Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I nie uważasz, że to jest poważny problem? Samochód sportowy o rajdowych korzeniach. Och i ach, duma Subaru, a na prostej nie nadąża za rodzinnym kombi.

 

Dla mnie nie bo nie jara mnie kto będzie szybszy ze świateł na kawałku prostej i zaraz mi ostro hamuje bo zakręt się zbliża i te konie mu nie pomogą w szybkim przejeździe zakrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co brac do R wszystko i windować cenę i wagę w kosmos skoro wszystko co trzeba to DSG i DCC. Reszta to dodatki i przy drobnej negocjacja R jest za 150 :)

Co do DCC się zgodzę...moim zdaniem DSG odbiera resztki radości z jazdy tym autem. Nie wiem czemu ale w A45 automat nie powodował u mnie znudzenia i poczucia braku zaangażowania/wpływu na jazdę.

W Golfie R wolałbym manuala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie bo nie jara mnie kto będzie szybszy ze świateł na kawałku prostej i zaraz mi ostro hamuje bo zakręt się zbliża i te konie mu nie pomogą w szybkim przejeździe zakrętu.

 

STI też mistrzem zakrętów nigdy nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie nalezy szukac winy u Japonczykow, ale u zachodnich producentow, ktorzy w swoim owczym pedzie proponuja klientom coraz wiecej mocy, coraz wiecej predkosci, ale tez za coraz wieksza cene!

 

STi nie jest u nas ani najtańszy, ani najmocniejszy ;)

 

Inna sprawa czy moc idąca w pierdylion koni jest potrzebna. Moim zdaniem nie. Sporej ilości tych napompowanych mocą HH brakuje moim zdaniem balansu między masą, zawiasem a właśnie mocą. Pięknie udowadnia to Megane RS, które nie jest najmocniejsze ale właśnie dzięki temu balansowi jest ciągle bardzo konkurencyjne. 

 

A co do STi to jak dla mnie ma on jedną podstawową wadę: pozycja za kierownicą. Jak dla mnie  jest fatalna i nie do zaakceptowania (podkreślam DLA MNIE, kto mnie widział na żywo ten rozumie ;) ). 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje , pozycja za kierownica jest słaba , ale to głownie przez słabe siedzenia , szczegolnie w wersji TOP. Wlasnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy przeróbki siedzeń na głębsze , wygodniejsze , lepiej trzymające bez skory a z alkantara i najlepiej aby dołożyć wentylacje . Idealnie by było jakbym sobie z Clio GT przeszczepił , sa mistrzowskie :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin kiedys najlepsi byli JAVA cat design w te klocki,jak jest teraz z nimi nie wiem.

Co do HH nie bez powodu Stig powiedzial ze jednym z ostatnich prawdziwych HH jest Kia Pro Ceed z mocą zaledwie ok200hp.

Reszta to juz Hiper Hatche.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele w Subaru niestety rzadko pasują pod średnio-europejski tyłek.

Na moje chude 185cm w GC8 były boskie jak chodzi o trzymanie, ale za krótkie siedzisko i za niski zagłówek.

Kolejne generacje STi fotele ładniej wyglądały, ale gorzej trzymały.

Z kolei w LGT jest fotel ewidentnie uszyty pod amerykańskie tyłki, tzn wygodny na długiej trasie, ale nic nie trzyma+śliska cerato-skóra...

 

Czy jedyna opcja by było dobrze na codzień to zamówić Recaro z airbagiem i grzaniem, za skromne kilka tysi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cała Japonia ma w ofercie jednego hot-hatcha - Civica Type-R.

Czyżby na pewno? A toyota corolla TS, nissan gtir ,mitsubischi  colt turbo ... tak na szybko . Co prawda nie nowe ,a le trochę ich było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy przeróbki siedzeń na głębsze
 

 

chodzi o za płaskie siedzisko ?

 

 

tak , płaskie ,słabe trzymanie boczne , dość twarde więc w nie, nie wpadasz i do tego śliska skóra, o ile w FXT jakoś mi to nie przeszkadza , bo jezdze stosunkowo wolno , po mieście , albo z rodziną , tak w STI muszę coś z tym zrobić 

 

 

Edwin kiedys najlepsi byli JAVA cat design w te klocki,jak jest teraz z nimi nie wiem.

 

napisałem do nich , oraz do tapcar , ale chyba zrobię tu. http://www.carlexdesign.com/pl/realizacje/realizacje-wnetrza/realizations-standard.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że to, co Japończycy rzucają na nasz rynek to ochłap w porównaniu do tego, co oferują u siebie ;).

Trudno się z tym nie zgodzić, ale nie ma takiej tragedii w porównaniu co do europejskiej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trudno się z tym nie zgodzić, ale nie ma takiej tragedii w porównaniu co do europejskiej konkurencji.
 

 

tak szczególnie w Subaru wybór taki, że aż się w głowie kręci  ;)

 

Tylko dla mnie się zgadza, bo Subaru stworzyło "dla mnie" jeden z najlepszych modeli jaki jest Forester, i sczerze nie widzę innego samochodu , który by go godnie zastąpił w takich pieniądzach.

Wygląd , prowadzenie i niezawodność cóż więcej chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK po  malym przedsmaku udalo mi sie dzis pojezdzic Focusem RS tak jak bym chcial.

Powiem krotko nie dziwie sie ze ten samochod wygrywa wszystko i ze wszystkim. Moim zdaniem naleza sie brawa inzyniera Forda.Uchwycili oldschoolowego ducha w nowoczesnym opakowaniu. Auto skreca hamuje i prowadzi sie jak meski samochod przy tym w trybie normal zachowuje duza doze komfortu.Ku mojemu zaskoczdeniu nie jest nawet w polowie tak twardy jak Fiesta ST.

Na mokrym w trybie drift prowadzi sie prawie jak RWD.Dupa chce zamiatak przy kazdej okazji.Wszystko jest fajne miesiste jak w meskim samochodzie. Jak dla mnie na prawde bomba zadne tam A45 czy RS3 nie maja podejscia.

 

Na minus powsciagliwy wyglad ale moim zdanie spozob w jaki auto jezdzi to wynagradza.

 

Z ciekawostek zwykle fotele recara lepiej trzymaja i daja nizsza pozycje za kierownia niz opcjonalne kubly. Jak dla nie nic tylko brac zwlaszcza za ta cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszystko to sa subiektywne odczucia. Jak widziales sa tu tez takcy ktorym to auto nie przypadlo do gustu ja uwazam ze jezdzi  rewelacyjnie przy tym absolunie nie jest niekomfortowe jak jak mozne przeczytak w wielu testach a ja jestem na to bardzo uczulony.Fiesta jest juz na pograniczu tego co jest przyjemne a co jest meczace. Tak wiec jak ktos ma wolne 170K to nic tylko brac bo na rynku nie ma nic w tej klasie co jezdzi lepiej.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tego ci nie powiem bo nie zwrocilem uwagi ale na oko po tym jak wygladala sciana boczna opony to byl to semislick.


Auto bylo na kutych felgach wiec na pewno opcja z Cup2


Jakis mega czas oczekiwania jest.To prawda ze prawie rok ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...