jest 7b, a w gti 6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, burton napisał:

też czytałem, że cupry ma nie być , a tego 1.5 nawet z dsg nie łączą....

fiesta ma mieć 1.5 i 3 cylindry i chyba tylko manual więc słabo...

dziwni mnie tylko dsg w tym polo gti bo ma być 6 stopniowe, gdzie w każdym nowym modelu grupy vw wkładają 7 stopniowe...

nawet w zwykłym polo jest 7b, a w gti 6...

Ale to przecież już od dobrych kilku lat 7biegowa wersje DSG zakładają do samochodów o małej mocy, a standardowo 6 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miasta jako dupowóz - zdecydowanie A45. Czy A45 jest szybki - bezwzględnie tak, czy wykorzystasz chociaż 50% potencjału auta przy normalnej jeździe - zdecydowanie nie. O Foce możesz napisać to samo. A45 jeżdżę w 90% sam, więc ilość miejsca z tyłu nie jest dla mnie istotna, w Fordzie wydawało mi się, że jest nieco obszerniej. Ja głównie jeżdżę po mieście, do tego permanentnie stoję w korkach, więc automat ma tutaj niezaprzeczalne zalety. Sprzęgło w Foce to nie jest może to, co w obecnym STI, ale i tak ciągłe operowanie nim jest męczące. Najlepiej przejedź się jednym i drugim, a na koniec i tak kupisz sobie RS3 bo to jest masakrator i przepetarda jak mawia młodzież
Dla takiego dziada jak ja, A45 jest w zupełności wystarczający.
 


A45 , w tej chwili to chyba najlepsza opcja na rynku HH AWD . Rs3 super ale min.50k droższa od A45 :( .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...