Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no zgadza sie tez nie do końca rozumie po co komuś w hatchbacku 400 KM czy serii 5 600+ bo tyle zapewne bedzie miało nowe M5 ale pamietajmy ze obecne samochody sa tak wyciszony i wyrafinowane ze zeby zrobic wrażenie to trzeba je zrobic osiagami bo poza tym nie wiele sie juz w tych autach czuje a na pewno nie prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 7 chyba się jeszcze nie łapie na dużą redukcję masy za to większość modeli lansować h w ostatnich 2 latach już tak.

Jeździłem na przykład nowym A4 i te 70KG mniej na prawdę czuć tak że myślę że Golf 8 będzie dzie już sporo lżejszy.

No tak, ale premium to dużo grubsza kasa niż HH :)

Wszystko zaczyna się tam zanim zachodzi niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prosze Was, jak nie bedzie mial pierdyliona koni to wszyscy beda narzekac, ze "za slabe" :rolleyes: A propos, zagadka - prosze bez sprawdzania w necie: ponizszy supersamochod, piekne Ferrari 348, produkowany w latach 89 do 95, wazacy 1400kg, ile mial fabrycznie koni?

 

 

ferrari-348-01.jpg

 

 

Sorry za OT ;)

 

rozwiazuje zagadke: 300KM, w wersji specjalnej 320 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem STI w tym teście bardzo zkarcili i uważam ze nie słusznie bo zarówno zawieszeniowo jak i w prowadzeniu auto jest fajne fakt daje odczucie oldschoolowe ale ja traktuje to jako zaletę a nie wadę.Silnikowo moje zdanie znacie wiec nie będę sie powtarzał.

Bardzo za to interesuje mnie poliftowe A45. jeździłem przedliftem i nic mnie tam nie powaliło a raczej zawaliła z nóg trwardosc zawieszenia.Skrzynia tez nie imponowała wiec ciekawe jak to wszystko działa po liftingu.

Co ciekawe nie czytałem czy widzalem jeszcze opini o G7 R która by go krytykowała wszyscy wypowiadają sie w samych superlatywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niesamowite jest to że Megane RS mimo wieku konstrukcji ciągle jest konkurencyjna. 

Ja sam ten samochód z dnia na dzień lubię coraz bardziej i uważam, że jest dużo lepszy i daje więcej frajdy od Evo czy STi (seryjnych). 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi zimami jakie mamy ostatnio to nie było prawdziwej okazji, żebym z tego powodu jakoś cierpiał.

Na oblodzonych Kielcach latałem tym jak równy z równym z 4łapami ... nikt nie miał przyczepności ;)

 

W codziennym użytkowaniu może przeszkadzać niektórym sztywny zawias (mi nie przeszkadza). Precyzja prowadzenia moim zdaniem jest większa niż w moim Evo (jak było seryjne). Wykończenie w środku to przepaść do Evo. Na suchym krętym torze uważam że od seryjnego Evo/STi można tym pojechać szybciej.

Wydech sobie miło strzela jak się gaz odpuści a przy tym łba nie urywa.

Trasę Zamość-3miasto trzaskam bez większego zmęczenia. Do tego długotrwałe utrzymywanie mocno "niemieckich" prędkości nie robi na tym samochodzie wrażenia.

W serii dostaje się do tego samochód gotowy do upalania na torze z różnymi przydasiami tympu RS monitor, różne mapy pedału gazu, w pełni odłączane ESP i inne elektroniczne nianie czy świetne hamulce.

 

Mam w domu pomodzone Evo a ciągle mi po głowie chodzi żeby Alexa na SuperOES pogonić meganką :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niesamowite jest to że Megane RS mimo wieku konstrukcji ciągle jest konkurencyjna. 

Ja sam ten samochód z dnia na dzień lubię coraz bardziej i uważam, że jest dużo lepszy i daje więcej frajdy od Evo czy STi (seryjnych).

 

To prawda w tym wieku i w tej cenie to na prawdę mega auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niesamowite jest to że Megane RS mimo wieku konstrukcji ciągle jest konkurencyjna. 

Ja sam ten samochód z dnia na dzień lubię coraz bardziej i uważam, że jest dużo lepszy i daje więcej frajdy od Evo czy STi (seryjnych).

 

Skoro tak zachwalasz,dasz sie przymierzyć na lewym w Biłgoraju ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ciekawe nie czytałem czy widzalem jeszcze opini o G7 R która by go krytykowała wszyscy wypowiadają sie w samych superlatywach.
 

 

Moj kolega-dziennikarz jezdzil. Nie mam teraz linku do artykulu, ale pamietam, ze narzekal na spora podsterownosc, spora izolacje kierowcy od doznan i dosc duzy body roll. Do tego malo bezposredni - wedlug niego - uklad kierowniczy. 

Choc trzeba przyznac, ze jest odosobniony w tego typu opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie niesamowite jest to że Megane RS mimo wieku konstrukcji ciągle jest konkurencyjna.

Ja sam ten samochód z dnia na dzień lubię coraz bardziej i uważam, że jest dużo lepszy i daje więcej frajdy od Evo czy STi (seryjnych).

 

Skoro tak zachwalasz,dasz sie przymierzyć na lewym w Biłgoraju ? ;)
Do Biłgoraja raczej Evo przytargam bo meganką ciężko lawetę ciągnąć :P

Ale masz lewy zaklepany jak tylko się gdzieś spotkamy na torze a ja akurat będę RS'em.

 

spora izolacje kierowcy od doznan

Czyli dokładnie to dlaczego na tym filmiku G7R nie wszedł do top3.

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie niesamowite jest to że Megane RS mimo wieku konstrukcji ciągle jest konkurencyjna. 

Ja sam ten samochód z dnia na dzień lubię coraz bardziej i uważam, że jest dużo lepszy i daje więcej frajdy od Evo czy STi (seryjnych).

Skoro tak zachwalasz,dasz sie przymierzyć na lewym w Biłgoraju ? ;)

 

Ale Bartku wierzę, ja Hondą mam więcej frajdy niż z FSTI . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co ciekawe nie czytałem czy widzalem jeszcze opini o G7 R która by go krytykowała wszyscy wypowiadają sie w samych superlatywach.

 

 

 

Moj kolega-dziennikarz jezdzil. Nie mam teraz linku do artykulu, ale pamietam, ze narzekal na spora podsterownosc, spora izolacje kierowcy od doznan i dosc duzy body roll. Do tego malo bezposredni - wedlug niego - uklad kierowniczy. 

Choc trzeba przyznac, ze jest odosobniony w tego typu opiniach.

Zawsze jest jakiś wyjątek od reguły jak widac Carfit i Pyzo tez należą do tej mniejszości której RS nie podszedł w kazdym razie z moich obserwacji wynika ze gdziekolwie G7R by sie nie pojawił zawsze jest bardzo dobrze oceniany wiec nie moze to byc z zalozenia słabe auto.

 

 

Dla mnie niesamowite jest to że Megane RS mimo wieku konstrukcji ciągle jest konkurencyjna. 

Ja sam ten samochód z dnia na dzień lubię coraz bardziej i uważam, że jest dużo lepszy i daje więcej frajdy od Evo czy STi (seryjnych).

 

Skoro tak zachwalasz,dasz sie przymierzyć na lewym w Biłgoraju ? ;)

Ale Bartku wierzę, ja Hondą mam więcej frajdy niż z FSTI .

Nie jesteście odosobnienia mnie fiesta ST daje równie dożo frajdy co wcześniejsze STI mimo ze nie ma zyliona koni a w zimie jak chce sie pobawić to biorę drugie auto ktore jest AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...