Jump to content

Kat. dead, co zrobić z sondą?

Kralky

Recommended Posts

Mam wolnego ssaka MY97, zaczyna śmierdzieć jajami :twisted: , więc skończył się katalizator. Jak ugryźć temat. Katalizatory są dwa w jeden wkręcona jest sonda. Da radę wywalić oba i sondę wkręcić po prostu w rurę za kolektorem, nie tracąc parametrów? Pewnie przerabialiście wydechy :P , więc macie jakieś rady. Z góry dzięki

Jak dla mnie to dość dziwny wniosek z tym zapachem :) Na pierwszy strzał obstawiałbym padnięty regulator napięcia na alternatorze i wygotowujący się przez to akumulator. Zapchany kat raczej powoduje ostre przymulenie samochodu. Nie pamiętam, żeby towarzyszyły temu jakieś wrażenia zapachowe :)

Co prawda kat zapchał mi się w Tico, a aku wygotował w Polonezie, ale nie przypuszczam, żeby Subaru akurat pod tym względem bardzo się różniło od w/w pojazdów :)

Jak dla mnie to dość dziwny wniosek z tym zapachem :) Na pierwszy strzał obstawiałbym padnięty regulator napięcia na alternatorze i wygotowujący się przez to akumulator. Zapchany kat raczej powoduje ostre przymulenie samochodu. Nie pamiętam, żeby towarzyszyły temu jakieś wrażenia zapachowe :)

Co prawda kat zapchał mi się w Tico, a aku wygotował w Polonezie, ale nie przypuszczam, żeby Subaru akurat pod tym względem bardzo się różniło od w/w pojazdów :)

No to kolego coś się niestety słabo znasz. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z wydobywającym się z wydechu zapachem gotującego się elektrolitu :lol: A jak większości wiadomo koniec katalizatora można wyraźnie poczuć nosem:cry: (zapach tzw. zgniłych jaj) Masz rację, że autko się przymuli ale jak katalizator będzie zapchany (wiem to z doświadczenia). Problem mam dlatego, że w poprzednich autkach sondy miałem przed katalizatorem więc sprawa była jasna, a w subarkach jest inaczej jak dobrze wiesz.