Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, carfit napisał:

@turdziGT Konfigurowałem też Fieste ST200 i wychodzi 2 tys mniej , ale wersja 3 drzwi , brak automatu i śmiesznie małym wyswietlaczem . Dla mnie , mimo że lubie Fordy , oferta jest mało atrakcyjna , szczególnie że wchodzi nowa fiesta ( wie ktoś kiedy będzie w sprzedaży ? ) 

 

Nowa Fiest ST ma miec jakis dziwny motor 3 cylindrowy, pojemnosc cos ok 1.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ogólnych kwestii. Myślicie, że kiedyś doczekamy się małego, w miarę praktycznego i mocnego auta AWD.  Np. 1.6T 300KM i 1000kg?  Jak na razie to widzę, że producenci prześcigają się kto da bardziej finezyjną linię zderzaka a kto większy wyświetlacz dotykowy a zasadnicze kwestie schodzą na boczny tor.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,6 do setki 2017 rok :biglol: nie no proszę i to za cenę ponad 140 tysięcy hehe , sorry wolnossąca honda bez srurbo i innych udziwnień 5,6  Fajnie skwitował to Clarcson , wszystko fajnie , ale czy mógłbyś jeżdzić z ......... wiadomo z czym na masce

Darek nie troluj   

 

Pewnie właśnie dlatego na Ringu jeździ tak dużo Hond starej generacji a tak mało samochodów z cipką na masce  

 

Co do osiągów to porównaj samochód seryjny do seryjnego. Spełniający wszystkie normy emisji, bezpieczeństwa itd. W takim wypadku EP3 przyspiesza do pierwszej setki w 6,8 sekundy

Do tego Civic i Clio to trochę inna klasa (przynajmniej w założeniu). Honda niestety nie ma w Europie rywala dla Clio RS. W Japonii jest bodaj Honda Fit Sport (czy jakoś tak) i jest to absolutna padaka.

Civic gra w lidze kompaktów a tutaj N/A niestety nie dotrzymało kroku turbodoładowanym rywalom i Honda też poszła w turbo (do tego zrobiła to bardzo udanie i znowu walczy z najlepszymi).

 

Co do wyższości/niższości N/A nad Turbo (lub odwrotnie) to mam w garażu oba i oba są fajne. Każdy na swój sposób. Każdy wymaga nieco innej techniki jazdy.

 

Honda jest fajna, Renault jest fajne, Subaru jest fajne etc. Podstawa to potrafić nimi jechać i wykorzystywać jak kto lubi.

 

 

Wracając do ogólnych kwestii. Myślicie, że kiedyś doczekamy się małego, w miarę praktycznego i mocnego auta AWD.  Np. 1.6T 300KM i 1000kg?  Jak na razie to widzę, że producenci prześcigają się kto da bardziej finezyjną linię zderzaka a kto większy wyświetlacz dotykowy a zasadnicze kwestie schodzą na boczny tor.

Myślę że prędzej czy później tak. Choć raczej będzie to elektryczne 300 koni.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1135]turdziGT[/mention] jak będziesz miał okazję przejedź prosze sie CLIO Trophy , za dzwięki Acrapovica , strzelanie , LC , dałbym sie pokroić 
Owszem krytykują dziennikarze za skrzynię , która w normalnym trybie działa tak sobie , ale w trybie RACE jest super . Dziś konfigurowałem , i wersja z wszelkimi dodatkami ( oprocz skóry której nie chce ) wyszlo mnie 115 tys. minus 10 % rabatu flotowego . Konfigurowałem też Fieste ST200 i wychodzi 2 tys mniej , ale wersja 3 drzwi , brak automatu i śmiesznie małym wyswietlaczem . Dla mnie , mimo że lubie Fordy , oferta jest mało atrakcyjna , szczególnie że wchodzi nowa fiesta ( wie ktoś kiedy będzie w sprzedaży ? ) 

 
P.S. Najchętniej bym kupił Mini JCW ale cena przerażająca ...... 
rabat 10% to mało, nie wiem jak reno idzie z rabatami ale wg mnie powinni dać spokojnie 15-20% jak dobrze pogadasz
Ja jak brałem w leasing p208 to z 65 kpln zeszli do 53kpln
Generalnie na firmę można dostać korzystniejsza ofertę

Zresztą teraz jest jakieś oficjalne promo 10% w kredycie

af605e4ca4ba149d420872ed5fdf5109.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka cenowa Renault jest jak dla mnie zagadką. Walą cenę z sufitu tylko po to żeby potem dawać spory upust. Chyba żeby się klienci lepiej czuli, że są tacy sprytni i udało im się wynegocjować transakcję życia.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matros1 napisał:

Polityka cenowa Renault jest jak dla mnie zagadką. Walą cenę z sufitu tylko po to żeby potem dawać spory upust. Chyba żeby się klienci lepiej czuli, że są tacy sprytni i udało im się wynegocjować transakcję życia.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Noo, gdy negocjowalem Megane RS jesienia 2016 to zeszli to 99 tys, auto na Ohlinsie, Recaro, szpera itp, brak tylko Akrapovica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matros1 napisał:

Cena powala, ale jest to bodaj najlepiej brzmiący UberHatch na rynku. Kocham dźwięki jakie wydaje z siebie ta 5cylindrówka.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym chciał zeby ten silnik był montowany w budzie A4.

Zaręczyła był ale go ukatrupili 

 

:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ja po prostu kocham N/A :D 6,8 2.0 . 2.4 po modyfikacji 5.6  zapindala stary po prostu , i robi to na jezdzi z wielka gracja . I szczerze zastanawia się czy w ogóle to sprzedawać hehe 

a jak komuś mało moze założyć srurbo hehe

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, darecki napisał:

Bartek ja po prostu kocham N/A :D 6,8 2.0 . 2.4 po modyfikacji 5.6  zapindala stary po prostu , i robi to na jezdzi z wielka gracja . I szczerze zastanawia się czy w ogóle to sprzedawać hehe 

Ale chlopie co ty porownujesz? Zmodzony silnik, do tego zmieniony na inny ktory nie wystepowal w tym modelu. Do clio jak wsadzimy inny mocniejszy silnik i go pomodzimy, to honda moze sie schowac i tak mozna wlasciwie z kazda marka (ktora ma mocniejsze silniki w ofercie).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Korton napisał:

Ale chlopie co ty porownujesz? Zmodzony silnik, do tego zmieniony na inny ktory nie wystepowal w tym modelu. Do clio jak wsadzimy inny mocniejszy silnik i go pomodzimy, to honda moze sie schowac i tak mozna wlasciwie z kazda marka (ktora ma mocniejsze silniki w ofercie).

Ale 2001 rok n/a 2.0 6,8 2017 clio rs 6,6  w turbo ? wolnossący ma te przewagę w tuningu że jest prawdziwy .... w turbo taki udawany hehe i mało trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darecki napisał:

Ale 2001 rok n/a 2.0 6,8 2017 clio rs 6,6  w turbo ? wolnossący ma te przewagę w tuningu że jest prawdziwy .... w turbo taki udawany hehe i mało trwały.

A takie AMG A - klasa, to ma z 4.5sek z 2.0 - technika poszla do przodu, zreszta sama honda jakos sie zorientowala, ze jak chce konkurowac to musi z turbinami sie zaprzyjaznic, silnika NA wrzucili do kosza. Tuningu i trwalosci silnikow wolnossacych po takiej operacji nie komentuje nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no amg klasy a miało ostatnio test z dwoma innymi HH tego segmentu -przegrało wszystko, a na końcu wpadł japoński stary samuraj i poroztawiał "elite" dp katów hehe 

Do tego zobaczymy jak z żywotnością to że ja zrobie z 2.0 na 1000 kunia nie problem ...a AMG poszła już na maksa.

Jeżeli mówimy już o amg to poniżej 3,0 n/a nawet bym się nie zapatrywał 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Korton napisał:

 zreszta sama honda jakos sie zorientowala, ze jak chce konkurowac to musi z turbinami sie zaprzyjaznic, silnika NA wrzucili do kosza.

Raczej kochani ekolodzy pomogli im w tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kochani ekolodzy pomogli im w tej decyzji.

Zasady gry są jednakowe dla wszystkich.

 

 

 

Ale 2001 rok n/a 2.0 6,8 2017 clio rs 6,6  w turbo ?

 

Jeżeli już o Renault mowa to one na papierze nigdy nie były ani najmocniejsze, ani najszybsze w sprincie od 0-100 km/h. Pokazywały dopiero co potrafią na torze.

 

Jednak skoro chcesz porównywać w ten sposób to Civic z 2017 roku robi setkę w 5.7 sek i jest w dupie w porównaniu do UberHatchy z 2017 które robią setkę w okolicach 4 sek

Tylko co z tego, skoro na suchym torze dostają baty od tego Civica

 

 

.... a wszysycy powyżej dostaną baty od najsłabszej w tym towarzystwie nowej Megane RS, która na papierze znowu będzie najwolniejsza

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalił bym dnia przed zachodem ;) ale nic nie wskazuje na to zeby było inaczej :)

Jedyna zaleta Uber Hatch jest taka ze dają fun cały rok ( niektore nawet wiecej w zimie niz latem ) a niestety oska zakazana jest tylko na warunki z idealna trakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fulcrum napisał:

dasz gwarancję na tak pomodzony silnik na 100k km? a oni dają...

Na moto sport gwarancja? ja zrobiłem 30 tysięcy w różnych warunkach i nic się nie dzieje bo co się ma dziać hehe, A jak nie zmienisz oleju co 5 tysięcy nie dokręcisz filtra zatrzesz silnik... 

Nie ma czegoś takiego jak gwarancja na silnik w motosporcie . 

Bartek megane rs 2014 rok i ja moja hunda ,  megane nie dała rady .... wiem wyścig na prostych ale wierz mi mozna zaszperować i będzie latało nie wiem czy nie lepiej jak megane na torze....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, darecki napisał:

Na moto sport gwarancja? ja zrobiłem 30 tysięcy w różnych warunkach i nic się nie dzieje bo co się ma dziać hehe, A jak nie zmienisz oleju co 5 tysięcy nie dokręcisz filtra zatrzesz silnik... 

Nie ma czegoś takiego jak gwarancja na silnik w motosporcie . 

 

porównujesz seryjny silnik z pomodzonym i wyjeżdżasz z motorsportem. Ten seryjny ma gwarancję i nie musisz wymieniać oleju co 5k km!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fulcrum napisał:

porównujesz seryjny silnik z pomodzonym i wyjeżdżasz z motorsportem. Ten seryjny ma gwarancję i nie musisz wymieniać oleju co 5k km!

Ale to nie jest pomodzony silnik tylko wałki włożone ostrzejsze :) pomodzony byłby gdyby tam było 330 w n/a . Dlatego też mówię co ma się tam dziać 260 kunia z 2.4 wolnossącego to jakiś mega wyczyn? hehe Dlatego tutaj jest niemalże seria :) tylko większa pojemność, ale tak się robi w środowisku hondziarski, to takie dołożenie większego turbo do wrx :) Różnica jest tylko taka ze ja już mam blok zamknięty i kuty dół wszystko seryjnie :)

Co do AMG piękne auto , ale tam jest wszytko zrobione do granic możliwości nie u mnie :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Bartek megane rs 2014 rok i ja moja hunda ,  megane nie dała rady .... wiem wyścig na prostych ale wierz mi mozna zaszperować i będzie latało nie wiem czy nie lepiej jak megane na torze....

 

Co znaczy nie dała rady? Na prostej ze startu stojącego czy z rolki? Czy na torze, na krętej trasie?

Jak na prostej to jak już pisałem wcześniej tutaj Renault nigdy nie błyszczało i błyszczeć nigdy nie będzie. Filozfia ludzi z Renault Sport jest trochę inna niż budowa samochodu do wyścigów na ćwiartkę;)

Do tego jeżeli robiliście to z rolki to czy kierownik renuara miał pojęcie o czymś takim jak brakeboost? (pytam z czystej ciekawości bo nie wierzę że by to wiele pomogło, Twój Civic jest duuużo lżejszy od megane, jednak wielu kierowców samochodów z turbo nie mają o tym pojęcia i zwyczajnie muszą najpierw przejść przez turbodziurę zanim zacznie się coś dziać).

No i czy porównujesz się do seryjnej megane czy modzonej? Twoja Honda jest modyfikowana i to grubo. Mówienie że to tylko 2.4 zamiast 2.0 to mniej więcej jakbym ja u siebie powiedział że dmucham sobie 2 bary zamiast 1 a reszta to seria

 

 

 

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Myślę że prędzej czy później tak. Choć raczej będzie to elektryczne 300 koni.    
 
 
 
 
 
 
 
 
https://www.topgear.com/car-reviews/renault/zoe/e-sport-2dr/first-drive

Renault Zoe: 1400 kg, AWD i 460 koni z prądu

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...