Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, elmo napisał:

Ano właśnie , MKIII już jest faktem że nigdy nie będzie modelem kultowym :( .

Ech jak ja teraz żałuje że sprzedałem FRS MKII :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, faza20 napisał:

Masz RS6 tu nie ma czego żałować :-)

Ale RS6 jest trochę nieporęczny na miasto , taki stary RS byłby idealny , choć wolałbym aby miał jeszcze szybką skrzynie dwusprzegłową :). Dlatego Skoda RS będzie znowu najlepsza ;)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Najtańsze ponizej 130K niezła wtopa jednym słowem.

może ten tomko tomo czy jak mu tam , akurat sprzedaje auto , albo będzie chciał sprzedać ;):biglol: wiec krytykować nie można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jeździe Foką RS trochę się nie dziwię, że te auta klękają. Robienie nimi rzeczy, które w innych autach z MT wymaga umiejętności, jest dziecinnie łatwe, więc skłania do nadużywania.

Przykładowo start z launch control i zmianę z 1 na 2 z gazem w podłodze Focusem wykona "każdy głupi".To samo z drift mode, itp.

W STi żeby np. wystartować na maxa to już trzeba się trochę skupić, a i tak nie zawsze wyjdzie idealnie, wiec człowiek o zdrowych zmysłach nie robi tego zbyt często bo szkoda auta....

 

Ciekawe czy padają też Focusy RS użytkowane "normalnie" (o ile takie w ogóle są), a nie notorycznie pałowane.

Wszystkie z kilku znanych mi egzemplarzy FRS są regularnie katowane na torach, ale jeśli chodzi o serwis, to użytkownicy traktują je jak zupełnie cywilne auta, włącznie z częstotliwością serwisów, wymian olejów, w silniku, skrzyni, "dyfrze", bo przecież mają gwarancje......No comments.

 

P.S. Subaru 2,5T padają niestety nawet użytkowane zupełnie łagodnie i dobrze serwisowane, więc akurat na tym Forum powinniśmy zachować umiar w wyszydzaniu padających silników Focusa RS :-)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bosman napisał:

P.S. Subaru 2,5T padają niestety nawet użytkowane zupełnie łagodnie i dobrze serwisowane, więc akurat na tym Forum powinniśmy zachować umiar w wyszydzaniu padających silników Focusa RS :-)

W szczególności że taki ford te silniki ulepsza wprowadzając zmodyfikowane  częsci naprawcze natomiast Subaru ze swoim 2,5t stanęło w miejscu ładnych pare lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

W szczególności że taki ford te silniki ulepsza wprowadzając zmodyfikowane  częsci naprawcze natomiast Subaru ze swoim 2,5t stanęło w miejscu ładnych pare lat temu...

To juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135xi z dwusprzęgłową skrzynią było moim zdaniem rewelacyjne i pozamiatało M4, które testowałem tego samego dnia. Miało dosyć ciasne wnętrze, ale jego design był dla mnie lepszy niż w MB A (jestem uczulony na ten tablet w A). Układ kierowniczy bardzo precyzyjny, zawieszenie dobrze radziło sobie z nierównościami. Kultura pracy silnika, sposób w jaki rozwija moc i oprogramowanie skrzyni moim zdaniem najlepsze w klasie. Wyraźnie większość momentu trafia na tylną oś, co sprawiało mi sporo frajdy. Ani A45 ani S3 (wtedy jeszcze nie było RS3) nie miały startu. Idealny dupowóz, zwłaszcza w porównaniu do A, które zapamiętałem jako narwane i mało dojrzałe (szarpiąca skrzynia, za głośne i zbyt ewidentnie sztuczne strzały z wydechu). Jeśli nie miałeś okazji jeździć to gorąco zachęcam do wypróbowania 140. Ostatecznie wybrałem RS3 ze względu na świetną ofertę i większy potencjał w podnoszeniu mocy, ale byłem bardzo bliski zaliczkowania 135.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2017 o 10:18, Tomek Tomko napisał:

Carfit: tak się składa, że jestem jedną z osób, która wsparła ten pozew. I śmiać mi się chce jak czytam jakie bzdury piszesz, że to osoby z 3 poważnymi usterkami. Dodatkowo pogrążasz się pisząc, że psuje się tylny dyfer.

 

A odnośnie kont FB i memów - no cóż niektórzy kierownicy płaczą tygodniami bo mają odprysk na zderzaku, a co dopiero jakiś grubszy problem. A niektórzy zajebiście się cieszą, że (np. ja) po 30 000 dostają nowiutki silnik. Gwarancje mam na 7 lat - byłbym rad jakbym jeszcze pare razy dostał nowy silnik.

Czegoś nie rozumiem! Piszesz że wsparłeś pozew zbiorowy i w tym samym poście cieszysz się że dostaniesz nowy silnik! Przecież to bez sensu.

Ps. Jak tak dalej pójdzie z tymi fokami to na przeglądzie z wymianą oleju będą wymieniać silnik zalany nowym olejem zamiast sam olej.

Cieszysz się że dostaniesz nowy silnik to pochwal się ile na niego będziesz czekał, dwa, trzy miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem te skrzynie w Alfie Romeo Giulia (to ten sam ZF co w BMW) i powiem szczerze, że jest rewelacyjna.

Wrażenie rzeczywiście jak z dwusprzęgłówki, łącznie z kopem w plecy przy zmianach w trybie sportowym. I bardzo szybka reakcja na komendy łopatkami.

Jak na klasyczny automat działa zaskakująco "twardo" czy jak kto woli "sportowo", tzn wydaje się bardzo rzadko ślizgać na hydrokinetyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bosman napisał:

Testowałem te skrzynie w Alfie Romeo Giulia (to ten sam ZF co w BMW)

ten sam ale soft inny :-)

 

w Alfie "bardziej agresywniejszy" w trybie D jak w BMW

od 5:52 info o zmianach w sofcie skrzyni 

 

poniżej od około 2 minuty opis jak to fajnie w "zwykłej Alfie z Dieslem działa"

 

 

akurat użytkuję BMW X1 z taką 8 biegową skrzynią i o ile skrzynia jest pieruńsko szybka to w każdym z trybów automatycznych sprawia wrażenie jakby "jeździła na luzie" czego wydaje się nie mieć w trybie manualnym

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z tą skrzynia w Jaguarze, Alfie i BMW... moim zdaniem najfajniej jest skonfigurowana w BMW. 

 

Co ciekawe ten sam model auta, niby ta sama skrzynia a potrafiła pracować inaczej. Po zmianie auta byliśmy trochę rozczarowani ale ostatnio na nasza prośbę serwis zrobił po pierwszych 10tys przebiegu reset softu i wszystko jest jak trzeba. Zmiany minimalne a odczucia zupełnie inne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...