Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jesteście odosobnienia mnie fiesta ST daje równie dożo frajdy co wcześniejsze STI

Przecież wiadomo od dawna że Subaru jest przereklamowane, mając pogląd na inne fajne samochody mogę śmiało powiedzieć że są lepsze auta od STI :)

Szybki, zwinny, fajnie się prowadzi , potrafi skopać nie jedno "grube" auto, a do tego pali 1/3 co Subaru :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci sie zgodzę dla mnie nie jest to juz samochod ktory " muszę mieć za wszelka cenę " jak miałem z poprzednimi subaru zwłaszcza z pierwszym natomiast ma on nadal ten oldschoolowy klimat ktory jest jego zaleta na donkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszla pora żeby wyrobic sobie własne zdanie:)

 

W ruchu i na żywo wcale nie wygląda tak źle.

post-1135-0-19858100-1462284094_thumb.jpg

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszla pora żeby wyrobic sobie własne zdanie:)

 

W ruchu i na żywo wcale nie wygląda tak źle.

 najwidoczniej mamy inny gust , bo nawet na tych Twoich zdjęciach wyglada ..... ubogo i fatalnie jak na niby króla HH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyszla pora żeby wyrobic sobie własne zdanie:)

W ruchu i na żywo wcale nie wygląda tak źle.

 

 najwidoczniej mamy inny gust , bo nawet na tych Twoich zdjęciach wyglada ..... ubogo i fatalnie jak na niby króla HH :)

Niezaprzeczalnie poprzednie generacje z nadmuchanymi blotnikami wyglądały lepiej i tu sie nawet nie będę spierał bo to niezaprzeczalny fakt dodatkowo ogólnie ta generacja Focusa wogle mi nie leży ale mam wrażenie ze RS to jedno z tych aut ktore słabo wychodzi na zdjęciach.Nie to zeby mnie powalił na kolana ale na żywo w naturze wyglada znośnie.

Odnośnie wrażeń to zdam relacje jak wiecej pojeździe tak bym chciał.Na razie mozna powiedzieć ze sie lekko karnalem i pierwsze wrażenia sa jak z EVO :) no i zawieszenie potwornie twarde.

turdziGT podasz parametry Twojej Fiesty? Wygląda obłędnie .

A to mój potworek :)

attachicon.gifDSC_1491.JPG

To nie moja tylko zony :)

Seria 182 KM w tej wyższej wersji wyposażenia zwanej ST2 i nic wiecej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 182 KM w tej wyższej wersji wyposażenia zwanej ST2 i nic wiecej.

jaka waga?  mam rozumieć wolnossąca?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim tygodniu na urlopie dostałem z wypożyczalni najnowszą, poliftinfową fiestę 1.25, niecałe 60 KM  :facepalm:  :biglol: Na autostradzie pod wiatr musiałem trójkę wbijać, gaz w podłogę i martwić się, żeby jak najmniej zwolnił  :biglol:  Ale przyznać muszę, że układ kierowniczy i zawieszenie super. Na ciasnych, górskich drogach, byle nie mocno pod górę, naprawdę była frajda z jazdy. Auto ma mnóstwo przyczepności i świetnie skręca. Chciałbym ST sprawdzić kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Seria 182 KM w tej wyższej wersji wyposażenia zwanej ST2 i nic wiecej.

jaka waga? mam rozumieć wolnossąca?
Tam jest 1.6 EcoBoost.

 

To nie dla mnie turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale przyznać muszę, że układ kierowniczy i zawieszenie super. Na ciasnych, górskich drogach, byle nie mocno pod górę, naprawdę była frajda z jazdy. Auto ma mnóstwo przyczepności i świetnie skręca

 

jak to Ford 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim życiu fordy, jeździłem wieloma innymi, ale to nie to. Wg mnie atutem Fiesty jest zwartość (sztywność?) auta, a przede wszystkim jego masa, no i oczywiście dostrojenie zawiasu do tego, w tym jego skok (czym byłem najbardziej zdumiony - na mocno falującej nawierzchni, gdzie auto nieźle już skakało, przód cały czas był na asfalcie i ciągnął). Jakoś te inne fordy, którymi jeździłem, były bardziej rozlazłe, choć i tak, na tle konkurencji, prowadziły się świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg mnie atutem Fiesty jest zwartość (sztywność?) auta, a przede wszystkim jego masa
 

 

 

 

Jakoś te inne fordy, którymi jeździłem, były bardziej rozlazłe, choć i tak, na tle konkurencji, prowadziły się świetnie. 

 

może inne Fordy nie były tak lekkie (inne wymiary, inne silniki itp.) jak wspomniana Fiesta  ;)

 

natomiast zawsze precyzja prowadzenia jak i charakterystyka zawieszenia jest wręcz wzorowa

 

 

 

no i oczywiście dostrojenie zawiasu do tego, w tym jego skok (czym byłem najbardziej zdumiony - na mocno falującej nawierzchni, gdzie auto nieźle już skakało, przód cały czas był na asfalcie i ciągnął).
 

 

to wszystko w zwykłym, bazowym, tanim modelu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale przyznać muszę, że układ kierowniczy i zawieszenie super. Na ciasnych, górskich drogach, byle nie mocno pod górę, naprawdę była frajda z jazdy. Auto ma mnóstwo przyczepności i świetnie skręca

 

 

jak to Ford

Dokładnie , jeździ swietnie , niektóre fajnie wyglądają a na resztę trzeba zamknąć oczy i lepiej nie patrzeć ;)

I proszę

 

http://www.motor1.com/news/62526/vw-golf-gti-clubsport-s-unveiled-as-the-fastest-front-wheel-drive-car-to-lap-the-nurburgring/

 

The Golf GTI Clubsport S completed a full lap on the Nordschleife in 07:49:21, versus the new 306hp (310PS) Honda Civic Type R’s 7:50.63, the 425hp BMW M4’s 7:52 and the 707hp Dodge Challenger SRT Hellcat’s 7:51.51.

Tak by the way to M3/4 jak na 430 KM top end w klasie to na ringu jest bardz cienkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na Ringu trafia do mas ;)

A to ze auto jest ustawione pod Ring ktory jest bardzo specyficzny nie gwarantuje osiagow na innych torach.

 

I jeszcze zeby te rekordy mogly byc miarodajne, trzebaby testowac w dokladnie ten sam dzien, na tych samych oponach itd..

Edytowane przez Pyzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pomimo bełkotu PR'owców że to testowane były samochody w specyfikacji takiej jaka jest w salonie to trzeba brać na to duuuuży margines. 

 

Np. Honda Civic jest dostępna w salonie z widoczną na fotce klatką do tego bez fotela pasażera, klimy i radia  ;)

 

record-nurburgring-Honda-Civic-Type-R.jp

 

Ale Honda mówi że wszystko jest OK bo tylko wstawili ją tam dla bezpieczeństwa a nie żeby konstrukcję usztywnić, także nic się nie stało ;) W końcu każdy wie że takie duperele jak rozkład masy czy sztywność nadwozia nie mają wpływu na prowadzenie :P

 

front passenger seat, stereo and air conditioning were only removed to compensate for the weight of the roll cage, which Honda says was in place for safety reasons and not to add rigidity 

 

A pomijając wszystko powyżej to podobno Ring po tegorocznym remoncie jest miejscami nieco szybszy niż przed. Także porównanie czasu VW z pozostałymi rywalami jest nieco niesprawiedliwe ;) Tak czy siak czas mega jak na ośkę. 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@turdziGT, niby masz rację ale jakbyś to M3/M4 wypatroszył i zaklatkował tak jak VW tego Golfa to pewnie pojechałoby szybciej. Samo BMW sprzedaje takie coś jako M4 GTS :)

 

Poza tym ze 200k dopłacasz za sam emblemat BMW ;) 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale mimo wszystko od auta za 4 paki wymagal bym zeby nie objezdzal go jakis HH za polowe tej ceny.

 

Zaloze sie, ze majac M4 w 99% przypadkow na 99% torow nikt ci w Golfie nie skoczy, czas na Ringu w te czy wewte :)

 

Ja dzis widzialem na drodze HH, o ktorym tu chyba jeszcze nie bylo mowy: KIA Cee'd GT. 204KM juz go zalicza do dynamicznej paczki i wygladem robi naprawde fajne wrazenie, bardzo adekwatne do osiagow - czyli agresywne, ale nie monstrualne :) Szczegolnie podoba mi sie linia boczna, z bardzo nisko schodzaca linia okien. Bardzo chetnie sprawdzilbym sam jak to jezdzi!

 

 

Tutaj test wersji trzydzrwiowej:

 

 

kia-proceed-gt-1-tracking_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale mimo wszystko od auta za 4 paki wymagal bym zeby nie objezdzal go jakis HH za polowe tej ceny.

zdefiniuj "objeżdzał"

Ze świateł w mieście? Na a4 między Krakowem a Katowicami? bo jakoś nie widzę innych miejsc na taki "pojedynek" w Polsce. A czasy na Nur dają jedynie bragging rights, i szacun dla bmw jeśli nie bierze w tym aktywnego udziału, już dawno ta rywalizacja doszła do absurdu, i nie mówi absolutnie nic o możliwościach auta w realnym świecie.

Chętnie bym zobaczył porównanie auta wtcc z autem btcc z wrc czy gt3. To są maszyny wyczynowe i  takie porównanie na torze ma jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...