Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ford pracuje juz nad RS500.To moze tez byc ciekawy sprzet.

 

Z plotek który słyszałem od użytkowników Focusów RS, to RS500 ma kosztować coś 50k euro. Kupić go można tylko jeśli się już posiada RSa. Mocno ograniczona produkcja, podobno już są jakieś kolejki, listy z zapisami.

A zwykłego RSa mają zakończyć produkować w 2017 roku. Podobno :rolleyes:

Czyli tak sie robi klasyki i ikony motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ford pracuje juz nad RS500.

Raczej będzie się inaczej nazywał. I będzie z tego co wiem dopiero za rok.

 

 

 

 

A zwykłego RSa mają zakończyć produkować w 2017 roku. Podobno

Nic dziwnego, bo na początku 2018 do produkcji ma wejść nowa generacja Focusa, więc 2017 będzie ostatnim pełnym rokiem produkcji całej gamy aktualnego Focusa ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jak ktos ma wolne 170K to nic tylko brac bo na rynku nie ma nic w tej klasie co jezdzi lepiej.

foka rs od golfa r dostał w dupe (o a45 amg nie wspominając - ale to inna kasa)

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wiec jak ktos ma wolne 170K to nic tylko brac bo na rynku nie ma nic w tej klasie co jezdzi lepiej.

foka rs od golfa r dostał w dupe (o a45 amg nie wspominając - ale to inna kasa)

To "tylko" prosta. Jestem ciekaw jak by to wyglądało na zakrętach ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia.RS is still one to have

Dwie paki niezle sobie ludzie krzyczą za odstąpienie rezerwacji

 

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-rs-magnetic-grey-najbogatsza-wersja-fv-przebieg-0km-ID6yr74N.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia.RS is still one to have

Dwie paki niezle sobie ludzie krzyczą za odstąpienie rezerwacji

 

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-rs-magnetic-grey-najbogatsza-wersja-fv-przebieg-0km-ID6yr74N.html

 

Czyli tak naprawdę spanikowałem …. ale cóż , pocieszam sie jedynie , że na giełdzie też można stracić , ja jedynie zarobiłem tylko 5k a mozna było wiecej …. jak widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądźmy realistami ale to uczciwa kwota za odstąpienie rezerwacji.mysle ze to 20k to pobożne życzenie :)

jednak chyba nie do konca , bo podałem swój tel. i dzwoniono już po transakcji , ze oferują wiecej … wiec był jak by przeciek …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem (i slyszalem) ctr w czerni.Musze przyznać ze w tym kolorze sporo zyskuje.Dźwięk wydechu na niskich obrotach też niczego sobie.Ale i tak ssie Foce 2 Rs ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem (i slyszalem) ctr w czerni.Musze przyznać ze w tym kolorze sporo zyskuje.Dźwięk wydechu na niskich obrotach też niczego sobie.Ale i tak ssie Foce 2 Rs ;-)

Oj ...z takimi osądami to spokojnie na razie. Civic w większości testów okazuje się szybszy na zakrętach, a nawet z rolki. Focus jest bardziej ułożony i nazwijmy to "cywilizowany", ale ma też dużo niedociągnięć.

 Jako, że miałem STka i jestem zarejestrowany na FocusKlubPolska - polecam poczytać temat i wpisy o RSmk3.

Sprzęgło zostające w podłodze, niewygodne fotele, itd.

 Jeden z ostatnich wpisów użytkownika RSa - 2 spiny 360° na suchym asfalcie (na rozgrzewke), w 10min. napęd zagotowany i AWD off. 

Edytowane przez mariost
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o Rs mk2.wiem ze osiągami,danymi na papierze itd ctr pewnie go bije na głowę,ale Foka ma "to cos" ze dla mnie jest HH kompletnym(mowie o wyglądzie,dźwięku,wnętrzu i calej tej wyjątkowości bo nawet takim nie jeździłem ;-) )ze mi juz więcej nic nie potrzeba ponad to co ma Rs2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj widziałem (i slyszalem) ctr w czerni.Musze przyznać ze w tym kolorze sporo zyskuje.Dźwięk wydechu na niskich obrotach też niczego sobie.Ale i tak ssie Foce 2 Rs ;-)

Oj ...z takimi osądami to spokojnie na razie. Civic w większości testów okazuje się szybszy na zakrętach, a nawet z rolki. Focus jest bardziej ułożony i nazwijmy to "cywilizowany", ale ma też dużo niedociągnięć.

 Jako, że miałem STka i jestem zarejestrowany na FocusKlubPolska - polecam poczytać temat i wpisy o RSmk3.

Sprzęgło zostające w podłodze, niewygodne fotele, itd.

 Jeden z ostatnich wpisów użytkownika RSa - 2 spiny 360° na suchym asfalcie (na rozgrzewke), w 10min. napęd zagotowany i AWD off. 

 

 

Rzucisz jakimś linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ugotowałam sportowy dyfer w S4 na audi driving experiance i to na śniegu jeżdżąc pare kolek po elipsie moze troche ostrzej niz inni ale to dalej śnieg gdzie mechanika w cyfrach nie dostaje tak w tyłek.Z tego co wiem to dyfer S4 działa na podobnej zasadzie co RS wiec nie dziwie sie ze na asfalcie układy przeniesienia napędu w oparciu o elektronikę i sprzęgła po prostu klękają.To za pewne jedna z najwiekszych wad RSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zestawienie Civic VS Megane

 

https://www.carthrottle.com/post/renaultsport-megane-cup-s-vs-honda-civic-type-r/?utm_content=buffer736c8&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

Biorąc pod uwagę wiek konstrukcji Megane to niesamowite że ciągle daje radę konkurować z dużo nowszymi konstrukcjami.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale kto i po co kreci czterolapen baczki na suchym asfalcie? :huh:  To nie jest wada Foki, ze rozpiela AWD tylko zaleta, bo przynajmniej zaoszczedzila wlascicielowi sporych wydatkow zwiazanych z zakupem nowego dyferencjalu :rolleyes:

Nie jestem fanem nowego Focusa, ale w tym punkcie akurat nie powinno sie go krytykowac. I umowmy sie, ze tak samo na Forum Fokusa beda glownie odzywac sie ci, co sa niezadowoleni, na dodatek wyolbrzymiajac historie i zawsze wskazujac palcem na sprzet, nigdy  na siebie. :| Ja kiedys na torze w Kielcach przesadzilem, wypadlem z trasy, sciagnalem opone i rozwalilem lozysko. 90% uzytkownikow nie bedzie z takiego powodu robilo wielkiej historii, 5% bedzie sie smialo, 5% bedzie rozpowiadalo, ze to wina auta.

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior-nikt, ani tu,ani tam, nic nie krytykuje, nie wyolbrzymia i na nic palcami nie wskazuje.

Właściciel kręcił, bo chciał. Fakt stwierdził i o nim napisał, bo jest rozczarowany najwidoczniej autem, za które dał 180koła, na które czekał rok, a które nie spełnia jego oczekiwań. Tyle.

Ja to tylko tutaj przytoczyłem, bo obserwuję tamten wątek na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...