Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

13508918_10209827906837328_8308657664045

 

Jest już moja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Siostrzyczka ;)

 

I jak zadowolony ?

Nie zal Ci ze nie kupiles st200 ?

Żal ? 15 K za 18 km wiecej , za 1/5 tej kwoty zrobi w tym aucie 220.

post-1135-0-11998100-1467407768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ken, jest dokladnie tak, jak pisze Turdzi. Liczylem, ze doplata wynioslaby 18 000 zł za 18 KM i twardszy i nizszy zawias, a juz seria jest dla mnie wystarczajaco twarda, nizszego auta tez juz nie chce.

 

Turdzi, no pieknie, niby moje auto nowe, a tu widze, ze juz w Norwegii bylo! :mrgreen:

 

Jest za wczesnie, bym mogl powiedziec cos wiecej o wrazeniach... no ale jak tu nie byc zadowolonym, mam kurde nowe auto :mrgreen: Poki co docieram na spokojnie i ciesze sie ta grzeczna twarza tego samochodu.

 

PS Wymieniac olej po dotarciu auta, czy czekac do tych 10 000 km? Bo o czekaniu do zalecanych w ksiazce 20 000 nawet nie mysle.

Edytowane przez Mikad
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co co wiem to Fiesty produkowane na EU ze względów logistycznych maja juz ten sam zawias co ST200.Z tego co udało mi sie wyczytać to belka jest sztywniejsza ale samo ustawienie sprężyn i amotyzatorow jest bardziej komfortowe niz w pierwszych rocznikach tak ze jedyna zmiana w stosunku do ST200 to dodatkowe KM i troche krótsze przełożenie główne przy i tak juz bardzo krótkiej skrzyni w zwykłym ST.

Ja zrobiłem pierwsza wymianę przy 8kkm i tak tez zmieniam 8-10kkm bo tyle żona naboje w roku.

Jedyny minus to taki ze sprawdzenie poziomu oleju w tym aucie graniczy z cudem.Na bagnecie nic nie widac :(

Another noteworthy change is the arrival of a shorter final-drive ratio (4.06:1, replacing 3.82:1) that, in effect, closes up the gearing of the six-speed manual transmission. The ST200 gets a revised suspension with a rear torsion beam that is 27 percent stiffer. It also has slightly softer springs and dampers and reworked steering. However, because of production constraints at the Cologne, Germany, factory that builds European Fiestas, these chassis settings have been applied to all of the STs manufactured there; it’s basically a free upgrade before a new model arrives next year

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Wymieniac olej po dotarciu auta, czy czekac do tych 10 000 km? Bo o czekaniu do zalecanych w ksiazce 20 000 nawet nie mysle.

Ja megankę docierałem ekspresowo. W instrukcji kazali 1500 km na spokojnie przejechać. Na 1501 km już byłem nią na Ułężu :) Po 3000 km wymiana oleju i cały czas ogień na tłoki + zaliczyła kilka pojeżdżawek.

Olej wg instrukcji powinien być wymieniany co 20000 km ale ja skracam interwał do około 10000.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co co wiem to Fiesty produkowane na EU ze względów logistycznych maja juz ten sam zawias co ST200.Z tego co udało mi sie wyczytać to belka jest sztywniejsza ale samo ustawienie sprężyn i amotyzatorow jest bardziej komfortowe niz w pierwszych rocznikach tak ze jedyna zmiana w stosunku do ST200 to dodatkowe KM i troche krótsze przełożenie główne przy i tak juz bardzo krótkiej skrzyni w zwykłym ST.

Ja zrobiłem pierwsza wymianę przy 8kkm i tak tez zmieniam 8-10kkm bo tyle żona naboje w roku.

Jedyny minus to taki ze sprawdzenie poziomu oleju w tym aucie graniczy z cudem.Na bagnecie nic nie widac :(

Another noteworthy change is the arrival of a shorter final-drive ratio (4.06:1, replacing 3.82:1) that, in effect, closes up the gearing of the six-speed manual transmission. The ST200 gets a revised suspension with a rear torsion beam that is 27 percent stiffer. It also has slightly softer springs and dampers and reworked steering. However, because of production constraints at the Cologne, Germany, factory that builds European Fiestas, these chassis settings have been applied to all of the STs manufactured there; it’s basically a free upgrade before a new model arrives next year

 

 

To bardzo ciekawe, co piszesz - tym bardziej sie ciesze, że nie zdecydowałem się na ST200 ;)

 

matros, czyli pierwsza wymiane robiles po 3000? Przez te 1500 jezdziles do ilu obrotow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji nie przekraczałem bodaj 3000 obr (moze to bylo 3500, musiałbym sprawdzić w instrukcji). Potem już ogień.

Pierwszy raz olej zmieniłem po 3000 km. Na Ułężu pierwszy raz byłem jak samochód miał okolice 1600 km patrzyłem tylko żeby oleju nie zagotować, trzymałem go poniżej 110 stopni.

Potem była zmiana na millersa 5w40 CFS NT i tego się już trzymam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zrobiłem fotkę z instrukcji:

 

57fbf18421e8a000946f22d8b8a5cbcf.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze unikac pełnego obciążenia ( czyli gazu w podłodze z niskich obrotów ) i zwiększać je wraz ze przebiegiem.korzystać z całego rejestru obrotów ale nie od początku.wszystko zwiększać stopniowo.

 

Z tego co co wiem to Fiesty produkowane na EU ze względów logistycznych maja juz ten sam zawias co ST200.Z tego co udało mi sie wyczytać to belka jest sztywniejsza ale samo ustawienie sprężyn i amotyzatorow jest bardziej komfortowe niz w pierwszych rocznikach tak ze jedyna zmiana w stosunku do ST200 to dodatkowe KM i troche krótsze przełożenie główne przy i tak juz bardzo krótkiej skrzyni w zwykłym ST.

Ja zrobiłem pierwsza wymianę przy 8kkm i tak tez zmieniam 8-10kkm bo tyle żona naboje w roku.

Jedyny minus to taki ze sprawdzenie poziomu oleju w tym aucie graniczy z cudem.Na bagnecie nic nie widac :(

 

Another noteworthy change is the arrival of a shorter final-drive ratio (4.06:1, replacing 3.82:1) that, in effect, closes up the gearing of the six-speed manual transmission. The ST200 gets a revised suspension with a rear torsion beam that is 27 percent stiffer. It also has slightly softer springs and dampers and reworked steering. However, because of production constraints at the Cologne, Germany, factory that builds European Fiestas, these chassis settings have been applied to all of the STs manufactured there; it’s basically a free upgrade before a new model arrives next year

 

 

To bardzo ciekawe, co piszesz - tym bardziej sie ciesze, że nie zdecydowałem się na ST200 ;)

 

matros, czyli pierwsza wymiane robiles po 3000? Przez te 1500 jezdziles do ilu obrotow?

 

Nie zrobiłem pierwsza zmianę przy 8 a ato dotarłem żonie 3 Kkm

 

Najważniejsze unikac pełnego obciążenia ( czyli gazu w podłodze z niskich obrotów ) i zwiększać je wraz ze przebiegiem.korzystać z całego rejestru obrotów ale nie od początku.wszystko zwiększać stopniowo i absolutnie unikać jazdy autostrada ze stałymi obrotami.Na docieranie idealna jest w miarę żwawą jazda w mieście bo kozystasz z wielu biegów a silnik cały cas pracuje na rożnych obrotach i zmiennym obciążeniem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zmiany sa tylko kosmetyczne plus kilka koni wiecej to rozumiem decyzje. Czekam na potwierdzenie oficjalne czy tak rzeczywiscie jest bo sam caly czas bije sie z myslami co by tu wreszcie kupic. Megane RS mnie ciagnie jak diabli, oferty na dzialalnosc sa zaskakujaco dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zmiany sa tylko kosmetyczne plus kilka koni wiecej to rozumiem decyzje. Czekam na potwierdzenie oficjalne czy tak rzeczywiscie jest bo sam caly czas bije sie z myslami co by tu wreszcie kupic. Megane RS mnie ciagnie jak diabli, oferty na dzialalnosc sa zaskakujaco dobre...

Ja jestem zachwycony swoją meganką.

Samochód mimo tego że jest na rynku już kilka lat to ciągle jest konkurencyjny i stanowi dla nowych HH punkt odniesienia.

Jak dla mnie genialny wóz choć nie bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zmiany sa tylko kosmetyczne plus kilka koni wiecej to rozumiem decyzje. Czekam na potwierdzenie oficjalne czy tak rzeczywiscie jest bo sam caly czas bije sie z myslami co by tu wreszcie kupic. Megane RS mnie ciagnie jak diabli, oferty na dzialalnosc sa zaskakujaco dobre...

 

Jeżeli chcesz kupić fabrycznie nowe Megane III RS, to chyba musisz się pospieszyć, bo produkcja już się zakończyła i można brać tylko egzemplarze, które stoją u dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tym bardzie ze wchodzi nowy model a Renault juz popsuła jednego HH przy tej okazji.
 

 

Niestety to prawda i różne plotki/ploteczki/przecieki twierdzą że to samo może się stać z nową Megane RS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pytanie do grona driverow co prowadzili to i to. Czy na takiej samej gumie i podobnej mocy Focus Rs mk2 bedzie konkurencyjny do Megan rs3?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś o problemach nowego Civica :huh:  trochę to dziwne.

https://www.facebook.com/UnitronicPoland/photos/?tab=album&album_id=1245680518777488

Screen jak ktoś nie ma FB:

2sam0rq.jpg


Wiem, że tu ćwiartka mało kogo interesuje, ale całkiem niedawno na zlocie na Ułężu nowy TypeR zrobił w ciepły dzień 14,3.

To czas osiągalny seryjnym GT.. Może coś być na rzeczy. Aha no i wrócił na lawecie z tego zlotu bo coś w skrzyni padło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już kilka razy trafiłem na informację na różnych forach (naszych i zagranicznych) że są problemy ze skrzyniami w nowym CTR.

Może faktycznie coś jest na rzeczy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka RS mk2 absolutnie nie będzie konkurencyjna względem Meganki, ma nieprzyzwoicie ciężki przód (silnik i skrzynia są za ciężkie). 

RS mk2 jest świetnym bułkowozem i przy dynamicznej jeździe z pkt A do B daje mnóstwo frajdy. Jednak zabranie ją na tor i torowa jazda rozczarowują, auto ryje przodem jak świnia w korycie. 

Pomaga hamowanie lewą nogą, wtedy fajnie narzuca tył. Tylko co z tego jeśli mówimy o time attack - Megane poleci dużo lepszą linią, bez narzucania tyłu - czyli po prostu szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o konkurencyjności w rękach amatora, czy zawodowca? W rękach amatora bywa że Clio Sport objeżdża w Ułężu grubo modzone Evo, a Saxofony i Civiki objeżdżające na rallysprintach STI to standard. Ja na Torze Poznań seryjnym Megane i Focusem zrobiłem zbliżone czasy - na poziomie wysokich 1:55. Moim zdaniem Focus nie ryje jakoś szczególnie mocno w porównaniu z Megane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest sucho, ciasno i mocno kręto lekkie auto z dobrym dołem będzie często i gęsto objeżdżać dużo cięższe 4 buty. Mowa o amatorskich zawodach.

Faktem jest, że najmniejszą różnicę między RS mk2, a Megane poczujemy na Poznaniu na oryginalnej nitce. Ale już na SuperOS, który często i gęsto jest jechany po za główną nitką będzie przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka RS mk2 absolutnie nie będzie konkurencyjna względem Meganki, ma nieprzyzwoicie ciężki przód (silnik i skrzynia są za ciężkie). 

RS mk2 jest świetnym bułkowozem i przy dynamicznej jeździe z pkt A do B daje mnóstwo frajdy. Jednak zabranie ją na tor i torowa jazda rozczarowują, auto ryje przodem jak świnia w korycie. 

Pomaga hamowanie lewą nogą, wtedy fajnie narzuca tył. Tylko co z tego jeśli mówimy o time attack - Megane poleci dużo lepszą linią, bez narzucania tyłu - czyli po prostu szybciej.

Uuu tu pewien pan miał by duzo do powiedzenia i napewno sie nie zgodzi z powyższa opinia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest sucho, ciasno i mocno kręto lekkie auto z dobrym dołem będzie często i gęsto objeżdżać dużo cięższe 4 buty. Mowa o amatorskich zawodach.

Faktem jest, że najmniejszą różnicę między RS mk2, a Megane poczujemy na Poznaniu na oryginalnej nitce. Ale już na SuperOS, który często i gęsto jest jechany po za główną nitką będzie przepaść.

 

 

Hmm to bardzo ciekawe co piszesz , bo byłem raz jedyny na torze w Kielcach wsród 30 subaraków i byłem drugi , pierwszy był w EVAN w rajdówce . Dałem sie premo przejechać i też byl w szoku jak to sie prowadzi….. A był wtedy Carlos , Cybel, Bęben ( chyba ) Maras  , i inni wyjadacze w naprawdę nieseryjnych autach. . Ale fakt , wtedy Focus był już dłubniety na 380KM i 517 Nm. Nie pamietam na jakich oponach byłem , ale chyba Federalach. 

Auto genialnie sie prowadziło , a z tym ryciem przodem , to chyba ma problem kierowca który wyszedł z plejstejszyn ;) Bo absolutnie niczego takiego nie zaobserwowałem , z tym że trzeba zdecydowanie agresywnie jeździć .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...