Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8/1/2017 o 22:39, turdziGT napisał:

Pamiętam to jeszcze z czasów Renault Clio.Powiedzalem wtedy że więcej francuza nie kupię i tak mi już zostało.Minelo już prawie że  20 lat od tamtej pory i nadal się tego trzymam :)Zły dotyk boli całe życie:)

 

Mielismy P106. P206. P306, P107 i z ZADNYM nie bylo najmniejszych problemow, a lekko nie mialy. Kazdy zrobil u nas ~150-250kkm i nigdy nie zawiodl. Idac tropem zadowolenia pewnego dnia stanelismy przed wyborem kolejnego auta. Mialo byc evo lub sti ale niby z oszczednosci i generalnie milosci do Peugeota padlo na 207RC. I co? I to byl wielki blad. Co prawda po montazu szpery quaife jezdzil swietnie, z rc5+ hamowal genialnie, jednak przez 100kkm ciagle, ciagle, byl jakis problem z silnikiem. Tryb awaryjny trybem awaryjnym poganiany. Nikt nie wiedzial o co chodzi. Od ASO po nieASO od Peugeota. W PL i nie tylko. Wymienili rozrzad, bo niby sie rozciaga, wszystkie czujniki, jeszcze raz czujniki i tak w kolo Macieju. Generalnie masakra. Na koniec rozstalismy sie z nim z radoscia i skreslilismy Peugeota z listy na przyszlosc. A nowy wlasciciel odkryl, ze to klapka od zmiennej geometrii turbo sie wieszala. Naprawaa kosztowala 500pln. 

 

Pozdrawiam

mis

 

a P106 s16 i tak sobie kupie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest tylko jeden duży problem - wyglad ..........

 

Wygląd jest nieistotny jak będzie brzydki to może się uda taniej kupić :)

 

Nie wiem jak ten będzie docelowo wyglądał ale poprzednia generacja jest w porządku.. W sumie najlepiej jak nie widać po aucie że to sportowa wersja

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie poprzednie generacje były na prawde fajne nawet jeździłem chwile poprzednim Sportem bo rozważałem go zamiast ST dla zony ale to co oni z nim teraz zrobili to stylistyczny dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karas napisał:

z gustem jest  tak że każdy ma swój. Podobnie było z nissanem Jukiem. To auto jest imo tak brzydkie że nie wiem kto to  kupuje. A jednak ludzie kupują,  jeździ tego całkiem sporo dodatku w wersji nismo...

Auto może być brzydkie jak noc ale jak ma moc to zawsze znajdzie się grupa nabywców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wersja Nismo od zwykłego z zewnątrz różni się tylko czerwonymi wstawkami w nadwoziu I ma raptem 25KM więcej, wbrew pozorom jeździ tego bardzo dużo. Chyba że mylicie Nismo w wersją GT-R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździ tego aż tak dużo, dominują jednak wersje kastrat... (Ale racja, z "promilem" i procentem przesadziłem)

Nie mylę z GT-R Nismo i z Juke-R :P

 

Przy okazji, śmieszny jest dobór fontów do oznaczeń NISMO RS. Strasznie mi się to gryzie.


 

Screenshot_20170807-100324_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Domyślam się ze 300 konna wersja ma jakieś ekstra dodatki, których 280 nie ma?

 

O specyfikacji wiadomo na razie tyle:

 

"Megane będzie dostępna w dwóch wersjach skrzyń do wyboru EDC oraz manualna 6cio biegowa. Do wyboru będą również dwa warianty mocowe! 280KM/380Nm oraz 300KM/400Nm generowane przez nowy silnik o pojemności 1,8 litra (ten sam który napędza nowe Alpine A110).
Przy wyborze skrzyni EDC maksymalny moment obrotowy dostępny będzie w zakresie 2000-5000 obr., a moc maksymalna uzyskiwana przy 6000 obr. 
Skrzynia EDC przeniesie maksymalnie 450Nm (jeśli komuś przyjdzie do głowy wzmacnianie silnika 1f609.png;) )
Jak już wcześniej pisaliśmy dostępny będzie nowy lakier specjalny pomarańczowy (powiemy wam w sekrecie że Megane wygląda w nim mistrzowsko!), a także znany już z wcześniejszych RSów żółty Sirius.
Jako opcja dostępne będą znane z modelu Trophy-R 350mm hamulcowe tarcze aluminowo-stalowe (lżejsze niż zwykłe, a także lepiej odprowadzające ciepło)
Jest na razie też mały minus 1f641.png:( Fotele Recaro CS będą dostępne dopiero za rok..."

 

Poza tym kolor pomarańczowy będzie dostępny w ograniczonej ilości aut... Trzeba czekać na więcej szczegółów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Zeby ten samochod miał sens jako AWD musiał by mieć z 400. mysle ze Renault nie jest na to gotowe.

Przesadzasz, juz dokoksowane 2.0T 260-270 z NM ponad 400 i robi sie problem z oska jesli nie jest idealnie sucho. Wg mnie powyzej 250KM to raczej w AWD trzeba celowac, jesli nie chce sie w zimie z yariskami walczyc :)

Edytowane przez Korton
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...