Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Już w internetach się zaczęło że to development car i tak jak z poprzednim model ma klatkę, wybebeszone wnętrze, brak klimy itd.

 

Czas jak na FWD jest mega. Ciekawe czy Renault będzie chciało pobić ten rekord.

 

http://www.bridgetogantry.com/full-video-honda-civic-type-r-claims-new-fwd-nurburgring-lap-record/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matros1 napisał:

Już w internetach się zaczęło że to development car i tak jak z poprzednim model ma klatkę, wybebeszone wnętrze, brak klimy itd. emoji4.png

 

Czas jak na FWD jest mega. Ciekawe czy Renault będzie chciało pobić ten rekord.

 

http://www.bridgetogantry.com/full-video-honda-civic-type-r-claims-new-fwd-nurburgring-lap-record/

 

 

 

 

 

Niech piszą co chcą dla mnie ten samochód idzie masakrycznie.

I pomyśleć że  to FWD jest szybsze aż o 12 sek od Imprezy STI my11 od M3 itp.masakra jaki postęp technologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turdziGT napisał:

 

 

Niech piszą co chcą dla mnie ten samochód idzie masakrycznie.

I pomyśleć że  to FWD jest szybsze aż o 12 sek od Imprezy STI my11 od M3 itp.masakra jaki postęp technologiczny.

 

Nie zgodzę sie , te testy na Nurburgring są totalnie niewiarygodne i nie mają kompletnie nic wspólnego z rzeczywistoscia , a własciwie ze sprzedawanymi autami w salonie, klatki , slicki ,odchudzone z kg,  inzynierowie od zawiasu i programu itd. , to tak jakbyś wystawił seryjne np. AUDI R8 , do R8 w wersji wyscigowej La Mans . 

Dawno mowilem aby to było wiarygodne trzeba brać wersje salonowe , z oponami w oryginale , i tego samego kierowce niesponsorowanego przez żaden koncern, ale to mało realne w naszym świecie .... 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ..... wyobrażasz sobie sytuacje taką że : Honda wynajmuje cały tor dla siebie na testy , płaci pewnie za kilka dni toru , niebagatelne sumy , przywozi specjalne auto , z klatką , odchudzone ( co chocby widać że brak panelu radia , klimy ) o innych elementach nie wspomnę , opony to pewnie nie bridgestony z salonu , nie masz wiedzy jaka waga auta , nie masz wiedzy jaka moc , waga paliwa obliczona do minimum , hamulce też nie wiadomo jakie , generalnie nic nie wiadomo , oprócz tego że auto nie seryjne . o ile pamięc mnie nie myli to pierwsi małe oszustwa robiło Renault z Megane , jak przywiezli wersję Trophy 275KM z oponami profi , i 15 osobową załogą inzynierow 

dużo sie nie pomyliłem :) 

http://autokult.pl/2514,renault-m-gane-r-s-275-trophy-r-bije-rekord-na-n-rburgring-norschleife

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fanboy Renault protestuję ;) to Honda oszukuje. Renault na bank było uczciwe

A tak na serio to ciężko się nie zgodzić. Poza tym dzisiejszy ring to nie to samo co ring z przed kilku lat. Zostało wprowadzone kilka zmian co wpłynęło na czasy.

Nie mniej jednak nawet jeżeli za tymi czasami kryją się małe oszustwa producentów, to każdy z nich robi to samo. Powinno to więc dawać przynajmniej jakieś rozeznanie jak się sprawuje nowy model w w stosunku do poprzednika itd. Czasy są naprawdę imponujące.



Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matros1 napisał:

Nie mniej jednak nawet jeżeli za tymi czasami kryją się małe oszustwa producentów, to każdy z nich robi to samo.

Najgorsze własnie jest to że jedni oszukują ,a drudzy nie i te wyniki są psu na bude :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy, że jest parcie na rozwój, na wynik itd. Jakby nie patrzeć to NA PEWNO producenci wyciągają jakieś wnioski z tych testów, są w stanie wyłapać jakieś wady, poprawiać samochody, dojść do jakichś konstruktywnych wniosków itp.

Natomiast patrzenie na cyferki oczywiście nie ma najmniejszego sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carfit napisał:

I jeszcze jedno ..... wyobrażasz sobie sytuacje taką że : Honda wynajmuje cały tor dla siebie na testy , płaci pewnie za kilka dni toru , niebagatelne sumy , przywozi specjalne auto , z klatką , odchudzone ( co chocby widać że brak panelu radia , klimy ) o innych elementach nie wspomnę , opony to pewnie nie bridgestony z salonu , nie masz wiedzy jaka waga auta , nie masz wiedzy jaka moc , waga paliwa obliczona do minimum , hamulce też nie wiadomo jakie , generalnie nic nie wiadomo , oprócz tego że auto nie seryjne . o ile pamięc mnie nie myli to pierwsi małe oszustwa robiło Renault z Megane , jak przywiezli wersję Trophy 275KM z oponami profi , i 15 osobową załogą inzynierow 

dużo sie nie pomyliłem :) 

http://autokult.pl/2514,renault-m-gane-r-s-275-trophy-r-bije-rekord-na-n-rburgring-norschleife

 

Absolutnie się zgadzam ale STI Makinena z 2011 też nie wyglądało na seryjne tak jak Seat Cupra więc skori każdy oszukuje to szanse się wyrownują :)

Odniesienie samego Type R to ja odniosłem  się do samych wrażeń a wrażenia są takie ze auto mega zapitala a czy jest seryjne czy nie tego nigdy się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł_P napisał:

Mnie cieszy, że jest parcie na rozwój, na wynik itd. Jakby nie patrzeć to NA PEWNO producenci wyciągają jakieś wnioski z tych testów, są w stanie wyłapać jakieś wady, poprawiać samochody, dojść do jakichś konstruktywnych wniosków itp.

Natomiast patrzenie na cyferki oczywiście nie ma najmniejszego sensu.

 

 

 

konstruktywne wnioski można by było wysnuć jakby to auto było w seryjnym wydaniu

przecież jeśli auto jest wybebeszone i porobione pod tor to inaczej będzie się zachowywać niż auto w cywilnym wydaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czar prysł , w tamtym roku ceny dochodziły do 200k za FRS teraz trzeba sie modlić aby ktoś to kupił :) 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-rs-2-3-ecoboost-350-km-m6-4wd-od-reki-aso-ID6yPRXn.html#ef8c1704d2

RS-ów jak psów na otomoto od ręki . 

Ford pompował , pompował i się najwidoczniej napompował , szkoda , ale klęskę czułem nosem , z perspektywy czasu trochę żałuję że sprzedałem swojego RS MK II . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do niby przewagi civica nad sti( konkretnie 11'). Mam okazje uczestniczyć moim autem w track dayach na torze Poznań. Mam tez kolegę , który jeździł  type-r ze mną podczas wielu sesji. Jeździmy podobnie. Właściwie tak samo.  Na podobnej oponie type r NIE jest szybszy. Ostatnio nawet ociupinke wolniejszy. Tor był suchy. Moje auto po remapie. Reszta całkowita seria. Jeździliśmy razem czyli raz on z przodu, innym razem ja. Nie doganiam go na prostej, jednak w środku zakrętu i na wczesnym wyjściu Sti '11 wydaje sie byc o ułamek sekundy sprawniejsze. Myśle, ze Sti' 14 po remapie jest zauważalnie szybsze( lepsza sztywność itd).  

Na krótkim torze lodz przewaga sti jest ..... Miażdżąca.

 

wiec cholera te testy to....taka zabawa

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

STI  ciągnie i kręci słabo potrzebnym napędem 4x4 na suchym torze - czyli masa , opory dodatkowe i bezwładności  przy każdym napędzaniu i hamowaniu.

Kierowcy też różni - choć nie  pierwszaki.

Auta powinny być w serii-wręcz losowane w salonie  , no kwestia opon do uzgodnienia .

A ilość treningowych przejazdów  ograniczona. A może w zimie po mokrym? Trochę za dużo zmiennych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/25/2017 o 00:52, matros1 napisał:

Jako fanboy Renault protestuję ;) to Honda oszukuje. Renault na bank było uczciwe emoji14.png

A tak na serio to ciężko się nie zgodzić. Poza tym dzisiejszy ring to nie to samo co ring z przed kilku lat. Zostało wprowadzone kilka zmian co wpłynęło na czasy.

Nie mniej jednak nawet jeżeli za tymi czasami kryją się małe oszustwa producentów, to każdy z nich robi to samo. Powinno to więc dawać przynajmniej jakieś rozeznanie jak się sprawuje nowy model w w stosunku do poprzednika itd. Czasy są naprawdę imponujące.



Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Po prostu hania loi renault i tyle , wszyscy szukaja oszustwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...