Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Patryk Andrzej napisał:

Dr Miodek  zawsze  cieszy ;] 

Czy poprawnie jest powiedzieć: "Stary Sącz?" Oczywiście, ale bardziej elegancko" "Proszę Cię, abyś pił przez słomkę Tato" :)

 

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od ojczyzny-polszczyzny wróćmy do meritum ;)

Ostatnio zrobiłem ponad 2500km nowym golfem GTD i powiem Wam, że jest fajnie, a nawet bardzo.

Egzemplarz, którym jeździłem to najbogatsza wersja z DSG  plus smaczki w stylu czarna podsufitka, ścięta kiera z manetkami i takie tam.

Samochód jest fabrycznie utwardzony i obniżony oraz posiadał opcjonalne 18". Efekt jest taki, że zrobiła się z niego taczka, ale 

prowadzi się po prostu bosko. Świetnie do tego pasują kubełkowe fotele z kratą a'la GTI, tylko w ciemnym wydaniu (naprawdę dobrze trzymają).

Silnik wiadomo, 2.0 tdi, wystrojony na 184 koni i 380Nm. Daje radę, choć źródła podają, że manualem jest jeszcze lepiej.

Jednak największym zaskoczeniem jest przekładnia kierownicza, która jest mega krótka, 2,1 LTL :huh: I powiem Wam, że to czuć, na każdym łuku.

Pogoniłem go troszkę na paru krętych łukach i byłoby super, gdyby nie to, że nie było :P To cholerne DSG działa jakoś tak dziwnie, niezdecydowanie.

Nie podobało mi się i w sumie było rozczarowujące, natomiast na autostradach to bajka. Spalanie średnie wychodziło mi ok. 7,5 l, ale przyznaję, że

na niemieckich autostradach był ogień i tyle ;)

Jeszcze jedno, w aucie zainstalowano generator dźwięku wydechu, który (sam nie wierzę, że to piszę :facepalm: ) jest rewelacyjny z jednym małym ale...

W trybie sport dźwięk pasuje bardziej do jakiejś V6, czy nawet V8, ale na pewno nie do dwulitrowego diesla. Mówiąc inaczej jest tak fajny, że 

kompletnie nie przystoi temu autu :biglol:

Podsumowując IMHO świetny samochód na co dzień i może nawet na tor od czasu do czasu, chociaż bardzo chętnie bym go spróbował z MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki (i Dziewczyny) dzisiaj już kompletnie zgupiałem.

 

W zeszłym roku odebrałem pod koniec września swojego 308 GTI na Michelinach Pilot Super Sport 235/35/19. Wcześniej jeździłem FXT, więc miałem wrażenie, że gumy lepią się jak oszalałe. Ale wiadomo - auto na dotarciu, więc raczej delikatnie. Na zimę mam Nokiany WRD4 w tym samym rozmiarze. Na szkoleniu z Lopezem nabrałem do nich  pewności. Naprawdę jeździło się świetnie. Jak tylko zrobiło się cieplutko to zmieniłem na letnie PSS. I tu zaczęły się problemy. Gumy przechowywałem u wulkanizatora, sprawdzałem, że to na pewno moje (nalepki, bieżnik i DOT się zgadzały), ale gumy już nie trzymały tak dobrze. I tu się bardzo zdziwiłem... Pierwsza moja myśl, że może PSS nie są takie super i po prostu teraz nauczyłem się wykorzystywać potencjał samochodu... Ale jak @carfit w wątku "Co po STI MY15" opisuje, że są to REWELACYJNE opony (narzekał tylko na deszcz). Więc zacząłem myśleć, kurde może ze mną jest coś nie tak. Ale dzisiaj przelała się czara goryczy. Pomykałem sobie naszą A4 i na zjeździe "Lotnisko" jest seria prawy i dłuuugi lewy. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że na zderzak przykleiła mi się FOKA. Problem w tym, że to nie RS... nawet nie ST... po prostu zwykły dyszel i to jeszcze w kombi!!! Szpera próbowała ratować sytuację, ale ona reaguje bardzo agresywnie. Czułem, że auto mi ucieka dobry metr od kierunku jazdy, a FOKA jak po sznurku na moim zderzaku. Ja pierniczę.. Naprawdę zaczynam się zastanawiać co jest nie tak z tymi oponami. Dodam, że dzisiaj we Wrocławiu sucho i jakieś 25 stopni.

30.08 lecę na II stopień w SJSie, więc mam nadzieję, że chłopaki pokażą mi gdzie jest pies pogrzebany.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focusy mają to do siebie, że się dobrze drogi trzymają, nawet te zwykłe. Oponki ile mają lat?


W temacie focusów , a szczególnie nowego RS-a to szykuje się w Polsce zbiorowy proces przeciw Ford Polska . Jest już 47 użytkowników z większymi i mniejszymi problemami .......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

 


W temacie focusów , a szczególnie nowego RS-a to szykuje się w Polsce zbiorowy proces przeciw Ford Polska . Jest już 47 użytkowników z większymi i mniejszymi problemami .......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Od początku pomysł na nowego focusa RS mi się nie podobał. Silnik z amerykańskiego coupe (gdzie jest najmniejszym - podstawowym motorem) na prędce wzmacniany, AWD z kilkoma sprzęgłami, drift mode. Focus RS to zawsze była prosta technologia, bez jakiś elektronicznych zabawek, wiec wcale się nie dziwie, ze z takim ciśnieniem i chęci dorównania poprzednim modelom + presja czasowa, to teraz wychodzą niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Korton napisał:

Od początku pomysł na nowego focusa RS mi się nie podobał. Silnik z amerykańskiego coupe (gdzie jest najmniejszym - podstawowym motorem) na prędce wzmacniany, AWD z kilkoma sprzęgłami, drift mode. Focus RS to zawsze była prosta technologia, bez jakiś elektronicznych zabawek, wiec wcale się nie dziwie, ze z takim ciśnieniem i chęci dorównania poprzednim modelom + presja czasowa, to teraz wychodzą niedociągnięcia.

Niestety mi też , naprawdę nie rozumiem dlaczego nie zrobili upgrade silnika z 2.5 z Fk2 z pancernym silnikiem 2.5 , z żeliwnym blokiem , który spokojnie wytrzymuje 400KM , bez zająknięcia ........ owszem trochę cięższym , ale pancernym (z volvo) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Chłopaki (i Dziewczyny) dzisiaj już kompletnie zgupiałem.

 

W zeszłym roku odebrałem pod koniec września swojego 308 GTI na Michelinach Pilot Super Sport 235/35/19. Wcześniej jeździłem FXT, więc miałem wrażenie, że gumy lepią się jak oszalałe. Ale wiadomo - auto na dotarciu, więc raczej delikatnie. Na zimę mam Nokiany WRD4 w tym samym rozmiarze. Na szkoleniu z Lopezem nabrałem do nich  pewności. Naprawdę jeździło się świetnie. Jak tylko zrobiło się cieplutko to zmieniłem na letnie PSS. I tu zaczęły się problemy. Gumy przechowywałem u wulkanizatora, sprawdzałem, że to na pewno moje (nalepki, bieżnik i DOT się zgadzały), ale gumy już nie trzymały tak dobrze. I tu się bardzo zdziwiłem... Pierwsza moja myśl, że może PSS nie są takie super i po prostu teraz nauczyłem się wykorzystywać potencjał samochodu... Ale jak @carfit w wątku "Co po STI MY15" opisuje, że są to REWELACYJNE opony (narzekał tylko na deszcz). Więc zacząłem myśleć, kurde może ze mną jest coś nie tak. Ale dzisiaj przelała się czara goryczy. Pomykałem sobie naszą A4 i na zjeździe "Lotnisko" jest seria prawy i dłuuugi lewy. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że na zderzak przykleiła mi się FOKA. Problem w tym, że to nie RS... nawet nie ST... po prostu zwykły dyszel i to jeszcze w kombi!!! Szpera próbowała ratować sytuację, ale ona reaguje bardzo agresywnie. Czułem, że auto mi ucieka dobry metr od kierunku jazdy, a FOKA jak po sznurku na moim zderzaku. Ja pierniczę.. Naprawdę zaczynam się zastanawiać co jest nie tak z tymi oponami. Dodam, że dzisiaj we Wrocławiu sucho i jakieś 25 stopni.

30.08 lecę na II stopień w SJSie, więc mam nadzieję, że chłopaki pokażą mi gdzie jest pies pogrzebany.

Moze jakies spotkanie we Wro, pochwalisz sie 308 i opowiesz cos o XT :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukp napisał:

Moze jakies spotkanie we Wro, pochwalisz sie 308 i opowiesz cos o XT :) 

Bez problemu ;) daj znać na priv kiedy Ci pasuje i którym przyjechać :) ja z okolic Stadionu Miejskiego

 

p.s. Łooo Panie a Kolega R-ka ;) do tego się przymierzam (chociaż żona grozi rozwodem jak to nie będzie STI)

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak sobie czytam informacje o różnych problemach z nową Foką to zaczynam się cieszyć, że jednak się na nią nie zdecydowałem - chociaż po pierwszych jazdach byłem na nią napalony jak rolnik na dotacje... jak nic w Fordzie przekombinowali :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sluf napisał:

jak tak sobie czytam informacje o różnych problemach z nową Foką to zaczynam się cieszyć

Mam to samo :) , ja już ją miałem zamówioną z wpłaconą zaliczką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, carfit napisał:

a szczególnie nowego RS-a to szykuje się w Polsce zbiorowy proces przeciw Ford Polska .

Czytałem o problemach w USA z pękającymi tulejami. Czy to są usterki tego kalibra?

 

17 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

chłopaki pokażą mi gdzie jest pies pogrzebany.

Dziwna sytuacja, a ciśnienia są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sluf napisał:

jeżeli dalej chcesz kupić sobie jakiegoś HH to bierz A45 AMG

chce ale mam rozdwojenie jaźni ;) . i nie wiem co chce . albo Clio RS TROPHY , albo Mini JCW , albo A45 . W przyszłym tygodniu jadę na jazdę próbną Mini , zobaczymy co będzie .

3 minuty temu, MDsuperstar napisał:

Czytałem o problemach w USA z pękającymi tulejami. Czy to są usterki tego kalibra?

 

tak to są tego typu problemy :(

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, viggen napisał:

Z ciekawosci co złego sie dzieje z nowym Focus RS? 

podobno blok silnika lubi zrobić małe kabum, tuleje się sypią a i bywają (bywały?) problemy z grzaniem się dyfra... na szczęście nie zdecydowałem się na Fokę, więc i tematu nie śledzę jakoś zbyt mocno

Edytowane przez Gość
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2017 o 19:30, carfit napisał:

@turdziGT jak będziesz miał okazję przejedź prosze sie CLIO Trophy , za dzwięki Acrapovica , strzelanie , LC , dałbym sie pokroić ;)

Owszem krytykują dziennikarze za skrzynię , która w normalnym trybie działa tak sobie , ale w trybie RACE jest super . Dziś konfigurowałem , i wersja z wszelkimi dodatkami ( oprocz skóry której nie chce ) wyszlo mnie 115 tys. minus 10 % rabatu flotowego . Konfigurowałem też Fieste ST200 i wychodzi 2 tys mniej , ale wersja 3 drzwi , brak automatu i śmiesznie małym wyswietlaczem . Dla mnie , mimo że lubie Fordy , oferta jest mało atrakcyjna , szczególnie że wchodzi nowa fiesta ( wie ktoś kiedy będzie w sprzedaży ? ) 

:)

 

P.S. Najchętniej bym kupił Mini JCW ale cena przerażająca ...... 

Carfit tylko daja 10% rabatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

chce ale mam rozdwojenie jaźni ;) . i nie wiem co chce

osiołkowi w żłobie dano - decyduj szybko, bo inaczej, zgodnie z tym, co można wyczytać na The Forum skończysz ze Skodą :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wybierał między A45, a Clio. Przy wyborze pomiędzy to zastanawiałbym się chyba tylko czy auto będę miał do użytku codziennego plus upalanie czy tylko żeby mieć fun bo jak to drugie to pewnie wybrałbym Clio Trophy, a za resztę hajsu co zostałby z Mercedesa przeznaczył na upalanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...